Skocz do zawartości
lofi

Czy GPS w telefonie sie sprawdza??

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem zwolennikiem Windows Mobile ze względu na możliwość wgrania dowolnej nawigacji, a wg mnie dobra marka to nie Omnia , ale HTC - może trochę droższe, ale to jest naprawdę dobra firma, eleganckie i trwałe wykonanie, stabilne oprogramowanie. Możliwości oprogramowania - praktycznie wszystko co dostępne na rynku, a więc i Garmin i TomTom i Automapa ... Obsługa telefonu również dziecinnie proste. Kupisz firmowego Garmina (urządzenie) - masz wybór tylko jeden Garmin mapa. Kupisz urządzenie TomToma - będziesz miał tylko TomToma mapę i nic więcej sobie nie dołożysz (mają własne systemy operacyjne i nie obsługują innych systemów nawigacyjnych oprócz własnych). Nie twierdzę, że one są złe - to są marki bardzo dobre, ale mało uniwersalne.

W sumie nie ma znaczenia czy nawigacja jest z telefonu czy specjalistycznego urządzenia - najważniejsze jest ustawienie urządzenia, aby mówiło to co nam jest potrzebne i czego szukamy bo podczas jazdy samochodem nikt nie wpatruje się w ekran tylko słucha komunikatów spoglądając kątem oka na urządzenie.

Edytowane przez zaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam telefony z Windows Mobile, zadnych wieszajacych sie Nokii :)

 

Sam przez trzy lata uzywalem HTC TytnII i ani razu nie zawiodl ani nie zawisl, sprzedalem go koledze i do dzis dzielnie sluzy (uzywany w pracy do internetu - ok. 170-190h miesiecznie + tyle co w domu dzwonienie i smsy wiec naprawde dobrze przetestowany)

 

Teraz mam HTC Touch Pro i dalej nic sie nie zmienilo - polecam te marke!

 

Co do nawigacji to na Windows Mobile nie ma z nia problemu, instalujesz jak zwykly program z komputera, szybko chodzi, fixa szybko lapie... POLECAM!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja podpieram sie N95 8Gb zainstalowany jest garmin i sygicdrive ale uważam ze dobra nawi np mio 720b bije większość tych telefonicznych rozwiązań

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszyscy ... chwalą N95 a jak z baterią?? czy cena na allegro 600 to dobra oferta??? dzięki za podpowiedź

mam nokię N95 8 GB po naładowaniu do pełna przed podróżą wytrzymała mi 2,5 h d pierwszego sygnału słabej baterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 5800 i Garmina Mobile. Do samochodu nie problem podpiąć ładowarkę pod zapalniczkę. Bo na mapie to max 4 -5 godzin i po baterii. Sprawa najważniejsza. Antena. Musisz jakiś moduł na bluetooth kupić, bo na ori antenie gubi zasięg. Nawet przymocowana do szyby zdarza jej się pogubić. Czyli antena bluetooth. I dbaj o baterie w antenie i komórce. Jednak po mojemu - takie rozwiązanie jest do wszystkiego i do niczego. Najlepiej jakiego Garmina sobie sprawić i cieszyć się życiem. A telefon wykorzystać do dzwonienia, a bluetooth do łączności z centralką samochodową. Bo jak zadzwoni telefon, to wyłącza mapę i pokazuje kto dzwoni. A potem znów trza się przebijać przez menu i włączać mapę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W omni jest ten plus, że mapa po rozmowie sama się ładuje ale i tak nic fajnego jak na jakiś rozjazdach ktoś akurat dzwoni i trzeba jechać na czuja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W omni jest ten plus, że mapa po rozmowie sama się ładuje ale i tak nic fajnego jak na jakiś rozjazdach ktoś akurat dzwoni i trzeba jechać na czuja.

 

Podobnie mam w N95 + Garmin Mobile XT... W momencie jak ktoś dzwoni, mapa znika. Lecz po zakończeniu rozmowy, mapa automatycznie pojawia się i niczego nie trzeba szukać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TomTom...

Szybkie wyliczanie trasy, duży ekran, dobre mapy, łatwość obsługi.

Dedykowane urządzenie zawsze będzie lepsze od uniwersalnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem htc z nawi tt.Używałem tylko w NL było ok.Od dwóch lat mam N95 z garminem i jak ktoś sporadycznie używa to polecam.Jest nawet lepszy od tt.Ale często korzystam z nawigacji i w tym wypadku nawi w telefonie średnio się sprawdza.Raz,że bateria szybko siada(a nie lubie za dużo kabli pod zapalniczką),dwa że często korzystam z telefonu w trakcie jazdy i trzy,że uchwyty do tej nokii to jakieś nieporozumienie.Kupiłem zwykłą nawi beckera,wgrałem automapę i śmiga wzorowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wychodzę z tego samego założenia co Zaniak, jeżeli mówimy o łączeniu navi z telefonem to tylko na windowsie, czyli HTC i tym podobne. Możemy wybrać wtedy dowolne mapy i co najważniejsze do noszenia mamy tylko jedno urządzenie. Przy okazji chciałbym się zapytać, czy ktoś miał doświadczenia z navigacją w telefonach z systemem Android? Da radę tam zainstalować Automapę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[i3] Czy AutoMapa działa na urządzeniach: Android, Garmin, iPhone, Smartphone, Symbian lub TomTom?

 

Uważnie śledzimy rynek i prowadzimy równoległe prace nad AutoMapą na alternatywne w stosunku do Windows systemy operacyjne. Nie możemy w tej chwili udzielać dokładniejszych informacji czy i kiedy AutoMapa zostanie opublikowana na tę lub inną konkretną platformę sprzętową.

 

http://www.automapa.com.pl/?PEI=38149&article_id=205857

 

Chociaż z drugiej strony : http://www.ipod.info.pl/index.php/automapa-na-iphone-juz-dziala/ (może fake, nie mam pojęcia)

 

Moim zdaniem jednak producent AutoMapy (Aqurat sp. z O.o.), powinien jak najbardziej skorzystać z wielkiego bumu na różnego rodzaju smartfony i wypuścić oprogramowanie na Iphony oraz androidy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Google właśnie wprowadziło darmową nawigację na wszystkie telefony sprzedawane w UK...

Od kilku miesięcy inne aplikacje GPS na Androida przestawały działać. Pewnie wkrótce dojdzie to też do reszty Europy.

Edytowane przez adam75pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety to działa ale tylko w USA, w Polsce jeszcze nie... Zresztą nawet gdyby działało to i tak nie będzie miało takiego pokrycia jakie ma Automapa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No niestety to działa ale tylko w USA, w Polsce jeszcze nie...
Google właśnie wprowadziło darmową nawigację na wszystkie telefony sprzedawane w UK...

Pewnie wkrótce dojdzie to też do reszty Europy.

 

Nie ma to jak czytać wszystkie posty z uwagą :doh

 

Zresztą nawet gdyby działało to i tak nie będzie miało takiego pokrycia jakie ma Automapa

Czemu tak sądzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o to, że nie przeczytałem tych postów, tylko nie znalazłem nigdzie w internecie informacji na temat UK. Google informują o dostępności navi na terenie USA. A dlaczego tak sądzę o pokryciu? Bo Navi Google oparte jest na mapach google, które to niestety w Polsce nie są zbyt dokładne... Nie mówię oczywiście o mapach większych miast. Ale być może nie mam racji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nie chodzi o to, że nie przeczytałem tych postów, tylko nie znalazłem nigdzie w internecie informacji na temat UK.

http://www.google.co.uk/search?hl=en&source=hp&q=google+navigation+uk&meta=&aq=2&aqi=g6g-s1g3&aql=&oq=google+na&gs_rfai=

 

:doh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze... muszę przyznać Ci rację, nie popisałem się.. :doh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jako, że na codzień pracuje z komórkami i gpsami mam takie spostrzeżenia.

 

Nawigacja w komórce np N95 ma służyć przede wszystkim jako nawigacja piesza.

 

Stąd sprzęty z symbianem np. Nokie długo się łączą. Samochodem w 15 minut zrobimy 30 km a na pieszo 1km spacerem.

Jest jeszcze opcja zakupienia odbiornika GPS po Bluetooth które najczęściej mają w sobie układy SIRF Star III które bardzo szybko się łączą.

 

Co innego jest z telefonami z Windows Mobile. Te telefony mają zainstalowane dobre i sprawdzone odbiorniki GPS ( najczęściej SIRF Star III) które łączą się z satelitą w góra 3 minuty.

 

Swego czasu używałem SPV M650 i jak na tak tani model GPS sprawował się rewelacyjnie. Zainstalowana Automapa ma bardzo dobre pokrycie kraju i europy.

 

 

Jeśli ktoś potrzebuje nawigace w pracy to lepiej zakupić radio z gpsem lub samo urządzenie GPS.

 

W tym przypadku dobrze się sprawują najtańsze 'Biedronkowe" LARKI. Za 200zł można kupić GPS z dużym ekranem, z gwarancją i WIndowsem CE. W ustawieniach bez grzebania w urządzeniu można podać mu jaką ma nawi odpalać np Automapa EU, TomTom czy inną.

 

Podsumowując gdybym miał dla siebie wybrać navi to brałbym to wbudowane w radiu.

A z tel polecam kążdy z windows mobile począwszy od wspomnianego M650 po nowsze a z Nokii to e52, bądź N95 ale z odbiornikiem Bluetooth.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności