Skocz do zawartości
_siwy_

Pedał sprzęgła w podłodze

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zrobisz ale sprawdzisz czy masz zapocenie w okolicy pompki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widać, nie czuć zapocenia nigdzie, gdzie sięgnę ręką. 

Zastanawia mnie jak to jest, że biegi normalnie wchodzą  czyli sprzęgło jewt niby w pozycji jakby pedal był wciśnięty 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem od mechanika ,ze trzeba też umiejętnie założyć wysprzęglik. Jak to zrobić żeby nie uszkodzić już nie powiedział.

Spróbuj dobrze odpowietrzyć cały układ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku ( skrzynia manual 5 biegowa ) uszkodzony był właśnie wysprzęglik. Z góry nie było widać co się dzieje, ale od dołu po wymontowaniu ukazały się małe otworki. Wymiana bardzo łatwa w garażu i oczywiście dokładne odpowietrzenie.1644006319451.thumb.jpg.16ae0c2a52f301010f2807c3000ec367.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pękła spinka na przewodzie. :)

20220211_163006.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.06.2021 o 01:25, B6 2.0 TDI napisał:

Passat B6 2.0 TDI 2010r. Miałem ten sam problem , tylko fakt że działo się to tylko latem , gdy temperatury sięgały wysoko (w zimę żadnych objawów) okazało się że sie zapowietrzało sprzęgło i co chwilę musiałem odpowietrzac (pomagało chwilowo) , nieważne czy to była jazda w mieście czy w trasie , chociaż dziwne było to że w trasie gdzie jechałem na 6 biegu przez dłuższy czas nie wciskając sprzęgła,  to przy próbie zmiany biegu pedal był mocno wciśnięty, jakby podczas jazdy go zassało a trzymała tylko sprężyna,  wydawało mi się że to płyń (dot4) robi się bardzo rządki , jednak nie tam była przyczyną. Jest coś takiego jak akumulator ciśnienia,  tam byla przyczyna wciśniętego pedału , okazało sie ze można go usunąć i połączyć przewody że sobą bezpośrednio unikając przepływu przez ten akumulator , i problem znikł.

Witam możesz napisać gdzie zamontowany jest ten akumulator? Mam identyczny problem jak Twój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności