Skocz do zawartości
Ma3y

zawieszenie tylne golf III a passat B3

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jest jakaś różnica miedzi springami i amorkami pomiędzy golfem III a Passatem? wiem że przód pasuje od golfa III mam do kupienia zestaw -60/60 z golfa III i wiem ze przód podejdzie a tył?

 

do Administratora jeżeli napisałem w złym dziale proszę o przeniesienie dziękuję :)

Edytowane przez Ma3y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz syncro to podjedzie tył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zwykłego przednionapedowca;p czyli mogę zakupić kit?:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiem ze przód podejdzie a tył?
Jeżeli nie masz syncro to podjedzie tył
mam zwykłego przednionapedowca

 

Z tego jasno wynika :D Że zawiecha pasuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli nie masz syncro to podjedzie tył
Z tego jasno wynika Że zawiecha pasuje...

 

I tu sie mylicie bo nie pasuje:P

 

Trzeba zmieniac gorne poduchy amortyzatorow.

Inne sa rowniez dolne tuleje w passacie sa na srube M12 w golfie na M10.

Trzeba zmieniac dolne tuklejki badz rozwiercac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo... Ciekawe info :D Takich ludzi nam tutaj trzeba... Ja tylko odpowiedziałem na podstawie wcześniejszych postów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

a same spręzyny podejda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki typ nadwozia bop jeżeli kombi to są inne amortyzatory bynajmniej w serii Passat ma wyższe amory tzn mocowanie sprężyny w Passacie jest wyżej niż w golfie Passat ma twardsze sprężyny i to o dużo.Jeżeli ktoś by chciał to mogę wrzucić fotki amora z golfa 3 i z Passata B3 kombi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I tu sie mylicie bo nie pasuje

 

Trzeba zmieniac gorne poduchy amortyzatorow.

Inne sa rowniez dolne tuleje w passacie sa na srube M12 w golfie na M10.

Trzeba zmieniac dolne tuklejki badz rozwiercac.

 

a po czesci masz racje ;)

 

gorne poduchy trzeba zmienic to fakt ja u siebie mam zawieche z golfa 3 ;) cala gora z passka, a co do dolnych tuleji to fakt w passacie sa M12 a w golfie M10 ale nie trzeba tu nic rozwiercac, wystarczy ciensze szpile zastosowac tak jak to zrobilem ja i jest ok szybko, latwo i bezproblemowo, jedyne z czym musisz sie liczyc to, to, ze passek ma wieksza wage i moze nie wytrzymac lub byc miekka zawiecha ;)

 

Jeżeli ktoś by chciał to mogę wrzucić fotki amora z golfa 3 i z Passata B3 kombi

 

prosze bardzo porownanie mojego seryjnego zawieszenia z zawieszeniem obnizonym, ktore aktualnie mam na aucie

dsc03224q.th.jpg

Edytowane przez __ArroW__

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
passek ma wieksza wage i moze nie wytrzymac lub byc miekka zawiecha

 

 

jak to sie sprawdza na drodze ? bo teoretycznie powinno być lepiej jak obniżysz samochód tylko czy zakładając zawieszenie z golfa nie pogorszymy przyczepności i stabilności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak to sie sprawdza na drodze ? bo teoretycznie powinno być lepiej jak obniżysz samochód

Że tak się spytam: na jakiej drodze powinno być lepiej? Na torze "Poznań"? :D Bo na naszych "drogach" to lepiej na pewno się będzie.

Co do samej kwestii "taniej gleby" z golfa III, to pomysł ze zmianą szpilek z M12 na M10 jest trochę nie halo. Po pierwsze - co zrobić z otworem w belce zawieszenia, po drugie - skoro szwab policzył, że przy passacie ma być M12 bo jest cięższy, to raczej tego bym się trzymał, żeby się potem nie zdziwić.

Edytowane przez pszemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Że tak się spytam: na jakiej drodze powinno być lepiej? Na torze "Poznań"? Bo na naszych "drogach" to lepiej na pewno się będzie.

ha ha ha miałem na myśli to że passat jest dużo cięższy od golfa a więc zakładasz krutsze amory i słabsze sprężyny efekt musi być zajefajny...............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
więc zakładasz krutsze amory i słabsze sprężyny efekt musi być zajefajny...............

na pierwszym zakrecie z obciązonym autem wyrywa błotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy obciążeniu na naszych drogach to można urwać więcej niż błotnik:hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No odwagi to wam nie brakuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No odwagi to wam nie brakuje

Ja bym to nazwał inaczej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak to sie sprawdza na drodze ? bo teoretycznie powinno być lepiej jak obniżysz samochód tylko czy zakładając zawieszenie z golfa nie pogorszymy przyczepności i stabilności?

 

ogolnie powiem szczerze, dostalem ta zawieche od kumpla i zalozylem dlatego, ale nastepna napewno bedzie dedykowana pod passata bo jednak co dedykowane pod model to dedykowane :)

 

Co do samej kwestii "taniej gleby" z golfa III, to pomysł ze zmianą szpilek z M12 na M10 jest trochę nie halo. Po pierwsze - co zrobić z otworem w belce zawieszenia, po drugie - skoro szwab policzył, że przy passacie ma być M12 bo jest cięższy, to raczej tego bym się trzymał, żeby się potem nie zdziwić.

 

sorry, ale myslisz, ze te szpilki nie wytrzymaja?? ;) spokojnie wytrzymalosc jest ta sama, tyle, ze nie rozmiar, jezdze juz troche czasu na tym i nic sie nie dzieje

 

na pierwszym zakrecie z obciązonym autem wyrywa błotnik

 

jesli na miekkim seryjnym zawieszeniu z krotszymi sprezynami to napewno, jesli na nizszym zawieszeniu to juz nie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sorry, ale myslisz, ze te szpilki nie wytrzymaja?? spokojnie wytrzymalosc jest ta sama, tyle, ze nie rozmiar,

No właśnie rozmiar jest inny przez co i wytrzymałość inna i do tego otwór masz większy w uchwycie, więc to nazywa się czysta rzeźba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności