Skocz do zawartości
trafyc

EGR w B6, schemat, rozlaczenie, zaslepienie

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z EGR w silniku BLS

Podczas jazdy samochodem zaczęła migać kontrolka świec żarowych i pojawił się komunikat o odstawieniu samochodu do garażu.

Błąd sczytany poprzez VCDS wskazywał na EGR.

Mechanik wyczyścił EGR, pojezdziłem ok 3 tygodni i znowu to samo. Co jakiś czas silnik pracował w trybie awaryjnym. W późniejszym czasie zaczęło się to nasilać.

Kupiłem używany EGR(inne oznaczenie rodzaju, ale w ASO powiedzieli, że to zamiennik, który też pasuje). Nowy otwierał się i zamykał prawidłowo. Dzisiaj został zamontowany w samochodzie zachowuje się tak samo jak stary.

Napięcie na kostce jest.

Błąd pojawia się podczas schodzenia EGR z 85% do 0%.

 

001027 - EGR Valve (N18): Malfunction

P0403 - 000 - - - MIL ON

 

LOG z EGR

http://vaglog.rtnet.pl/stillo_172911.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam problem z EGR w silniku BLS

 

a nastawy podstawowe robiłeś tego nowego zaworu?

 

Przepływomierz sprawdzałeś, bo to z jego odczytu info bierze EGR?

Edytowane przez Nuttie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem nową przepustnice a konkretnie zamiennik przepustnicy pirburg 038128063g

http://zamiennik.com.pl/2014/01/15/przepustnica-038128063g-pierburg-zamiennik-f-vat-4/

Mój problem jest taki ze ta przepustnica nie działa a nie wiem czy to jest wina przepustnicy czy intalacji bo w mojej wtyczce którą sie podpina do przepustnicy sa 4 piny i w 2 pinie jest tylko prąd a w 4 jesli wsadzę kontrolkę do sprawdzania pradu pojawia sie napis na komputerze Energi fault garagr i to samo dzieje sie jak mam podpięta przepustnice. i miga kontrolka podgrzewania świec i wyskakuje bład 19558.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapala mi się żadna kontrolka. W książce mam wpis, że kiedyś był wymieniany, ale:

Na wolnych obrotach samochód lekko drży, obroty są raczej stabilne (ok 800/810). Mam wrażenie, że samochód nie ma kopa.

Tak sobie pomyślałem, że może to wina nieszczęsnego EGRa i problemem z wyłamanymi ząbkami przy silniku FSI.

Ciężko dostać się do niego ? Gdzie on wogóle jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobne objawy PASSAT B6 2.0 FSI 150KM, silnik podczas jazdy szarpnął ze dwa razy i zgasł. Po podłączeniu do VCDS mam następujące wyniki jak poniżej.

Bardzo proszę o pomoc bo przeszukałem już tyle różnych forów i nic. Zębatki całe (nie ma połamanych zebów na EGR) elektrozawór N18 działa, przepustnica działa. EGR czysty w środku (delikatnie okopcony).

Samochód ma moc i przyspiesza, ale czasem właśnie mu się tak zdarzy, tak jakby nagle brakło mu powietrza lub paliwa (paliwo zawsze 98). Filtr powietrza czysty, olej nowy, filtr oleju nowy, świece zapłonowe nowe. Wtrysków raczej bym się nie czepiał, bo nigdy żadnego błędu nie wyrzuciło, a poza tym niedawno były w serwisie czyszczone.

 

Dodatkowe info to, że silnikiem trochę szarpie na luzie.

 

engine.png

 

+ odczyt błędów:

 

001024 - EGR System: Malfunction

P0400 - 004 - No Signal/Communication

Freeze Frame:

Fault Status: 01100100

Fault Priority: 0

Fault Frequency: 1

Mileage: 231330 km

Time Indication: 0

Date: 2014.08.11

Time: 18:38:00

 

Freeze Frame:

RPM: 0 /min

Load: 0.0 %

Speed: 0.0 km/h

Temperature: 55.0°C

 

 

Readiness: 1110 0101

 

 

005120 - EGR Valve (N18): Electrical Malfunction

P1400 - 001 - Upper Limit Exceeded - Intermittent

Freeze Frame:

Fault Status: 00100001

Fault Priority: 0

Fault Frequency: 10

Mileage: 228615 km

Time Indication: 0

Date: 2014.06.26

Time: 10:43:30

 

Freeze Frame:

RPM: 720 /min

Load: 49.0 %

Speed: 1.0 km/h

Temperature: 79.0°C

 

Readiness: 0000 0000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Potrzebowałbym " EGR OUT "do B5, ktoś coś wie gdzie można kupić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam passata B6 z 2005 roku 1.9 TDI BKC i uszkodzony zawór EGR który rzyga olejem, silnik na prawde mocno już upieprzony od oleju jest, ale auto jeździ bez zarzutu, brak zapalających się kontrolek które informują że coś sie dzieje itp nie ma miejsca. I teraz pytanie, czy jeśli chciałbym wymienić ten zawór to kupić nowy ori, czy może jakiś zamiennik, czy może używany ? Bo jak widzę to znalazłby używany za nie duże pieniądze. Jeśli będzie potrzeba mogę załączyć foto poglądowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dodam że jestem laikiem w tym temacie, jakiś czas temu kupiłem swojego paska 1.9 tdi BKC 105KM, nie pamiętam czy po wymianie oleju czy od samego początku przy odpalaniu pokazywał mi sie na komputerze komunikat EMISSIONS WORKSHOP, heh na poczatku jakoś nie zwracałem na to uwagi, od tamtego czasu zrobiłem około 8 tys km, na ten przebieg dolałem ok 200ml oleju aby znów był górny stan ( z 8 tys ok 3 tys trasa 2x1500 km a reszta na miejscu), ostatnio zacząłem drążyć ten temat tego komunitaku, pojechałem na komputer bo poprostu dopiero miałem czas o zrobić i pokazał mi błąd P0401 ( za mały przepływ spalin) błąd wykasowałem, po 100 km (ok 2dniach) komunikat znów sie zapalil i pokazuje ten sam błąd, dodam że auto nie wydaje sie jakoś bardzo słabe czy mułowate, turbo włącza sie po ok 2.5 tys obrotow i jakoś idzie, gazując lekko je słychać, pisze dlatego że wydaje mi sie czasem jakby muliło auto, nie ze cisne gaz i nagle dziura i calkiem muli tylko ciezej mu sie rozpedzic, zaczalem szukac i doczytalem o egr i przepustnicy, jak juz wspominalem jeste laikiem wiec za jakieskonkretne rozkrecanie sie nie bralem, sciagnalem po lewej stronie gruby gumowy waz ktory idzie do przepustnicy, sciagnalem te zapinki i waz wsrodku jest jakby wilgotny z oleju i na koncu moze 1 kropelka byla to drugiej strionie konca weza tez, i z moich spostrzezen co wyniklo to na zgaszonym silniku bez zaplonu sciagam przewod i przepustnica jest otwarta ciagle, poruszam nia goradol i moge nia przesunac w pozycje zamknieta naciskacja a puszczajac ja sie otwiera, na zapalonie tez jest otwarta tyle zelekko nia ruszajac jest jakby zablokowana i takzrobic nie moge, swiecac wglab nie wygrala na bardzo brudna jest tylko nalotu troche, a jesli chodzi o egr NIE wyglada na jakis fest zaklejony,moje auto ma 200 tys przebiegu, copolecacie z tym robic? oddac do mechanika do czycszczenia wymiany ew probowac samemu? jest tam co zepsuc? ogolnie jesli chodzi o spalanie auta to na miescie ok 6-6.5.-7 L w trasie np te 1500 km to ok 5.4L predkosci okolo 120-140 . Pytam bo nie wiem corobic to jesli przepustnica sie niez zamyka to zleale czy to takiwielki problem? czy warto czyscic egr? jak moge sprawdzic czy wszystko dobrze chodzi? z gory dziekuje zawyrozumialosc i pomoc smile01.gif to moj pierwszy pasek i tdi smile01.gif pozdrawiam

 

---------- Dodano o 18:50 ---------- Poprzednia wiadomość o 18:00 ----------

 

Dodam jeszcze ze na pierwszych 2-3 biegach mam przy zmianie biegow (zmiana przy okolo 2 tys obrotow) jakby taki gwizdz tłumika jakby powietrze. Co polecacie zrobic dzieki smile01.gif dodam ze narazie nie ma jak sam podlaczyc pod komputer i sprawdzic, dopiero planuje zakup kabelka smile01.gif

 

 

 

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

 

 

Witam wszystkich, posiadam audi a3 1.9 105 km BKC - problem bardzo podobny jak u kolegi, auto szarpie w przedziale 1900 / 2100 obrotów, przy ruszaniu i przyspieszaniu dymi na czarno tworząc mgłę za mną, że świata nie widać, po szarpaniu przy ok 2000 obr. zbiera się lepiej ale czuć, że ma ciężko do szarpnięcia jest jakby zamulone - przydławione. Wczoraj chciałem czyścić EGR mimo, że czyściłem go ok 5tys. km wcześniej. Ale coś mnie pokusiło aby odpiąć wężyk idący do EGRa i ku mojemu zdziwieniu auto chodzi jak ta lala - zero szarpania, zero dymu i idzie jak szalone spalanie z 6l/100 spadło do 4.6l/100 trasa do 110km/h. Wyskoczył błąd silnika na zegarach, a vag pokazuje tylko błąd niesprawnego EGR. gdzie szukać problemu ?? który jest jakby rozwiązany ?? W starej a3 1.9 110 km AHF odpięty wężyk od EGR to normalna sprawa i lepiej chodziło - brak zaawansowanej elektryki więc błędu nie wywalał. Pozdrawiam i czekam na jakieś sugestie

Edytowane przez mig86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

 

przymierzam się do czyszczenia EGR'a. Oglądałem to ustrojstwo. Nie chciałbym odkręcać więcej niż muszę.

Co tam jest obowiązkowego do demontażu ?Sam EGR to 3 śrubki i tyle ?

 

Przeszukałem pół internetu za tym i brak jakiegokolwiek info czy zdjęć ... ;(

Edytowane przez deuz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam kolegów.

 

przymierzam się do czyszczenia EGR'a. Oglądałem to ustrojstwo. Nie chciałbym odkręcać więcej niż muszę.

Co tam jest obowiązkowego do demontażu ?Sam EGR to 3 śrubki i tyle ?

 

Przeszukałem pół internetu za tym i brak jakiegokolwiek info czy zdjęć ... ;(

 

Jest o tym wątek.

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/118593-Czyszczenie-EGR-a-i-przepustnicy-2-0-TDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy sensor (g212 ?) zaworu EGR o kodzie 03G 131 502 (1.9 tdi bls) znajduje sie w w zaworze czy w przepustnicy czy jeszcze gdzieś indziej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po roku znowu te same błędy 001027 lub P0403 i do tego błąd sondy lambda 008598 co jest wynikiem złej mieszanki na skutek błędów w EGR . Tym razem odpuszczam sobie czyszczenie i kupuję nowy EGR. Może na dłużej starczy jazda bez błędów . Zamówiłem Valeo, zobaczymy. O wynikach poinformuje po jakimś czasie.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

Edytowane przez Marek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostk :). U mnie egr też wytrzymał niemal równo rok (bez kilku dni) od czyszczenia. Wyczyściłem drugi raz, ale po 2 tygodniach znowu "brzdęknął". Tym razem stary poszedł out i założyłem nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EGR wymieniłem na nowy , auto chodzi ok. Zobaczymy za jakiś czas czy wszystko w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam problem z passkiem właśnie jechałem odcinek 1 km i nagle samochód zaczął mocno kopcić na biało co to może być ?

na vag mam błędy

000801 - czujnik obrotów silnika G28 P0321 - 006 zwarcie z plusem sporadyczny

005488 - P1570 - 008

000665 - P0299 - 006

001026 - układ recylkulacji spalin P0402 - 006 - zwarcie z plusem sporadyczny

 

już po wstępnej diagnozie u mechanika

 

poszła turbina - rozsypała się, nie wiadomo czy nie będzie większych szkód, z silnika zlał mi około 1 l oleju tyle pożarło na odcinku 0,5 km

Edytowane przez Przemcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Miałeś jakieś objawy że turbina siada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żadnych objawów nie było po prostu jeździłem cały czas oleje uzupełnione później wsiadłem do samochodu na odcinku 200 m zaczęło już kopcić że wiocha za dymiona była, nic nie skrzypiało nic nie zgrzytało,

turbina oryginalna z VW przejechane na niej 235 tys udokumentowane na przeglądach w historii samochodu, odkupiłem go z ASO

 

z tego co czytałem to turbiny wytrzymują około 400 tys przy prawidłowym użytkowaniu,

 

wczoraj byłem u mechanika to pokazał mi co wyciągnął to trzpień trzymający łopatki kawałek oderwany, łopatki wszystkie na miejscu lekko przydarte, jak odbiorę samochód po naprawie to w środe wrzucę foto jak wyglądały

 

całe szczęście że nie mam DPFa bo 3 litry oleju zostały pożarte przez turbo

 

Dziwne jest to że turbina poszła mam drugiego Passata 2,0 170 KM z silnikiem BMR i kompletnie sie nic nie dzieje nawet wtryski simensa działają wyśmienicie (a na nie jest akcja serwisowa) tylko zastanawiamy się czy jechać na wymianę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mój passat po zgaszeniu ciężko odpala, gdy odczekam około 1,5 godz. odpala normalnie lecz jak zgasze i spróbuje odpalić to jest duży problem z odpaleniem. Vag pokazuje mi błąd "019558 P3102 - silnik klapy wlotu powietrza (V157) - brak sygnału Wejście nie zamyka się /zwarcie do plusa" może mi ktoś pomóc jak zlokalizować problem lub chociaż nakierować na przyczyne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pasata B6 2.0 TDI-PD 140KM (BMP) 4x4 po podpięciu vcds-a znalazł mi błąd P0403 czyli EGR (N18) wyczyściłem go bo był bardzo zabrudzony ale to nic nie dało więc go wymieniłem na nowy. Niestety błąd nadal występuje auto nie ma tej mocy co przed awarią. Na razie jeżdżę z odpiętą wtyczką (da sie jechać normalnie nie dymi ale tak jakby brakowało ze 30 koni) ale gdy ją podłączę z powrotem auto totalnie traci moc i mocno dymi i chodzi nie równo w przedziale 800-1800Obr/min powyżej już nie przerywa. Pomóżcie bo już nie wiem sam co to może być.

 

Ps świeci sie kontrolka silnika i miga kontrolka od świec(sprężynka) oraz napis Engine fault Workshop. Wykasowanie błędu w czasie jazdy skutkuje odzyskaniem pełnej mocy na 3-4 sekundy i błąd powrac

 

Auto naprawione winna była prawdopodobnie któraś wtyczka (coś nie łączyło) od egr, przepustnicy, przepływomierza albo któregoś czujnika. Odłączyłem i podłączyłem wszystkie na załączonym zapłonie wykasowałem błędy i wszystko działa. Pozdrawiam :)

Edytowane przez arni123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z w/w zaworem. Wywala mi błąd i samochód przechodzi w tryb awaryjny. Dzisiaj ściągnąłem EGR i dokładnie go wyczyściłem ale po podłączeniu okazuje się, że nie reaguje. W teście elementów wykonawczych w czwartym okienku pokazuję się niezmienna wartość 100,6%. Po założeniu nowego EGR problem nie znika. Dodam, że tydzień temu pekł mi wężyk od turbo i olej zalał mi pół komory. Wydaje mi się, że problem może leżeć w jakimś w kablu. Czy ma ktoś pomysł jak to ugryźć? Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności