Skocz do zawartości
Krawcol82

Propozycja ograniczeń w temacie Vin Dekoder

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Zauważyłem, że coraz więcej osób zadających pytanie w temacie http://www.forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=13401&highlight=vin+dekoder loguje się tylko po to, żeby uzyskać informacje na temat wyposażenia swojego (lub nie swojego) autka. Troszke zaczyna mnie to niepokoić, bo wiele naszych aut ma widoczny numer VIN z zewnątrz (np. okienko w szybie czołowej). Tak naprawdę ten temat jest potencjalnym źródłem informacji na temat naszych aut dla złodziei. Mogą poznać kompletne wyposażenie fabryczne naszych samochodów... Ale to już moje daleko idące domysły-oby się nie sprawdzały.

Ale do czego zmierzam-może byśmy wprowadzili ograniczenia dla nowych użytkowników w tym temacie (podobnie, jak ma to miejsce w przypadku zakładania nowych tematów czy działu "Sprzedam") :?: Przecież informacja na temat historii serwisowej jest poufna w ASO... Podejrzewam, że pakiet wyposażenia auta również w ASO jest sprawą poufną. Pamiętacie VinDekoder na jakiejś rumuńskiej stronie :?: Z jakiegoś powodu zniknął. Unikniemy również zbędnego logowania się osób tylko po to, żeby zadać jedno pytanie, dostać pliczek pdf i zniknąć z forum.

Co o tym myślicie :?:

 

A to przykład tego, o co mi mniej więcej chodzi: http://www.google.pl/#hl=pl&source=hp&q=WVWZZZ3BZ1P299322&btnG=Szukaj+w+Google&lr=&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=&fp=c3c8d38b12dcd749

Numer VIN wybrałem losowo...

Drugi numer już mniej losowo: http://www.google.pl/#hl=pl&source=hp&q=WVWZZZ9CZXM932626&btnG=Szukaj+w+Google&lr=&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=&fp=c3c8d38b12dcd749 Wskazuje on na użytkownika, który zalogował się tylko w celu wyciągnięcia pewnych informacji.

Nie chciałbym odnaleźć w ten sposób na google numer swojego auta.

 

Poza tym może lepiej byłoby, aby temat był widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników :?:

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak naprawdę ten temat jest potencjalnym źródłem informacji na temat naszych aut dla złodziei.

nie popadajmy w paranoję... ;)

może byśmy wprowadzili ograniczenia dla nowych użytkowników w tym temacie (podobnie, jak ma to miejsce w przypadku zakładania nowych tematów czy działu "Sprzedam")

Co do ograniczeń jak w dziale Sprzedam mam watpliwości...

Poza tym może lepiej byłoby, aby temat był widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników

Jestem za... :ok

 

Do tych propozycji dorzuciłbym okresowe czyszczenie wątku (albo z automatu, jesli się da), np. posty starsze niż 1tydz/2tyg/1m-c/ (niepotrzebne skreślić) by vin'y nie zostawały dla potomnych - bo po co... ;) (ale czy wujaszek google i tak tego nie zindeksuje??)

 

Temat do dyskusji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podchodzę do sprawy inaczej - czego się dowie gośc po numerze VIN? Przeciez spora część wyposażenia - nie interesuje złodzieja. klima, poduszki, navigacja, pasy, radio.... wszystko jest widoczne i bez VINU :D Poza tym - jeśli auto jest doposażane przy zakupie lub w trakcie użytkowania - to VIN tego nie zawiera przecież.

 

nie popadajmy w paranoję..

No właśnie :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy próbował ktoś dowiedzieć się w ASO numeru immo po VIN'ie do danego auta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, wiem, że odkopuję temat tak stary jak grobowce w Egipcie(już sobie nagrodę przyznałem;), ale szukajka forumowa podpowiedziała mi między innymi ten temat, więc żeby nie zakładać nowego piszę tutaj.

Czy jest jakiś dekoder darmowy(prócz tych płatnych typu AutoDNA, vin info itp. etc.) który rozszyfruje mi samo wyposażenie po VINie?

Jak ktoś pomoże to przy najbliższej okazji stawiam dobre piwo ;)

P.S. dodam, że wszystkie strony, które znalazłem na forum i forum vw clubu są nieaktualne.

gallery_6077_392_13541.png

Edytowane przez HunterPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej było już zadać to pytanie w temacie technicznym, tam większa szansa, że ktoś by Ci powiedział, czy to możliwe czy nie ;) tutaj zaglądają głównie członkowie administracji z tematami organizacyjnymi, niekoniecznie mając konkretne informacje dotyczące np. tego o co pytasz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności