Skocz do zawartości
lofi

Czy GPS w telefonie sie sprawdza??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

przymierzam się do zmiany aparatu telefonicznego z czym wiąże się moje pytanie

otóż czy warto kupić telefon z wbudowanym GPS-em i używać opcji z karty MicroSD czy może lepiej kupić tańszy aparat tel. i za resztę kasy ok 300-400 zł zapodać navi do samochodu ...

oczekuje na wszelkie sugestie jakie plusy a jakie minusy ...

 

Dodam że rozważam telefon Nokia 5800 lub Nokia E52... (a może jakiś Samsung??)

dziękuje za pomoc w tym temacie

Edytowane przez lofi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Nokię N95 i do tego Garmin Mobile XT.

Sprzęcik sprawdza się w 100% zarówno na trasie jak i w mieście.

Polecam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam i Nokie N95 z Garminem i IPhone z Navigon.

Oba sprawdzaja sie i polecam.

 

Osobiscie wole miec w jednym navi i telefon.

Jesli 2 sprzety trzeba pilnowac 2 rzeczy

 

Navi w tel ma tez ten plus ze jak jestes w jakims obcym miescie to doprowadzi Cie gdzie chcesz, a tak to musialbys nosic dodatkowa navi.

 

Trzeba tez pamietac o zabieraniu navi z samochodu zeby nie ukradli, telefon to raczej odruchowo bierzesz.

 

POLECAM telefon z navi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy ... chwalą N95 a jak z baterią?? czy cena na allegro 600 to dobra oferta??? dzięki za podpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Garmin MobileXT,Tom Tom,Sygnic Mobile,to nawigacje które można zainstalować na tel. z Symbianem.Garmmin Tom Tom wiodą prym lepsze mapy.Poszukaj na forum nokia wszystko znajdziesz łacznie z opisami.A co do N95 uważam że ma słaby wewnętrzny odbiornik,potrafi się wieszać,długo odczytywać satelity.Polecam E52.:roza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i o to mi chodziło o rzeczowe dyskusje polecające inne modele wytykające wady i zalety .. coś czuję że temat się rozkręca:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Garmmin Tom Tom wiodą prym lepsze mapy

 

Szzcególnie, że mapy Sygic'a to mapy TomTom'a ;-) Maja tę zaletę, że dla każdego kraju są osobne. Zresztą - Sygic to w zasadzie TT, z poprawionym nieco międzymordziem.

 

Ja używam Sygic na 5800 - 5 godzin nawigowania bez ładowania wytrzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza opcja w telefonie to Nokia np E52, Navigator itp raczej nowsze modele. w N95 padaka z modułem GPS. Nowsze fony mają lepsze moduły. Co do mapy na PL to tylko GARMIN. TT to padaka na Polskę. Jeśli chodzi o EU to w sumie bez znaczenia czy Garmin czy TT ("miedzymordzie" inne- funkcjonalność zbliżona). Na dziś najlepszy zestaw za rozsądne pieniądze to np. Nokia E52 i Garmin MobileXT GPMapa (lub CN). Trochę sie na tym znam (kliknij w link w podpisie) więc możesz mi zaufać. odpuść N95.

 

---------- Post added at 17:52 ---------- Previous post was at 17:47 ----------

 

a może jakiś Samsung??

odpada! na Windowsie więc wiesz co cię czeka... BSOD np.

Symbian i Garmin (ew TT)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do 5 lat już korzystam z nawigacji tylko w telefonach i zawsze był to TomTom. Pierwsza była Nokia 6630, później N70, N73, MDA Vario II, znowu powrót do Nokia, kolejno: E61, E61i. Wszystkie współpracowały z zewnętrznym modułem GPS przez bluetooth (od samego początku ten sam moduł, przez 5 lat ani razu mnie nie zawiódł). Dopiero niedawno przesiadłem się ma HTC Diamond w wew. GPS i najnowszym TomTom 7.

Dla mnie oddzielna nawigacja to strata pieniędzy. Zajmuje tylko niepotrzebnie miejsce. Kilka razy tomtom pomógł mi też jak zgubiłem się na spacerze po mieście. Nawigacje zawsze mam w kieszeni gotową do użycia :-)

Co do baterii to różnie, powiem tak: korzystanie z navi korzysta z baterii tak samo jak rozmowa. Nokia E61i drogę do Polski przetrwała bez ładowania po drodze ponad 20godz. i jeszcze 1/3 baterii została.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Omnię i zakupiłem ją z AutoMapą PL, po Polsce nie jeździłem z lepszą nawigacją. Mam też wgrane iGO 8 EU i w Niemczech sprawdziła się na 5+

Jednak używam nav. tel. raczej tylko w awaryjnych sytuacjach, na allegro zakupiłem za 200 zł Siemensa N110 z Navigonem 6 + zainstalowałem AM EU i to urządzenie sprawuje się po prostu super..

Moje zdanie jest takie: tel. powinien być telefonem a navi. navigacją.

Telefony typu Omnia iPhon itp. jako tel. są nie wygodne w używaniu, navigując ciągną baterię w ciągu 1,5 godz.

Jestem zwolennikiem wygodnego tel. (np. nokia clasic) i dobrej navigacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie to używam Nawigacji Sony. Jak na dwuletnie urządzenie sprawuje sie bardzo nieźle. Czasem kiedy jade gdzies po pracy, nie zabieram Navi bo poprostu nie chce zostawiać jej w aucie lub nosić przy sobie to używam SE Satio z Najnowszym Garminem. Oczywiście nie mam żadnych problemów, ale bez wątpienia w dłuższe trasy lub po dużych miastach lepiej jest mieć Normalną nawigację. Żadna nawigacja dla telefonu nie powie np której strony na wielopasmowej drodze się trzymać. A jak się nie zna jakiegos miasta to czasem taka funkcja pomaga w nie nadrabianiu zbędnych kilometrów. Mowa o Tom Tom 6 który używałem 1.5 roku temu w SE W960 a teraz w Garminie. Nie wiem jak tam się Tom Tom siedem Ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żadna nawigacja dla telefonu nie powie np której strony na wielopasmowej drodze się trzymać.

 

Sygic :) Nie dość, że powie, to jeszcze pokaże ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To widać używam starych i przereklamowanych produktów. Piszą o niej że lepsza od Tom Tomka... Muszę Ją przetestować. Może Sony pójdzie do Żyda... Dzięki wielkie, nawet bym nie wiedział że takie coś istnieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Omni AM ma nawsadzane takie rzeczy jak: śpiący policjanci, większe dziury na drodze, wysepki na jezdni i wiele innych nie do końca

praktycznych bajerków jak np. pokaże nam gdzie często stoją po trasie "automaty do lodów" ale pokazuje także radary, foto radary, odcinkowe, suszarki, częste kontrole, odcinki z autami z foto kamerą z info. jaki często tu widywano samochód policyjny np. Granatowa Vektra C o nr. MO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcemy używać nawigacji sporadycznie to jak najardziej wystarczy w telefonie (wyłącznie Garmin)jeżeli ma być to naszym pomocnym narzędziem w pracy to tylko osobna navi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(wyłącznie Garmin)

 

Jakie testowałeś, że taka opinia? Jakieś szczególne możliwości?

Ja pomykam na AM tylko dla tego, że mi oprawa graficzna podchodzi (czytelność) w sumie inne navi. są tak samo dokładne, akurat Garmin nie testowalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Nokię E-52 z wgranym Garminem i naprawdę nie narzekam:fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wszystko zależy jak często masz zamiar korzystać z navi. Jeśli naprawdę sporadycznie to moim zdaniem warto kupić dobry telefon (Omnia ma Windowsa i masz o wiele większy wybór programów do nawigacji, łącznie z polską Auto Mapą).

 

Tutaj masz przykład jak sprawują się nawigacje przeznaczone na telefon z symbianem :

 

N95 + Gramin - [ame]

[/ame]

 

Weź wtedy pod uwagę że do kosztów telefonu raczej dojdzie uchwyt na szybę, oraz ładowarka samochodowa (no chyba że telefon będzie sobie gdzieś leżał, al myślę że to mało wygodne rozwiązanie).

 

W przypadku jak navi masz zamiar używać dość często (wymaga tego praca np.) polecałbym raczej zakup jakiegoś systemu nawigacyjnego.

 

Tu : http://www.allegro.pl/item975535999_nawigacja_gps_lark_43_2_odblokowana_full_mapamap.html

 

Za 250 zł masz system na który możesz wrzucić multum programów (Igo, Auto Mapa, Mapa Map) i korzystanie z niego będzie moim skromnym zdaniem o wiele wygodniejsze niż z telefonu.

 

Wybór należy do Ciebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdza się bardzo dobrze. Mam Nokie N82 + Garmin Mobile XT + Mapa europy 2010 z planami miast i praktycznie nie używam (przy krótszych trasach i po mieście) TomTom'a :] Polecam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nokia 5800 bardzo długo łączy sie z satelitami.pare razy jeżdziłem na tych darmowych mapach co teraz dają do nokii i nawet sie sprawdzało.ale ostatnio kupiłem TomToma GO 930 Traffic i navi w telefonie się przy tym sprzęcie chowa :)

 

p.s : ta navi OVI w nokii mówi i pokazuje wszystkie wskazówki dotyczące pasów na drodze :)

Edytowane przez rad0330

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności