Skocz do zawartości
QplanetQ

Interfejs diagnostyczny co nim mozna?

Rekomendowane odpowiedzi

Siemaneczko Koledzy:)

 

Posiadam interfejs RoHS k+can commander full tylko za żadnego dziada nie moge sie połączyc nim vag-comem polski cag idzie dobrze .

 

Fejs to ten dokladnie co w załączonym zdjeciu

 

kupilem go kiedys i na aukcji pisalo ze mozna korygowac wartosci licznika itd tylko jakim programem i co i jak

 

Moje auto posiada szyne CAN a nie mam pojecia ktory program bedzie dobry do przekodowywania licznika itd ... Poslkim vagiem 4.9 nie moge nawet zmienic kodowania licznika itd... bo wyskakuje ze funkcja nie dozwolona...

 

Pomóżcie postawie browar:D

jjj.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten fejs możesz obsłużyć programem Vag K+CAN Commander 1.4. Możesz nim zczytywać i zapisywać wsdady do licznika, zmieniać przebieg w licznikach i w niektrórych sterownikach silników, i wiele innych czynności. Jeśli chcesz używać go do diagnostyki to tylko Vag 4.9 PL lub VWTool. Vag-Com 311.2 lub inne wersje na tym fejsie nie pójdą.

Do licznika łączysz po linii K jak i ze sterownikiem silnika. Ale za nim uruchomisz program musisz odpowiednio skonfigurować Serial USB Port w memedżerze urządzeń, w "zaawansowanych" ustwiasz szybkość na 1024.

Edytowane przez maciek-s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moge jakoś tym czyms przekodowac licznik? w vagu 4.9 probuje przekodowac licznik ale wyskakuje ze f. niedozwolona badz niepoprawna wartosc w vwtool to samo

 

---------- Post added at 18:41 ---------- Previous post was at 18:36 ----------

 

gdzie dokladnie zmienic wartosc na 1024 zaawansowane ale w ktorym miejscu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli wiesz na jakie kodowanie masz zmienić to zrobisz to tym twoim kabelkiem i commanderem. 1,4.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chce zmienic mile na km wie ktos jak dokladnie to zrobic tym programem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz przekodować licznik z US na EU,

xx?xx:

1 - Europa (EU)

2 - USA (US)

jak wejdziesz w instruments przez linię K, to w okienku zobaczysz swoje kodowanie, klikasz coding i zmieniasz.

program musi być full.

schowekj.th.jpg

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chce zmienic mile na km wie ktos jak dokladnie to zrobic tym programem

Tylko wiesz, że sama zmiana kodowania za dużo nie pomoże ? Licznik będzie i tak błędne wartości wskazywał, np. spalanie i prędkość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim interfejsem można diagnozować B7 i czy to oprogramowanie powie w ilu % zapchany jest DPF lub ile jeszcze wytrzyma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakim interfejsem można diagnozować B7 i czy to oprogramowanie powie w ilu % zapchany jest DPF lub ile jeszcze wytrzyma?

VCDS.

Jest możliwość sprawdzenia stopnia zapchania DPF. Tak samo jest w B6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś posiada Autolink AL519 pro? Może ktoś wie co tym skanerem można zdziałać i czy do Passata b6 będzie dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie opisy już czytałem a chciałem się dowiedzieć o jego praktycznych możliwościach jeśli by ktoś go posiadał i wyraził swoją opinię o nim lub jeśli ktoś miał doczynienia z tego typu urządzeniami tez chętnie przeczytam opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te wszystkie opisy już czytałem a chciałem się dowiedzieć o jego praktycznych możliwościach
W opisie jest wyraźnie wyjaśnione do czego służy (co potrafi) ten skaner - "jest kolejnym z serii prostych w obsłudze, tanich urządzeń służących do odczytu i kasowania błędów oraz podglądu bieżących parametrów pracy silnika". I nic po za tym. Zapomnij o wykonywaniu logów (bardzo przydatna funkcja), o zmianie kodowania (dodatkowe funkcje) sterowników (bardzo przydatne).

Jednymi z bardziej funkcjonalnych i polecanych są : VCDS i Odis, ewentualnie VAG CAN Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warunkiem używania w/w jest posiadanie laptopa a ja na dzień dzisiejszy nie posiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności