Skocz do zawartości
Ma3y

zawieszenie tylne golf III a passat B3

Rekomendowane odpowiedzi

spokojnie wytrzymalosc jest ta sama, tyle, ze nie rozmiar, jezdze juz troche czasu na tym i nic sie nie dzieje

A ja ci gwarantuję, że nie jest ta sama. Bo to fizycznie nie możliwe. Pozostaje kwestia otworu w belce, który jest za duży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie rozmiar jest inny przez co i wytrzymałość inna i do tego otwór masz większy w uchwycie, więc to nazywa się czysta rzeźba

 

pokaz mi na aucie zeby ta sruba miala wogole prawo sie ruszac skoro jest skrecona?? wiec nie mow mi tu o rzezbie skoro nie jest to rzezba, a jesli rzezby nie widziales to mozesz sobie wypatrywac na jakis forach kadeta czy innych wynalazkow...

 

A ja ci gwarantuję, że nie jest ta sama. Bo to fizycznie nie możliwe. Pozostaje kwestia otworu w belce, który jest za duży.

 

ja nie mowie ze jest idealnie taka sama wytrzymalosc, moze zle sie wyrazilem nie jest tak mala, zeby to powodowalo jakis konflikt, po za tym jesli to jest pozadnie skrecone to nie ma prawa nic sie z tym dziac nakretki przylegaja idealnie nie bylo luzow przy zakladaniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiec nie mow mi tu o rzezbie skoro nie jest to rzezba
A jak to inaczej nazwać jak nie rzeźba, jeszcze w dodatku we własnym samochodzie, jak dla mnie kryminał i tyle, A co do Opli to tam ludzie są mądrzejszy wbrew pozorom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było luzów przy montażu. Dobre:) A skąd wiesz, co tam się dzieje podczas jazdy? Wyskakujesz i patrzysz czy nie ma luzów? Skoro tak to zrobili to tak powinno być! Przykład: szwabowi wyszło w obliczeniach, że średnica śruby musi być większa/równa 11,2 mm więc przyjmuje 12 mm bo gdyby przyjął mniejszą to materiał szybciej ulegnie zmęczeniu a co za tym idzie uszkodzeniu a bez sensu byłoby, gdyby przyjął np 14 mm zebyśmy mogli je zmniejszać bo to wiąże się z kosztami. Ja bym się bał tak jeździć!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja nie mowie ze jest idealnie taka sama wytrzymalosc

Masz śrubę M12 kl. 10.9 i śrubę M10 kl 10.9. Która ulegnie odkształceniu przy mniejszej sile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze powiem tak, u mnie nic sie nie dzieje, nie bede na tym jezdzil nie wiem jak dlugo wiec o co kaman? nie chcecie nie robcie ja zrobilem i nie mam z tym problemow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi co za różnica czy jest M12 czy M10 skoro jest to oznaczenie gwintu nie średnicy śruby? M 10 można naciąć nawet na śrubie 12 co do obciążeń to na śrubę działają obciążenia ścinające Które na dobrą sprawę nie są na tyle dozę zęby ściąć śrubę fi 10. załóżmy ze na tył max masa całkowita auta wyniesie 2 tony w tym na tyle będzie to 1200 kg czyli około 600 na koło śruba ma 2 punkty podparcia czyli na jeden działa siła około 300kg z tym ze nie są to obciążenia statyczne.Wszystko przy odrobinie dobrych chęci można obliczyć ewentualnie jeżeli ktoś posiada solida albo AutoCada Mechanicala to moze to sobie obliczyć w programie.Dobrze było by jeszcze wziąć pod uwagę ze tylna zawiecha działa na zasadzie dźwigni ma jeden punkt podparcia na karoserii drugim jest amortyzator czyli siły nam sie dodatkowo rozłożą i nie będzie to już 600 kg na 1 amortyzator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W oznaczeniach gwintów metrycznych liczba po literze M oznacza średnicę znamionową gwintu, co jest związane ze średnicą trzpienia śruby. Dla pewności można sobie zmierzyć suwmiarką śrubę o znanym oznaczeniu.

Podzielam zdanie kolegów. W zawieszeniu gdzie ma być śruba M12 w otworze zostaje ok. 2mm luzu w przypadku włożenia tam śruby M10. W takim przypadku występują obciażenia udarowe poprzeczne do śruby, które mogą bardzo łatwo spowodować pęknięcie śruby. Nawet gdy śruba jest mocno dokręcona i wydaje się, że jej się nie ruszy, to w zawieszeniu mogą działać takie siły (np. w razie wjechania w dziurę), że ta śruba i tak się przesunie w otworze. Duży luz może spowodować, że śruba będzie latała, aż w końcu się rozwali. W zespołach pojazdu odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, nie wolno wprowadzać takich modyfikacji. I tu nie chodzi tylko o bezpieczeństwo samego użytkownika samochodu tylko o bezpieczeństwo także innych uczestników ruchu. Potem się słyszy, że pojazd z niewyjaśnionych powodów zjechał na przeciwny pas drogi. Dotąd dzbanek wodę nosi, dopóki się ucho nie urwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starczy teoretyzowania. Miałem gwint H&R do MK3 i B4, przód jest identyczny, tył natomiast ma inną średnicę tulejki dolnej. W MK3 jest to 10mm, w przypadku B4 jest to 12mm. Wysokość amortyzatorów byłą identyczna, miały te same oznaczenia. Żeby założyć amortyzator z MK3 do B4 wystarczyło rozwiercić tulejkę wiertłem 12mm aby przeszła śruba M12 przez otwór. Tulejki w obu przypadkach są takie same, różnią się tylko i wyłącznie średnicą otworu. Wtedy zostawiamy nadal oryginalną śrubę 12mm i nic nie ma prawa się dziać, nie uważam tego również za druciarstwo. Nie ma potrzeby stosowania śruby M10 jak w Golfie. Tyle w temacie.

 

Amor MK3, rozwiert na 12mm, sprężyna MK3 bez małych pomocniczych, górne mocowanie B4.

 

gwint2.jpg

Edytowane przez Kuman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej wyprasować tulejkę pod fi 10 i wprasować taką pod fi 12 i wszystko jest jak książka pisze.Co do średnicy znamionowej pod gwint to należny wziąć pod uwagę ze śruba moze mieć przetoczenie pod gwint tzn śruba fi 16 na odcinku gdzie będzie miała gwint jest przetaczana i wtedy możemy mieć nawet M6 jeżeli tylko będzie taka potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie lepiej wyprasować tulejkę pod fi 10 i wprasować taką pod fi 12 i wszystko jest jak książka pisze.

 

Zobacz na foto ile tam jest materiału do zabrania i sam sobie odpowiedz na to pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kit zakupiony ta technics 60 60 ;d swoją drogą nie mam nigdy obciazonego samochodu bo nie traktuje go jako samochod przewozowy do tego mam busa w bagazniku jezdzi tylko skrzynka i dojazdówka :) wsio powinno byc okey :) do tego zakupie komplet koncowek swozni wachacza i tulejek w wachaczu mimo iz nie musze ich wymieniac potem na zbierznosc zabiore wiozidlo z tego co przeczytalem wszystko powinno byc git :)

 

teraz tylko adaptery..... 4x100/5x100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
teraz tylko adaptery..... 4x100/5x100
To już lepiej zmienić piasty niż dystanse robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

same piasty nie wystarcza;p do zmiany rozstawu niestety gdyby to bylo takie proste to juz bym to dawno mial ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzałem się tematowi i według mnie jest bardzo prosty, jako że buduję auta terenowe do rajdów(zmoty) robimy różne konwersje hamulców, z przodem praktycznie nie ma problemu, i z tyłem z tego co popatrzyłem w katalogi również,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przyjrzałem się tematowi i według mnie jest bardzo prosty, jako że buduję auta terenowe do rajdów(zmoty) robimy różne konwersje hamulców, z przodem praktycznie nie ma problemu, i z tyłem z tego co popatrzyłem w katalogi również,

nie zrozumiałem o co Ci chodzi i do czego pijesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie zrozumiałem o co Ci chodzi i do czego pijesz
Odpisywałem
Ma3y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odpisywałem

jak cytujesz to łatwiej się połapać ;) napisz coś więcej bo mnie ciekawi temat zamiany 4 x 100 na 5 x 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
napisz coś więcej bo mnie ciekawi temat zamiany 4 x 100 na 5 x 100.
Potrzeba piasty od vr-a , przegubu tak żeby wielokliny się zgodziły, da się dobrać w ic mają, do tego tarczę i co najważniejsze trzeba dorobić adapter do zacisku(jarzma) tak ażeby zacisk oddalić od środka piasty, a z tyłu przynajmniej z tego co patrzyłem w katalogi to sama tarcza do zmiany, miałem sam kombinować u siebie tak ale zakupiłem felgi na 4x100 więc juz nie bede kombinował jedyne co to zwiększam tarcze i i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, swojego B4 kupiłem jakieś 3miechy temu. Poprzedni właściciel wymieniał przednie amory na nowe (poduchy +odboje itp) , problem jest taaki ,że przód auta stoi wyżej niż tył , i jest bardzo miękki , na dziurach nic nie dobija ani nic, tylko jest miekki ,że aż "podskakuje". I właśnie zastanawiam się zeby założyć przednie sprężyny od golf 3 ?? co myślicie o tym ?

 

http://derbi013.fotosik.pl/albumy/824425.html zdjecia passka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności