Skocz do zawartości
_siwy_

Pedał sprzęgła w podłodze

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuje ślicznie za schematy ! Jak dla mnie sytuacja jasna, ale strasznie zastanawiający jest temat dlaczego po zdjęciu pedału sprężyna była odwrócona ? Nie wydaje mi się żeby było tam miejsce i podczas "wystrzału"obróciła się o 180 stopni. Jeśli nie będzie to problem to mogę prosić o zdjęcie ?

 

Pozdrawiam

 

Daj mi 15 min. na zrobienie zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a u mnie to w ogóle dziwna sytuacja.

Sprzęgło zachowuje się bardzo dziwnie tylko w temperaturach minusowych i tylko gdy jakiś kawałek drogi ok 10 km jade powyżej np. 130 km/h

wtedy pedła sprzegła robi się miękki do ponad połowy albo dalej taki luźny jakby brał przy podłodze. stanę na parkingu zgaszę poczekam chwilę odpalam i wszystko w normie. znów pełny gwizdek 140 km/h 150 km/h i robi sie miękki, ale nie wpada i cały czas odbija tyle ze łapie coraz bardziej przy podłodze.

teraz gdy mamy temperatury dodatnie, sprzęgło chodzi idealnie bez wzgledu na prędkość. ja już tego pojąć nie mogę...

pięknie łapie powyżej połowy jest dość miękkie biegi super wchodzą...

i o co kaman?

Panowie odgrzeję trochę kotleta. Gdyż mam podobny problem, czy po upływie czasu macie jakieś nowe spostrzeżenia na sprawę?

Prawidłowość jak u kolegi luccass większa prędkość przez kilka minut miękki pedał sprzęgła w skrajnych przypadkach po dłuższej jeździe w podłodze, trzeba go podnosić i trudność ze zmianą biegów.

Mija godziną, czasem doba i wszystko wraca do normy. Dodam że od 15 tyś. stuka na wolnych dwumas, wycieków płynu nie ma.

Panowie jakaś podpowiedź od czego zacząć?

dziękuję z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zapytanie nie wiem czy jest watek na forum a nie moge zadnego dodac..

w vw 2009 2.0tdi dsg pojawia sie komunikat słowny (kupplung-sprzęgło) czy to jakies oznaczenie serwisowe..czas na wymiane sprzegła? uszkodzenie sprzęgła?

da sie to skaskowac..

 

 

z gory dziekuje za pomoc...

 

dodam ze zadna inna kontrlka sie nie pali.. silnik i skrzynia dziala normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wymieniłem koło dm i sprzęgło, odpowietrzyłem i pedał sprzęgła zachowuje się dziwnie. Nie wchodzi do podłogi tak jak wcześniej, tylko tak 2/3 Czemu tak się dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do wyjęcia pedału sprzęgła potrzebny jest kanał ? Odkrecę 3 śruby mocujące pedał i tu powstaje pytanie czy wężyki podłączone do pompki są na tyle elastyczne że pociągne je do kabiny ?

 

Pozwolę sam sobie odpowiedzieć.

Kanału nie potrzeba do wyjęcia pedału. Do przewodów dostaniemy się po wyjęciu akumulatora oraz jego podstawy i mamy wszystko na wierzchu. Odpinamy wężyk od zbiorniczka, opaska metalowa, a od wysprzęglika musimy odciągnąć metalowy pierścionek i odciągamy resztę w dół. W środku żeby wyjąć pedał, należy odkręcić 3 śruby. Dwie widzimy z dołu, a jedna jest od góry. Żeby ją odkręcić musimy zdjąć osłonę kolumny kierowniczej. Góra osłony trzyma się na zatrzaskach, podważamy od strony kierownicy. Dolna osłona jest na 3 śrubkach, plus śruba od rączki regulacji kolumny. Jak zdejmiemy osłonę, to gdzieś w oddali ujrzymy 3-cią śrubkę. Nasadka 13 mm na długiej przedłużce i odkręcamy.

U mnie pękła główka od popychacza pompki i tłoczysko od pompki latało luźno. Nie było połączone z pedałem, a powinno przez tą właśnie kulkę.

A na dodatek wyskoczyła sprężyna od odbijania pedału i ów pedał luźno latał.

Pompka zamówiona i będzie wstawiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Może ktoś mi pomoże. Jechałem teraz  A wakacje 800km. Kilkakrotnie stanąłem na przerwę i wszystko że sprzęgłem było ok. 100km od celu podczas zapalanie po postoju pedał sprzegla został w podlodze. Oczywiście pierwsze co panika, tym bardziej że podróż z dzieckiem. Po chwili namyslu wziąłem butem pocislem pedał do góry i odbił na swoje miejsce. Dojechałem na miejsce dzisiaj wróciłem spowrotem do domu i ze sprzęgłem nic po drodze nie bylo. Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem? ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź poziom płynu hamulcowego, być może wyprzęglik Ci się zapowietrza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stan jest ok ale narazie zmienię płyn hamulcowy w całym układzie. Zobaczymy co będzie się dalej działo. Narazie od akcji że sprzęgłem zrobiłem 900km i nic się dalej z nim nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ja mogę zapytać co ma płyn hamulcowy do sprzęgła? Czy te systemy są w jakikolwiek sposób połączone? ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek poczytaj to się zdziwisz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja narazie polecę najtańszym kosztem. Wycieków nie ma. Zmienię płyn zobaczymy co będzie.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat B6 2.0 TDI 2010r. Miałem ten sam problem , tylko fakt że działo się to tylko latem , gdy temperatury sięgały wysoko (w zimę żadnych objawów) okazało się że sie zapowietrzało sprzęgło i co chwilę musiałem odpowietrzac (pomagało chwilowo) , nieważne czy to była jazda w mieście czy w trasie , chociaż dziwne było to że w trasie gdzie jechałem na 6 biegu przez dłuższy czas nie wciskając sprzęgła,  to przy próbie zmiany biegu pedal był mocno wciśnięty, jakby podczas jazdy go zassało a trzymała tylko sprężyna,  wydawało mi się że to płyń (dot4) robi się bardzo rządki , jednak nie tam była przyczyną. Jest coś takiego jak akumulator ciśnienia,  tam byla przyczyna wciśniętego pedału , okazało sie ze można go usunąć i połączyć przewody że sobą bezpośrednio unikając przepływu przez ten akumulator , i problem znikł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie musiałem wymienić na nowe teraz nie mam już tego problemu. Wymiana się opłacała bo zaoszczędziła kupę nerwów. Jak chcecie kupić tanio sprzęgło to na https://www.sprzeglo.com.pl/czesci/sprzegla-z-kolem-dwumasowym-vw-passat-b5-kombi-1-9-tdi-diesel-101-km/12516299#opis_start mają do tego duży wybór.

Edytowane przez Betim
błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam porobny problem kilka razy pedał sprzegła zostal w podlodze recznie wyciagnalem i było ok na jaki czas i znowu to samo...wyciekow nie widze co moze byc przyczyna najczeciej passat B6 2008 2.0 TDi : pompa sprzegła, wysprzeglik, docisk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,  dopadło mnie to samo. Sprzęgło i dwumas zrobione parę miesięcy temu a dziś pedal w podłodze wylądował. Idzie odciągnąć go do góry,  po wciśnięciu zeskakuje w dół. 

Płyn hamulcowy jest 

Zakładam, że to wysprzęglik? On siedzi w skrzyni i bez jej zwalania się go nie wymieni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz skrzynię 6 biegową to bez demontażu się nie obędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Tak, 6 biegowy manual, silnik cbbb 170km. 

Szkoda więc,  że profilaktycznie nie poszedł do wymiany przy robieniu sprzęgła/dwumasu. Nie wpadłem wtedy na to a teraz dojdzie extra koszt praktycznie tej samej roboty.

 

Jeszcze jedno, czy przy padniętym wysprzęgliku sprzęgło powinno być zapięte czy rozpięte? Czy da radę wrzucać biegi normalnie?

U mnie sprzeglo wpadło jak auto stało na luzie. Stoi teraz na luzie a biegi idzie normalnie wrzucać

Edytowane przez pioters
nie cytuj w całości posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w Pastuchu ale w Octavii 2 przed liftem masz jakąś pompkę wspomagania pod pedałem sprzęgła. Mojej mamie tak samo wpadał pedał i zostawał. Sprawdź czy nie masz tam zapocenia. Może warto zacząć od tego. Po wymianie wszystko wróciło do normy.

Edytowane przez kazmirz_pawlak
edycja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie tam powinna być pompka pod pedałem.

Przejrzałem też co było zakładane przy wymianie sprzęgła i teoretycznie wysprzęglik powinien być w zestawie więc musiał być wymieniony. 

Może faktycznie ta nieszczesna pompka. Tak czy inaczej pod blokiem raczej tego nie zrobię 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności