Skocz do zawartości
dark24

Luźne wtyczki przy skrzynce bezpieczników - do czego służą?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam znalazłem u siebie przy skrzynce bezpieczników wtyczkę i gniazdo które idealnie do siebie pasują ;) (foto) koloru brązowego,gdzie do gniazda idzie dwa przewody jeden szaro/biały,drugi szerwono/biały i po przekręceniu zapłonu pojawia się tam napięcie ok.11V,a z wtyczki wychodzi jeden kabel brązowo/biały.

Jest to u mnie rozłączone,i zastanawiam się do czego to może być i dlaczego jest to rozłączone???

Może ktoś z was drodzy forumowicze spotkał się z taką kostką i wie do czego ona służy i czy ma być złączona czy rozłączona?

Dodam że skrzynia automat a auto tak jak w profilu.

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Pozdrawiam.

30032010302.jpg

Edytowane przez radekrp90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli te kable wchodzą do kostek z tyłu skrzynki
właśnie ciężko to ustalić dokąd one idą,ponoć idą gdzieś do którejś wiązki a gdzie dalej to ciężko powiedzieć :( miałem ją połączyć i zobaczyć czy coś się będzie działo czy nie,ale jakoś nie bardzo chcę ryzykować żeby gdzie co nie popsuć ;) skoro jest to rozłączone.I tak pomyślałem zapytam może akurat ktoś będzie wiedział o co kaman?

Trochę się waham złączyć i zobaczyć co będzie czy nie złączać i zostawić to tak jak jest?

Pytam dlatego,że podłączyłem tempomat i nie działa,i tak się zastanawiam że może to mieć coś z tym wspólnego? Sam już nie wiem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to cos napewno jest zabezpieczone bezpiecznikiem ale dla pewnosci sprawdz miernikiem czy jest w nich prad jesli jest to ryzykujesz jesli nie to bedziesz mial problem z glowy skoro pradu nie bedzie to nic ci to nie da polaczenie ich :) ale potem mozesz wlaczac pokoleji swoje urzadzenia w aucie i sprawdzac czy idzie prad moze masz cos na przyklad zapalniczke w samochodzie ( taki tam przyklad ) co nie wlaczasz a moze nie dziala kombinuj ale wydaje mi sie ze nic nie powinno sie stac jak ja polaczysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to cos napewno jest zabezpieczone bezpiecznikiem ale dla pewnosci sprawdz miernikiem czy jest w nich prad jesli jest to ryzykujesz
do gniazda idzie dwa przewody jeden szaro/biały,drugi szerwono/biały i po przekręceniu zapłonu pojawia się tam napięcie ok.11V,a z wtyczki wychodzi jeden kabel brązowo/biały.
czyli tak jak napisałem w pierwszym poście jest tam napięcie w gnieździe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zastanawiam się do czego to może być i dlaczego jest to rozłączone???

W moim paszczaku jest kilka sporo takich wtyczek, 3 pasują do siebie kolorami ale są rozłączone i tak ma być. Po prostu wiązka jest od bogatszej wersji, czegoś zawsze brakuje ;)

Trochę się waham złączyć i zobaczyć co będzie czy nie złączać i zostawić to tak jak jest?

Kiedyś wyczytałem na tym forum że ktoś przypalił coś w instalacji bo chciał "poprawić fabrykę" tak jak Ty teraz. Schemat w rękę zanim podłączysz coś na pałę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli tak jak napisałem w pierwszym poście jest tam napięcie w gnieździe.
wybacz sprobuj ja polaczyc moze pojawi ci sie cos na desce jakas kontrolka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym spróbował, dojść do czego to zdąża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wybacz sprobuj ja polaczyc moze pojawi ci sie cos na desce jakas kontrolka
wybaczam ;):)

właśnie nie wiem czy zaryzykować i co będzie czy może jeszcze poczekam i ktoś mi powie do czego ona jest?

Może akurat ktoś będzie grzebał przy skrzynce bezpieczników i zobaczy czy u niego jest coś takiego i czy ma złączone czy rozłączone tak jak u mnie.A jeśli ma złączone to może rozłączy i zobaczy co się będzie działo no nie wiem.

Edytowane przez dark24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

włącz w obwód żarówke 21w, wtedy nic sie nie zjara tylko ona się zaświeci w razie czego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
włącz w obwód żarówke 21w, wtedy nic sie nie zjara tylko ona się zaświeci w razie czego

No pomyśle właśnie nad takim rozwiązaniem może to i dobry pomysł,nie wiem bo elektryk to raczej ze mnie kiepski,ale coś będę musiał wykąbinować.

 

monter wiem że jest dużo różnych wtyczek,ale przeważnie są one martwe a w tej jest napięcie i to mnie zastanawia o co w tym chodzi?

Bo jak by ten tempomat działał to pewnie nawet bym tym sobie głowy nie zawracał,ale on nie chce działać i tak przemyślam co to może być i czego to może być wina,a może akurat tego? Kto to wie :( Czepiam się i szukam już wszystkiego co tylko mi w oczy wpadnie przez ten cholerny tempomat,aby tylko działał a tu nadal lipa :(

Edytowane przez dark24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja to bym spróbował, dojść do czego to zdąża.
jak by się to udało to by było dobrze,ale wątpię żeby dojść w takiej ilości kabli gdzie akurat idą te kabelki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę Panowie że nikt nie ma pomysłu do czego ta wtyczka może być? ;)

Tak pomyślałem że może by dać na połączeniu tej wtyczki z gniazdem bezpiecznik,połączyć i zobaczyć co się będzie działo co wy na to?

Wtedy w razie czego to powinien spalić się chyba bezpiecznik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wtedy w razie czego to powinien spalić się chyba bezpiecznik?

 

Sądząc po przekroju przewodu zacznij od najmniejszego czyli 5A samochodowy lub mniejszy topikowy - taki jak na zasilaniu radia. Dodatkowo amperomierz w szereg i patrz co się dzieje podczas "majdrowania" przełącznikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem to podłączając to przez bezpiecznik oczywiście 5A i nic się nie działo tylko podczas jazdy słychać ze skrzynki bezpieczników co jakiś czas pykanie,nic poza tym się nie działo.

Tempomatowi też to nie pomogło,dalej nie działa :( więc to w cholere rozłączyłem tak jak było i nadal nie będę wiedział do czego to jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podłączę się pod ten temat, gdyż wydaje mi się on najodpowiedniejszy. A chodzi mi o to do czego jest ta wtyczka?

?di=ZN4G

Edytowane przez Pawelele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta wtyczka jak mi się wydaje jest od mfa od temperatury oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie będę zakładał nowego wątku, tylko podepnę się pod istniejący.

 

Po zdjęciu tunelu środkowego znalazłem pod spodem dwie wiązki. Jedna wiązka jest zakończona dwoma wtyczkami, druga jest ucięta i zaklejona taśmą. Do czego mogą służyć te wtyczki? Ucięcie sugeruje, że kiedyś do czegoś były podpięte.

http://www.pl.image-share.com/ijpg-91-69.html

http://www.pl.image-share.com/ijpg-91-70.html

 

 

Drugą dziwną wtyczkę znalazłem pod prawym przednim fotelem. Okazało się, że pod fotelem leży dwużyłowy kabel zakończony wtyczką.

Kabel wychodzi z dolnej części słupka w okolicy dolnego mocowania pasa bezpieczeństwa.

Od razu mówię, że nie jest to ogrzewanie fotela.

http://www.pl.image-share.com/ijpg-91-71.html

 

Ma ktoś pomysł od czego mogę być te wtyczki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze takie pytanie, a mianowicie czy te wtyczki występowały we wszystkich wersjach wyposażenia, również bez MFA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności