Skocz do zawartości
trafyc

EGR w B6, schemat, rozlaczenie, zaslepienie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Poczytalem pare postow i widze ze EGR tez czasem jest problemem w B6. W B5 jak mi sie wysypal to wypialem kostke elektryczna z zaworku N18 sterujacego EGR-em i bylo git, auto jezdzilo bez problemu.

Jak to jest w B6, czy zaslepienie EGR, albo odpiecie N18 od zasilania sprawdza sie, a moze na desce od razu wyswietli sie jakas dioda? Ktos probowal? Macie jakis schemat EGR ze sterowanie dla 1,9TDI? :kwiatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam tez mam problem w swoim pasku podejrzewam zawor egr .Wystepuje to podczas przyspieszania dodam ze w trakcie normalnej jazdy , nie ostrej.Przy zmianie biegow slychac dziwny dzwiek mozliwe ze uchodzace spaliny a autko jest jakby przymulone, po chwili dostaje ciagu . Wystepuje to na pierwszych 3 biegach potem przyspiesza normalnie.Napsikalem w wezyki i na ten zawor wd40 i mam wrazenie ze na jakis bylo lepiej ale od jakiegos czasu wrocilo. W warsztacie magik przejechal sie i stwierdzil ze wszystko jest ok ale mam wrazenie ze nie chcialo mu sie szukac:wsciekly Czy moze ktos mial lub ma podobny problem ewentualnie od czego zaczac diagnozowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EGR-to jak pisał kolega zawór recyrkulacji spalin, zawraca czesc spalin z powrotem do silnika, zeby dopalic je czesciowo i obnizyc temperature spalania (mniej powietrza) a potem mniej NOx itd i itp.......dla nas uzytkownikow to upierdliwe ustrojstwo ktore czasem sie psuje, dlatego pytam czy komus udalo sie skutecznie go zaslepic albo odciac...

 

artas, nasze TDI maja lekka dziure dopoki sie turbina nie wlaczy, nie wiem jak duze jest przymuleniu u ciebie, mozna zrobic log dynamiczny na VAG-u i zobaczyc jak turbo i egr pracuje, a moze to tylko zapchany filtr paliwa...halas jakim piszesz to troche dziwne, moze EGR faktycznie klapie, jak sie przymyka..:taksobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odp. Filtry wszystkie nowe ,jesli chodzi o turbodziure to owszem ale jezdzilem firmowa octavia z tym samym silnikiem inic takiego nie ma ciagnie jak glupia od samego dolu dlatego mam obraz. Sprobuje te logi po swietach pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam problem z egr. Chcę kupić używany. W moim Pasku występuje oznaczenie 038 128 063 G, na allegro znalazłem 038 128 063 A. Sprzedający (sklep) twierdzi, że od któregoś roku zostały te literki zamienione i że powinna ta przepustnica u mnie działać. Sam nie wiem. Proszę o pomoc w rozwikłaniu tych oznaczeń.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tez mam problem z egr. Chcę kupić używany. W moim Pasku występuje oznaczenie 038 128 063 G, na allegro znalazłem 038 128 063 A. Sprzedający (sklep) twierdzi, że od któregoś roku zostały te literki zamienione i że powinna ta przepustnica u mnie działać. Sam nie wiem. Proszę o pomoc w rozwikłaniu tych oznaczeń.

Pozdro.

Ten z literką A został wycofany 31/01/1999, więc średnio pasuje do B6 :).

Zastąpił go z literką C, który został wycofany 01/08/2005 i zastąpiony literką J.

W Twoim przypadku 038 128 063 G został wycofany 01/04/2008 i zastąpiony przez L, szukałbym więc z literkami G lub L. W swoim aucie też mam G.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Simon.

Widać co niektórzy handlują częściami nie mając pojęcia co sprzedają:dupablada

Skąd masz wiedzę na ten temat, jeśli można się spytać:), gdzie ewentualnie mógłbym dowiedzieć się więcej?

W sieci, coś nie bardzo mogłem na ten temat znaleźć.

Edytowane przez Sztywny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sztywny.... a skad wiesz ze to EGR? Na VAG cos wyszło? Szarpie autem, spadki mocy...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skąd masz wiedzę na ten temat, jeśli można się spytać, gdzie ewentualnie mógłbym dowiedzieć się więcej?

W sieci, coś nie bardzo mogłem na ten temat znaleźć.

To nie jest do końca moja wiedza, tylko nic innego jak dane z Etki :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

błąd 19557 - zwarcie z masą.

Zresztą przepustnicę z bratem rozebrałem i jest w niej pęknięta płytka układu elektrycznego, czy elektronicznego moze raczej:).

Taki błąd, a nawet wypięcie wtyczki z przepustnicy według mnie, nie wpływa pracę silnika podczas jazdy ani na wolnych obrotach na postoju. Jeśli jest jakiś wpływ to ja go przynajmiej nie wyczuwam. Dopiero podczas gaszenia (a czasem odpalania) słychać nierówności (chodzenie do tyłu:)) w pracy silnika.

Poprawcie mnie jak piszę nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam podobny problem. Kupiłem B6 -105 PS i jak daje mu kopa to wszystko ok. Przyjechałem nim z Niemiec i wszystko grało. Ale teraz jak jeżdżę wolniej po mieście to do 2 tyś obrotów jest mułowaty - potem turbo dziura. Ale gdu chodzi powyżej 2 tyś/min to wszystko wraca do normy. Problem jednak jest w tym , że gdy chodzi na niskich obrotach to słychać ten charakterystyczny dżwięk. Byłem u mechanika i jak zdjął przewód - cieńki z EGR to wszystko wraca do normy.

Poprzednio miałem Golfa IV 1,9 - 101 PS i silnik ciągnął od początku i nie było nic takiego słychać.

Proszę o pomoc - od czego zacząć - od fachowca z VAG czy jakieś inne sugestie.

Edytowane przez mwilk71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

..... Byłem u mechanika i jak zdjął przewód - cieńki z EGR to wszystko wraca do normy.

Poprzednio miałem Gilfa IV 1,9 - 101 PS i silnik ciągnął od początku i nie było nic takiego słychać.

Proszę o pomoc - od czego zacząć - od fachowca z VAG czy jakieś inne sugestie.

 

 

no wreszcie jakiś trop, a pytales mechanika czy mozesz jezdzic z wypietym i zaslepionym wezem?, nie wywala zadnego bledu?, jesli wszystko ok to mozna odciac łotra_EGR od powietrza i po problemie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dowiedziałem się że oprócz uszkodzenia Turbiny oraz DPF, uszkodzony został zawór EGR, koszt zaworu 540zł :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - przepraszam że podłączam się do tego tematu ale pisać jescze nie mogę (na tym subforum), przeszukałem całe forum ale o zaworze EGR w silniku 2.0 FSI nic nie znalazłem.

Tydizeń temu zapaliła mi sie kontrolka zółtego helikopterka. Po podłączeniu pokazuje błąd stały P0403 - Exhaust Gas Recirculation Circuit Malfunction - po zresetowaniu jest pół dnia dobrze i znowu się zapala. Resetowanie powoduje zadzaiłanie ww zaworu i słychać ze działa (być może nie otwiera/zamyka w pełnym zakresie). Moje pytanie:

1. Czy to to da się wyczyścić w 2.0 FSI (jest całkiem inny niż w dislach (których tu jest niesamowita większość) a znalazłem tylko how to clean w róznych dieslach

2. Czy znacie we Wrocławiu jakiś serwis który mógłby mi to zdiagnozować/wyczyścić /wymienić

3. Czy może naiwnie - ktoś już to miał z nielicznej rzeszy FSI ?

Dodatkowe info:

Nic nie przerywa w żądnym zakresie, żadnych zmian po zapaleniu, spalanie takie samo przebieg 87tys.

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązałem problem samodzielnie - dokumentując go fotograficznie. Czekam na możliwość tworzenia nowych postó gdyż chciałbym aby celem ułatwienia wyszukiwania w temacie był zawarty rodzaj silnika i opis usterki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozwiązałem problem samodzielnie - dokumentując go fotograficznie. Czekam na możliwość tworzenia nowych postó gdyż chciałbym aby celem ułatwienia wyszukiwania w temacie był zawarty rodzaj silnika i opis usterki

 

Możesz śmiało pisać tutaj,wyszukiwarka znajdzie :) a jeśli opis i foto będzie do tego ok,to zawsze można poprosić o wydzielenie i przeniesienie do działu warsztat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok

Więc do rzeczy

Jak już wspomniałem nie znalazłem na forum nic konkretnego na temat tego zaworu w 2.0 FSI - nawet zdjęcia :(. Co więcej - przeszukałem pół internetu (w skodowych, audi i seatowych forach) i również mało. Trochę znalazłem na angielskich forach na amerykańskich z oczywistych względów takich małych silniczków brak :) (znalazłem jeden wątek - okazało się później że identyczny przypadek jak mój w Seacie Altea z tym silnikiem)

Zapalił mi się tydzień temu wspomnainy wyżej błąd tj: P0403. Warsztat raz kasacja, warsztst dwa - przejrzane i pomierzone wiązki do EGR - diagnoza wiązki OK (ok że ok ale zawór dalej nie ok - znaczy helikopter się pali i drażni oko). Więc pytanie do forumowego sprzedawcy o zawór - jest dostępny oryginał i w bardzo dobrej cenie. Myślę ok wymienię

Zaglądam pod maskę zawór wygląda tak (już bez śrubek górnej pokrywki)

cimg9695.jpg

przyglądam się trybowi a tryb ma powyłamywane zęby w miejscu styku z małą zębatką od silnika

cimg9696.jpg

tryb.jpg

Całość chodzi w miarę sprawnie - można otwierać zawór ręcznie bez żadnego oporu

 

Na szczęśćie - bo wiem że sam tryb zębaty nie do kupienia i trzeba wymieniać cały zawór. Praca jaką wykonuje ten tryb celem całkowitego otwarcia to nie pełne 3/4 obrotu więc go szybciutko przestawiłem tak aby wyłamane zęby nie uczestniczyły w procesie otwierania zaworu

cimg9699.jpg

Tu zawór w maksymalnym otwarciu(tam gdzie mój palec - tam brak zębów)

cimg9700z.jpg

 

Oczywiśćie nasunie się pytanie co połamało zęby i jaka jest przyczyna i czy zaraz nie zdarzy się powtórnie.

Moim zdaniem przyczyna jest taka iż w tym miejscu zęby są najbardziej obciążone - tu działa siła momentu startu silniczka jak i siła kiedydy zawór pod wpływem dość mocnej sprężyny wraca do położenia zerowego - dodatkowo słaby materiał, czas i temperatura powodują iż w tym miejscu materiał uległ pokruszeniu, połamaniu zatarciu. Jak wspomniałem wczesniej znalazłem forum o seacie altei z tym silnikiem gdzie jest identyczny przypadek (zakończony wymianą EGR) i czytałem pare postów o wymianie tego zaworu w innych samochodach w przebiegach 60-100 tys. Śmiem więc twierdzić że to słaba konstrukcja i prawdopodobnie wszystkim ściera się ten tryb.

A czy się zdarzy powtórnie - cóż pożyjemy zobaczymy

Edytowane przez markog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek brak foto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już są

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprostowanie

W poprzednich postach pisałem że nie palił więcej . Okazuje się że palił szczególnie na krótkich trasach ok 1l więcej (via wskazania komputera)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności