Skocz do zawartości
Key86

"Ekspertów" pogaduchy o CA

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa basy? Nieee... Jeden, tylko P3 będzie, bo nie mam tyle mocy. Potrzebowałbym wtedy 750W RMS, a mam tylko 400. Drugi wzmak Cruncha będzie na przód, bo mam tylko taki marny piec Sony X-Plode, który ma za mało mocy, a ja z przodu potrzebuję 2x100RMS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no fakt takiego tematu off top w ca to nie ma a dla każdego zakładać nowy wątek to bezsens :) chyba nikomu nie przeszkadza że chłopaki sobie gadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanwiam... Skoro już będzie taki pełny zestaw 2x Crunch GTX 2400 i ten sub Rockforda P3 no i kondensator, to można już coś ciekawgo ulepić. Nie chcę zamkniętej skrzyni tylko BR. Czy ludzie robią taką zabudowę z włókna szklanego z BR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jasne że robią :) właśnie większośc zabudów z żywicy jest z BR albo z portem :) temat tematu bardzo ciekawy :D co do 2x30 to fakt juz potrzeba wielkiego pieca :)

a co bys chciał ulepić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie siedzialy kiedys te kickery z jednego z filmikow powyzej (te okrągłe :P ) no i wymiataly. Przez nie poszly mi dwie przednie szyby (strzeliły od muzy) więc skrzynia stoji za karę w garażu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie 30 tylko 25, bo jest różnica 100W RMS, a mając RF nie można sobie pozwolić na niedostatek mocy. Chciałem ulepić taką zabudowę na skrzynię i jakoś te 2 wzmaki z kondensatorem wkleić fajnie. No ale doszedłem do wniosku, że to nie tej klasy auto, żeby się w takie rzeczy bawić. Będzie podwójna podłoga z oknami z plexi na wzmaki, bo są ładne i zwykła skrzynia z BR tylko że P3 potrzebuje 50L. To jest w ogóle ciekawostka bo w BR jest 50L, a w zamkniętej 17L. Tylko z opinii fachowców wynika że RF źle się czuje w zamkniętej... Nie wiem na ile to prawda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ame]

[/ame]

 

Nie sądzę, by miał mało prądu patrząc na to co robi :P

 

[ame]

[/ame]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No masakre robią te Kickery :) Ja odpuszczam tego Rockforda P3... Koszty mnie zjedzą. Crunch też daje radę ;P

 

W sumie taki Kicker CVR 12" to tylko 450zł (bez skrzyni) więc aż takiej tragedii nie ma. Jest o 300zł tańszy od wyżej wspomnianego P3. Hm...

Edytowane przez Key86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie w tej megance to jest nic, ostatnio w pracy z chłopakami wsadzilismy w busa dostawczego dwa nasze estradowe basy o skutecznosci ~130db (nie w szczytowej), 1240w rms sztuka, 2x 18' ;) cooooo tam się działo, oczywiscie zasilanie trójfazowe miooooodzio, wszystkie blachy falowały ;) nie polecam takich eksperymentów w prywatnych samochodach, wiadomo słuzbówki są mocniejsze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zepsułem suba. Nagle przestał grać, na wzmaku zapalił się protect... Membrana taka twarda, coś nie pozwala nią poruszyć. K****!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Membrana taka twarda

doje**leś cewke :P tyle musialeś poweru dać żę cewe rozsadziło i spuchła, i się zblokowała z magnesem w tej szczelinie, albo cewka do wymiany albo nowy subik, i z tego wybrałbym tego nowego suba, bo ORI cewki nie dostaniesz nikaj.

 

Ładnie się załatwiłeś :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie jest do końca uśmiercony... Jutro wysyłam głośnik do Wałcza, do takiego magika co to sobie podobno ma z tym poradzić. Zobaczymy... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przewinie Ci cewkę, na wolumenie w warszawie 80zł taki zabieg, ale trzeba się liczyc z tym ze nie będzie juz to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale trzeba się liczyc z tym ze nie będzie juz to samo.

 

No właśnie... Wzmak na 1/2 mocy i gramy po cichu :(

 

Edit:

 

Zmiana planów. Za 3 dni przyjdzie Kicker CVR 12. A do tego czasu będzie taki stary Axton. Stary... ale kopa ma :)

Edytowane przez Key86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przewinie Ci cewkę, na wolumenie w warszawie 80zł taki zabieg, ale trzeba się liczyc z tym ze nie będzie juz to samo.

 

 

Masz rację często zdarza się że zaczyna grać znacznie lepiej:) Wszystko kwestia doboru gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
często zdarza się że zaczyna grać znacznie lepiej

Ja to odebrałem jako spadek jakości. Hm... Czy źle myślę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie bardzo się orientuje w CA, mam takie pytanie. Podłączyłem blaupunkta gtb 1200 pod wzmaka 150W rms po zmostkowaniu. Jak dam mu więcej mocy to się wyłącza. Piecyk po prostu za słaby czy cos innego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest kicker w bagażniku. W końcu... Mało tego na rynku, więc musiało to trwać. Minęło 20h grania na luzie z momentami głośniejszej łupanki coby wygrzać, ale nie za delikatnie, żeby się nie przyzwyczaił. Zmierzyłem :) 129,6dB plecami do środka auta z opuszczonym oparciem kanapy. Tyle może zdziałać 1 Kicker CVR 12" 400W RMS.

Polecam, bo bass piękny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:P a na clozecie czy na porcie ? :> ja na clozecie na JLu 12W3v3 (300W) szarpłem 128dB ;) hehe ale gratuluje gratuluje bo wynik ładny :brawo:

 

powiem tak, jeśli Ci się wyłaczy i po ściszeniu głośności wraca do normalnej pracy, to tak za słaby piecyk i zabezpieczenie go wyłącza,

ale napisz nam jeszcze jakie masz tam kabelki zasilające do niego, bo to podstawa ;) na 150 W to 10mm2 musi być ale lepiej 20mm2 roznica minimalna w kosztach a na przyszłość już będzie :] jeśli zasilanie jest OK to piecyk trzeba zmienić na mocniejszy :D

PS ja mam do sprzedania tak jak w opisie :D uciągną wszystko co się podepnie :P

PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia z BR ok. 53l. Tylko, że teraz sobie przypomniałem, że nie do końca radio ustawiłem :/ bass 1/6 i sub 8/15. Wzmak chyba też nie był na pełnym gazie. Myślę, że wynik o 2-3dB może podskoczyć.

Instrukcja mówi, że do SPL-a skrzynia ma mieć 60l. Czy od całkowitej pojemności odejmuje się V rury BR-a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności