Skocz do zawartości
rawenum

Brak reakcji klawisza od wyłączania ESP (ESP OFF)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki otóż problem w passacie CC wymieniałem przekładnie kierownicza bo padł czujnik skrętu wszystko sie ładnie zakodowało komp nie wywala żadnego błędu ale przy próbie WYŁĄczenia ESP kontrolka tylko miga przycisk się nie podświetla ale system działa normalnie. Przy dłuższym przytrzymaniu guzika również brak jest jakiejkolwiek reakcji. Dziwna sprawa ogólnie:)

Edytowane przez rawenum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze być może sam sobie odpowiedziałem na pytanie może ktoś to potwierdzić co znalazłem na forum leona

 

'' Otóż u mnie w jazdy bokiem po rondkach pomimo wyłączenia ESP guzikiem przy mocniejszym postawieniu bokiem coś mi hamowało jednym kołem :)

Sprawdziłem fora i jest na nich informacja, ze samochody mniej wiecej od maja-czerwca 2008 nie maja mozliwości wyłączenia całkowicie ESP. Po wcisnięciu guzika wyłącza się TCS i może cos jeszcze. Podobno różni to sie sposobem sygnalizacji wyłączenia ESP - dla starszych samochodów kontrolka świeci stale, dla nowszych - mruga. "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kurcze być może sam sobie odpowiedziałem na pytanie może ktoś to potwierdzić co znalazłem na forum leona

 

'' Otóż u mnie w jazdy bokiem po rondkach pomimo wyłączenia ESP guzikiem przy mocniejszym postawieniu bokiem coś mi hamowało jednym kołem :)

Sprawdziłem fora i jest na nich informacja, ze samochody mniej wiecej od maja-czerwca 2008 nie maja mozliwości wyłączenia całkowicie ESP. Po wcisnięciu guzika wyłącza się TCS i może cos jeszcze. Podobno różni to sie sposobem sygnalizacji wyłączenia ESP - dla starszych samochodów kontrolka świeci stale, dla nowszych - mruga. "

 

Czy jest to potwierdzone info bo mam to samo..... Przy wylaczeniu kontrolka od esp miga na fisie... a cos mi sie kojarzy ze kiedys tak nie bylo;/

pOMOZE KTOS??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm u mnie jak wcisnę przycisk przy biegach to się świeci kontrolka na desce, nie kojarzę czy świeci się przy biegach. Sprawdzałem na postoju. Naciskam przycisk i komunikat na wyświetlaczu środkowym i chyba na prawym zegarze kontrolka świeci. Po kilku sekundach naciskam ponownie i kontrolka gaśnie. Z ciekawości jutro sprawdzę dokładnie i w czasie jazdy.

 

 

No i jest tak u mnie. Jadę autem, wciskam przycisk przy biegach (nie podświetla się), zapala się kontrolka na desce i po chwili ( 2 lub 3 sekundy) zaczyna mrugać, pojawia się przy tym napis TCS off. Wciskam ponownie, na desce TCS on i kontrolka ginie.

Edytowane przez BociekCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy da się  całkiem wyłączyć esp przyciskiem w passacie 2010r  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Calkowicie nie da sie wylaczyc , jak wcisniesz ESP OFF bedzie nadal kontrola trakcji ale na minimalnie wiecej pozwoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem szkoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się wyłączyć jest procedura na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Nie chcę zaczynać nowego tematu, ale problem blisko. Po lekkim hamowaniu pojawiła się kontrolka abs i esp i ręczny. Mechanik znalazł błąd czujnika abs, wymienił oczywiście, odebrałem auto i wszystko wyglądało dobrze, ale następnego dnia znów pojawiły się wszystkie kontrolki... Nie wiem czy czujnik może uszkodzony?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności