Skocz do zawartości
dark24

Luźne wtyczki przy skrzynce bezpieczników - do czego służą?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam podepnę się pod temat bo znalazłem u siebie taką wtyczkę pod panelem nawiewów. Wie ktoś od czego to ?

16012012597.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wojtasu91 wtyczka jest od podświetlenia, powinnein tam być plastik z żaróweczką,

kzarczyn---na moje oko miałeś kiedyś tempomat....i to są resztki po nim....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wojtasu91 wtyczka jest od podświetlenia, powinnein tam być plastik z żaróweczką,
Popiołka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mam jeszcze takie pytanie, a mianowicie czy te wtyczki występowały we wszystkich wersjach wyposażenia, również bez MFA?
Tak. Jeszcze pół roku temu miałem w oryginale najzwyklejszy licznik na linkę a ten kabelek miałem.

 

kzarczyn---na moje oko miałeś kiedyś tempomat....i to są resztki po nim....
Która? Bo wtyczka do tempomatu wygląda tak i jest za skrzynką bezpieczników.

182808b084810fd3med.jpg

 

Te wtyczki na tunelu środkowym to może pozostałości po automatycznej skrzyni biegów...? W Passkach które miały wcześniej automaty ponoć czasem w okolicach tunelu walają się wtyczki od jakichś czujników na poprzedniej skrzyni.

 

PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest wtyczka (ta w tunelu) od podświetlenia popielniczki tylko brakuje tam "oprawki" z żarówką (fot.1)

 

dscn4839i.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka sama wtyczka jak w pierwszym poście idzie da każdych drzwi, i łączy się też z brązową przewód brązowo biały i jest to do czujników otwarcia drzwi, ja mam np, 3 odpięte a podpiete od kierowcy i jak otworze drzwi kierowcy to się załancza oświetlenie w środku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm to moze być albo od grzanych foteli ale nie jestem pewny, ale bardziej podchodzi mi pod oświetlenie tylniej popielniczki, bo tam tez jest oświetlenie, a reczej powinno być, ( u mnie jest )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w identyfikacji wtyczek.Wymieniany był silnik w aucie razem z wiązką .W sumie to po tej całej operacji nie działają el.szyby,wentylator klimy,i lusterko lewe.nie wiem też czy licznik pokazuje wszystkie wskazania mfa.

Mniejsza o to co działa a co nie.Porobiłem zdjęcia może ktoś będzie miał pojęcie czy coś jest jeszcze nie podpięte.

 

1.niebieska wtyczka 1 pin kable czerwony z białym pakiem.

2.brązowa wtyczka 1 pin brązowy kabel z białym paskiem.

obydwa kabelki wychodzą razem z wiązką licznika

Zdjęcie0232.jpg

 

3.biało czerwona wtyczka 2 piny ale kabel jeden do jednego pinu ,przewód wychodzi ze złącza q2 skrzynki bezpieczników.

Zdjęcie0235.jpg

 

4.biała wtyczka 1pin kabel czerwono biały wychodzi z d4 skrzynki bezpieczników.

Zdjęcie0236.jpg

5.niebieski gniazdo 1pin biały przewód biały wychodzi z d10 skrzynki bezpieczników.

Zdjęcie0239.jpg

 

 

 

6.czarna wtyczka 1pin niebieski przewód

Zdjęcie0244.jpg

7.czarne gniazdo 1 pin przewód brązowo biały,z gniazda dodatkowo wychodzi około 7 cm brązowego kabla z szarą wtyczką 1pin

Zdjęcie0245.jpg

Zdjęcie0246.jpg

8.zielona wtyczka 2pin dwa przewody szary i szary z zielonym paskiem.

Zdjęcie0254.jpg

przewody 6,7,8 wychodzą z jednej wiązki z deski rozdzielczej.

 

 

9.biała wtyczka 1 pin kabel brązowy z żółtym paskiem przewód wychodzi najprawdopodobniej z wiązki idącej w próg

Zdjęcie0255.jpg.

 

10.jak w pierwszym poście tego tematu brązowe gniazdo 1pin dwa kable czerwony z białym paskiem i szary z białym paskiem.

Zdjęcie0261.jpg

przewody idą do góry deski.

Edytowane przez nuneek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11.szare gniazdo 1 pin brązowy kabel z niebieskim paskiem.

Zdjęcie0264.jpg

wychodzi z wiązki el.silnika tuż za skrzynką bezpieczników.

 

12.niebieska wtyczka 1pin kabel zielony z białym paskiem.

Zdjęcie0269.jpg

13.zielone gniazdo 1pin szary kabel

Zdjęcie0270.jpg

przewody 12,13 wychodzą z wiązki ze sciany grodziowej..

Edytowane przez nuneek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie jest tak że każda kostka ma odpowiednik w gnieździe. I dodatkowo, przewody mają takie same kolory i przy wtyczce i przy gnieździe.. Więc musisz szukać wtyczek i gniazd żeby to połączyć... Część wtyczek może zostać pusta, tak jak np ta nr 4. Bo jest to wtyczka od kontroli zapięcia pasów bezpieczeństwa. No chyba że masz taką kontrolkę w liczniku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeważnie jest tak że każda kostka ma odpowiednik w gnieździe. I dodatkowo, przewody mają takie same kolory i przy wtyczce i przy gnieździe.. Więc musisz szukać wtyczek i gniazd żeby to połączyć... Część wtyczek może zostać pusta, tak jak np ta nr 4. Bo jest to wtyczka od kontroli zapięcia pasów bezpieczeństwa. No chyba że masz taką kontrolkę w liczniku...

 

Wszystkie wtyczki które pasowały kolorami podłączyłem od razu ze sobą,pozostało to co na zdjęciach i nic już kolorami nie pasuje.nie wiem czy nie jest tak że przy wiązce z diesla mogą być trochę inne kolory niż w pierwotnej benzynowej.W każdym razie dzięki za odp 4 można wykluczyć i pozostaje 12 wtyczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łatwiej by było gdybyś napisał co Ci nie działa.. Bo przekopywać schematy i szukać przewodów z takim i takim kolorem to dużo czasu zajmuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
łatwiej by było gdybyś napisał co Ci nie działa.. Bo przekopywać schematy i szukać przewodów z takim i takim kolorem to dużo czasu zajmuje...

 

na pewno nie mam elektrycznych szyb przełączniki się podświetlają ale nic się nie otwiera.

nie chodzi lewe lusterko

wentylator od klimatronika się nie załącza.

 

swoją drogą czy nr 11? to jest sygnał z lamp?nie zdążyłem się przyjrzeć która wiązka jest która bo trochę padało ale za skrzynka bezpieczników oprócz abs są 3 wiązki koło siebie w ścianie grodziowej,dwie większe i jedna całkiem mała po prawej stronie patrząc od wnętrza samochodu,wtyczka 12i13 wychodzą właśnie z tej najmniejszej.

a 11 z wiązki zaraz po lewej od tej małej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. ten czerwono biały to będzie plus i właśnie nie wiem czy on gdzieś do el szyb nie idzie albo lusterek.. poszukaj czy z drzwi - słupka nie wychodzą jakieś przewody niepodłączone..

2. przewód o takim kolorze idzie od krańcówki drzwi i jest to masa po otwarciu drzwi.

3. +12V z bezpiecznika 6 odpowiedzialny za dmuchawę i wentylator klimy

4. źle Ci powiedziałem, to jest +12V od włączonych świateł mijania albo długich

a 5 to od kontrolki pasów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przewód 1 i 2 na 100% idzie od licznika widać to na zdjęciu tej wiązki.

3532469861.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przewód 1 i 2 na 100% idzie od licznika widać to na zdjęciu tej wiązki.

masz racje. sprawdziłem na schemacie. pisze piny nie używane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
masz racje. sprawdziłem na schemacie. pisze piny nie używane

dziękuje bardzo.

 

czyli reasumując

1i2 zostawiam puste

4.to jakby mi się zachciało spryskiwaczy świateł.

5.kontrolka pasów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykopałem w necie zdjęcie wtyczek 12i13 wtyczki wychodzą dokładnie z tej wiązki może łatwiej będzie coś ustalić.

_9174.JPG

 

oraz 7i8 wiązka klimy wtyczki nr 6 nie widać na tym zdjęciu wiec może nie są razem.

_9114.JPG

_9173.JPG

_9113.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oraz 7i8 wiązka klimy wtyczki nr 6 nie widać na tym zdjęciu wiec może nie są razem.

na początku piszesz:

12.niebieska wtyczka 1pin kabel zielony z białym paskiem.

13.zielone gniazdo 1pin szary kabel

A na zdjęciach jest odwrotnie. Więc odpowiedź już masz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności