Skocz do zawartości
trafyc

EGR w B6, schemat, rozlaczenie, zaslepienie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Też mam B6 z BKP 140KM oraz problem z okresowym zamulaniem auta...

dzisiaj wyczyścili mi EGR ale powiedzieli, ze wcale nie był zawalony i problem może powrócić wkrótce... Być może to jakaś elektronika? Wiecie gdzie jej szukać?

Drugie, może naiwne pytanie: czy jak gdzieś w trasie zacznie mi zamulać, to mogę odłączyć jakąś kostkę i spokojnie dojechać do domu bez szkody dla auta? gdzie jest ta kostka?

 

Wcześniej inny elektryk doradził montaż nowego EGR za 1 tys PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam problem z Passatem. Po krótkotrwałym postoju (przykładowo na światłach, w korku) po depnięciu zaczyna szarpać silnikiem przy 3 tys obrotów, oczywiście przy tym kopci. Silnik oczywiście rozgrzany. Mechanik wyłączył EGR-a, ale dalej dzieje się to samo i mówił, że trzeba zaślepić i przejdzie. Nie chce mi się w to wierzyć. Ktoś miał podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja mam taki problem wymieniłem egr na nowy i dalej powraca błąd p0404 silnik BLS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wiązkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy podpowiecie jak odpiąc egr czasowo tak na szybko ? Zebym sprawdzil czy to egr mi miesza rano w silniku - klekota.

Passat b7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy podpowiecie jak odpiąc egr czasowo tak na szybko ? Zebym sprawdzil czy to egr mi miesza rano w silniku - klekota.

Passat b7

Jak był by to EGR zapewne znalazł by błąd

Edytowane przez sylwek1972

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie.... Moze byc zawalony... Cos mechanicznego i bledu nie bedzie, ktos cos wie o b7 pasku ? Czy w miare na widoku wtyczke znajde ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtyczki na wierzchu nie znajdziesz. EGR znajduje się z tyłu silnika pod DPF-em. Ten EGR zanim się zapcha wysiada mechanicznie , przerabiałem ten temat, a wygląda tak:

http://allegro.pl/egr-z-chlodnica-audi-vw-2-0-tdi-nr-03l131512bl-i5598993806.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie !!! Kupuje nowke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki wielkie !!! Kupuje nowke

 

Tomek nie lepiej usunąć go programowo i zaślepić? czy nie da rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno się tego robić bez usunięcia DPF-a. Inaczej jego kariera będzie nader krótka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie jestem przeciwny usuwaniu dpfa i zaslepianiu egr. Kupie nowe i spokoj mam az do sprzedazy auta. A i przyrode mniej zatruje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja wlasnie jestem przeciwny usuwaniu dpfa i zaslepianiu egr.

A ja wręcz przeciwnie. Uważam DPF za mega gówniany filtr, a EGR za niewiele mniejsze dziadostwo. Od kwietnia jeżdżę bez jednego i drugiego (+ kilka kucy) i w końcu MAM SPOKÓJ!!! Zero świecących się "sprężynek", wypalania i zasyfiania silnika spalinami.

Polecam - http://forum.vw-passat.pl/threads/137257-Passat-B6-3C-Variant-2-0TDI-199KM-411Nm-Highline-(-70)?p=2235647&viewfull=1#post2235647

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dpf to wiem.... Wywala sie i pusta puszke wstawia a potem program. A jak sie "wylacza" egr ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

program + zaślepienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, dokładnie tak jak piszę Marek. A chcesz znać szczegóły, to zapraszam np. do Darka Darona. Dokładnie opowie Ci co i jak. Polecam w 125% :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Passat B6 2008r, CBAB nr silnika

 

U mnie problem z autem dopiero się zaczyna. Podczas jazdy stałą prędkością odczuwalne jest to, jak by auto się ślizgało na sprzęgle... takie wrażenia mam. Wiem że to nie jest sprzęgło ponieważ nie zmieniam biegu. Sądzę że problemem może być zawór EGR, zapchany. Problem zaczyna się nasilać. Czy ktoś posiada fotki, bądź zdjęcia z demontażu tego zaworu?

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

pytanko do kogoś kto ogrania temat.

Od kilu dni rano w aucie mam taki zjawisko że po włożeniu kluczyka mam check;a na liczniku. OK wiem o co chodzi to EGR.

Otwieram (na włączonym zapłonie, silnik nie pracuje) maskę i nasłuc***e okolice zaworu EGR. Ruszam kablami/wtykiem od EGR i nagle słychać takie okresowe bzyczenie . Wtedy wiem, że EGR się załączył ;) Ide sprawdzić licznik , check zgasł.

( Błąd który jest generowany to 001031 - EGR Sensor 2 P0407 - 000 - Signal too Low - Intermittent )

Pytanie EGR tak bzyczy czy coś innego ?

dzieki

 

EDIT: Solved

Edytowane przez deuz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Szybkie pytanie do tych co to przerabiali. Poszły 3 ząbki i zaswieca sie check. Można wymienić tą zębatkę?

12170675_931483023598818_105041362_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności