Skocz do zawartości
trafyc

EGR w B6, schemat, rozlaczenie, zaslepienie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, co prawda nie jeżdżę Passatem ale toledo III 2.0 fsi i też dopadł mnie błąd "pomarańczowego helikoptera" samochód ma najechane 97 tys km więc może zębatka się ukruszyła z mechaniki jestem totalnym laikiem ,z fotek widze ze nie ma zadnej filozofi w naprawie tego ustrojstwa jesli sie myle to prosze o wszkazówki ,problem chyba tylko ze znalezieniem bedzie tego egr-a typ silnika to BLR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc "pacjent" już po operacji która trwała ok10 minut potwierdza się to co kolega markog pisał u mnie także ząbki w trybiku się posypały ,także dzięki za manualna błąd wykasowany i wszystko śmiga

fotka juz po przestawieniu zębatki

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b84e2125c0ca0c59.htmlb84e2125c0ca0c59.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! I mnie dopadł błąd EGR-a. Kilka dni temu podczas wyjeżdżania z parkingu na niskich obrotach zapaliła mi się i zaczęła mrugać sprężynka oraz samochód wpadł w tryb awaryjny (tak mi się wydaje bo strasznie słabo przyśpieszał). Po zgaszeniu i odpaleniu samochodu kontrolka już się nie pojawiła i jeździłem normalnie. Przez te parę dni miałem jeszcze kilka razy taki przypadek. Po sprawdzeniu na VCDS wyszedł błąd EGR sporadyczny. Zauważyłem, że sprężynka pojawia się kiedy np. odpalam na letnim silniku i np. zatrzymuje się przed skrzyżowaniem. Zawsze po ponownym odpaleniu wszystko wraca do normy.

W związku z powyższym mam pytanko co robić? W jakich blokach w VCDS można sprawdzić poziom otwarcia EGR w B6 CR, w passacie B5 była możliwość testowania EGR-a programem VAG. Czy ktoś wie jak to jest w B6. I jeszcze jedno pytanie czy ktoś się orientuje czy w moim passacie jest EGR z tą nieszczęsną zębatką opisaną w tym wątku? Numer z etki mojego EGR-a to: 03L 131 501 G

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie wie w tym temacie? Na szczęście jak na razie sprężynka się nie pojawia i mam nadzieję, że się juz nie pojawi. Może się troche EGR przycinał. POZDRAWIAM!!

 

---------- Dodano o 23:11 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:10 ----------

 

Nikt nic nie wie w tym temacie? Na szczęście jak na razie sprężynka się nie pojawia i mam nadzieję, że się juz nie pojawi. Może się troche EGR przycinał. POZDRAWIAM!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego,

 

miałem wczoraj dokładnie to samo. Jak dojeżdżałem do bramek na A4, to włączyło mi się na komputerze: Engine Fault - Workshop, na zegarkach przywitała mnie kontrolka i dalej już osiągałem max 100 km/h, gdyż silnik przełączył się w tryb awaryjny. Po dojechaniu do domu i podłączeniu do VCDS'a zobaczyłem:

 

009299 - DieselParticle Filter; Differential Pressure Sensor

P2453 - 000 - Implausible Signal

Freeze Frame:

Fault Status: 01100000

Fault Priority: 2

Fault Frequency: 1

Mileage: 136155 km

Time Indication: 0

Date: 2100.14.08

Time: 19:21:39

Freeze Frame:

RPM: 2461 /min

Speed: 123.0 km/h

Voltage: 14.44 V

Pressure: -87 mbar

Pressure: 3 mbar

(no units): 397.8

Temperature: -9.9°C

001027 - EGR Valve(N18)

P0403 - 000 - Malfunction - MILON

Freeze Frame:

Fault Status: 11100000

Fault Priority: 2

Fault Frequency: 2

Mileage: 136193 km

Time Indication: 0

Date: 2100.14.08

Time: 19:38:21

Freeze Frame:

RPM: 1817 /min

Speed: 92.0 km/h

Load: 0.0 %

Load: 14.9 %

Lambda: 90.7 %

Mass Air / Rev.: 560.0mg/str

Temperature: 83.7°C

 

Z tych dwóch błędów udało się skasować tylko błąd czujnika na dpfie. Ten drugi (błąd EGR) wyświetlał się zaraz po skasowaniu. Na drugi dzień, jak ręką odjął, passek lata aż miło. Jednak postanowiłem nie bagatelizować tego, zrobiłem mały research i okazało się, że jest to usterka powszechnie znana mechanikom w ASO. Twierdzą, że przy niskich temperaturach zawór EGR wariuje. W związku z tym producent proponuje wgranie nowego oprogramowania do sterownika silnika, które ma wyeliminować ten błąd zaworu w przyszłości. Zdecydowałem się na to, gdyż tryb awaryjny silnika w trasie to dla mnie duży dyskomfort i chciałbym tego za wszelką cenę uniknąć. Koszt to 300-400zł ( w zależności od ASO, czas trwania 2 godziny, wgrywanie ponoć odbywa się on-line z serwera producenta).

 

Mam nadzieję, że pomogłem.

 

Pozdrawiam

Rafael

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawór egr zamarza przy niskich temperaturach. Dawaleś non stop potem zwolnileś i błąd. Zamarznięty egr. Wczoraj tak mi sie zrobilo jak pędzilem 110km/h i potem wysprzęglilem bo chcialem zawrócić.:/: Odkręcilem rurkę a tam kupa lodu, podgrzałem opalarka i wydmuchałem sprężonym powietrzem. Jest już ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem samochód z serwisu, podobno aktualizacja programu ma załatwić ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli jadę w trasę to max 100kmh żeby egr nie zamarzł? Wtf?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zaobserwowałem u siebie podczas wypalania dpf wytwarza się dużo pary, która wraca przez egr do silnika co powoduje zamarzanie i zator na zaworze egr. Przypuszczam iż dzieje się to tylko przy akcji wypalania dpf samoistnej lub wymuszonej. W pasatach jest wszystko na przodzie za chłodnicami, pęd zimego powietrza załatwia sprawę, w audi silnik jest wzdłóżnie i ten problem nie powinien występować. Ścinanie trybów w zaworze EGR przypuszczam też spowodowane jest właśnie przez to zamarzanie. Dla potwierdzenia mojej tezy niech wypowiedzą się ludzie, którym padło EGR, kiedy i przy jakich temp. zewnętrznych tak mniej więcej. Jeśli moja teza jest słuszna zawory EGR powinny padać zimą...:hmm

Edytowane przez Robert !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podczas wypalania DPF nie wracają spaliny do silnika... EGR ustawia się na 0% - jeżeli tak się u Ciebie dzieje to znaczy że się nie domyka. Podczas wypalania DPF-a temperatura spalin ma być jak najwyższa a zawracając spaliny (poprzez EGR) obniżamy temperaturę spalin co za tym idzie nie zostanie osiągnięta odpowiednia temperatura do wypalenia sadzy w filtrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas jazdy to oczywiste, że sprawny egr nie dziala. On pracuje w zasadzie an wolnych obrotach. Ja jechałem 110km/h i jak wysprzęgliłem auto wyskoczyła kontrolka świec i auto zamuliło. Zebrała się wilgoć a raczej woda w rurce EGR i zamarzła, zawór nie mogł się otworzyć i wywaliło błąd. Opisuje na wlasnym przykładzie, EGR jest sprany w 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EGR się zamyka tylko podczas mocnego przyspieszania i podczas wypalania DPF - w pozostałych przypadkach płynnie reguluje ilość spalin. Przy stałej prędkości 110km/h na pewno spaliny będą przechodzić przez EGR i trafiać do kolektora ssącego. Masz VAG-a przecież - sprawdź logi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się aż tak, ale skoro tak piszesz to moje obserwcje tym bardziej mają sens, iż EGR ma warunki do zamarzania. Teraz fajnie by było jakby wypowiedziały się osoby, które mialy problemy z EGR, w jakiej porze roku. Stawiam, że 90% EGR siadło w zimę, przy niskich temperaturach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forumowicze,

 

Skoro doradcy serwisowi w ASO VW znają ten problem i jest on typowy, to czy nie warto wgrać sobie nowy soft za 300zł i mieć problem z głowy? Ja tak zrobiłem i od tej pory zero problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

passat b6 2,0 TDI 2005r

W samochodzie - po zakupie we wrześniu 2011r- w drodze powrotnej zapala się ikonka - z jak piszecie " helikopterkiem". Byliśmy w kilku miejscach pytac i usłyszeliśmy iz to przepływomierz powietrza. Samochod ma dobre przyspieszenie ,na niskich obrotach nie gaśnie. Nie dzieje się nic niepokojącego.Oprócz wkurzajacej świecącej ikonki.Co jakis czas od niedawna wyskakuje ikonka ze sprężynkami czy tez świecami.Nie gaśnie sama.Kasuje sie po ponownym włączeniu silnika.Po podpieciu pod komp. powiedziano iz to zawór EGR. ....

Czy można usłyszeć czyjeś zdanie w tym temacie zanim wymienimy zawor EGR ?

z góry bardzo dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz DPF'a to identycznie pokazuje się błąd różnicy ciśnień na czujnniku g450

 

jednak najlepiej to się podpiąc pod kompa a nie wróżyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam na vagu pokazuje mi bład p0299 ciśnienie doładowania poniżej zakresu. Wszystkie węże szczelne intercooler tez turbo sprawdzone wszystko działa jak należy. Czy za brak mocy może być odpowiedzialny EGR?? Dodam że podczas wypalania DPF-u auto odzyskuje moc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam nadzieje ze w dobrym miejscu sie podczepilem. Otoz ostatnio wyminilem turbine na nowa(tamata przeladowywala) Teraz nie przeladowywuje i jest ok tylko ze jak przyspieszam to mam mula tak do 2700 obr/min a potem kopa dostaje . Tak sie dzieje na 1,2 i troszke na 3im biegu. Z tamta turbina tez tak bylo(mylalem ze to wina starej turbiny). Wiecie co to moze byc. CZy takie sa objawy padnietej przeplywki? Dzis chce wyczyscic EGR, myslicie ze pomoze?. Wszystkie filtry wyminione.

Pzdr i dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla potomnych. Czyszczenie za bardzo nie pomoglo i dalej jest czuc szarpiniecie tak kolo 2700obr/min. Moze troche mniejsze ale dalej czuc. Moze ten typ tak ma. Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze ten typ tak ma

 

Na pewno nie ma - mam taki sam silnik i nic takiego u siebie nie zauwazylem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności