Skocz do zawartości
MaciejK

Głuche CB radio

Rekomendowane odpowiedzi

rozbierał ktoś kiedyś końcówkę gruszki ?? w ogóle nie wiem jak to zrobić ( jak kredę śrubką to nie wychodzi do góry....) bawię się bawię i nie mogę tego rozbroić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bawię się bawię i nie mogę tego rozbroić

i zerwałeś gwint.

Wykręcając wkręty nie wolno silnie naciskać na wkrętak, ponieważ śrubka siedzi w miękkim plastiku. Weź teraz nóż i delikatne włóż w szczelinę między połówkami gruchy. Wykręcając śrubkę na środku mikrofonu, delikatnie rozchylaj obie połówki. Powinno pójść.

- Uważaj na paluchy.... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sexten dzięki - myślałem ze tam jest normalna śrubka na gwincie a nie wkręt...

jeszcze się pomęczę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wiesiek510

Wiesz co masz na głośniku zimny lut jak ktoś ci chuknie z bliska to słyszysz a z daleka nie , pewnie jak radio się rozgrzeje to lepiej działa,po 4,5 latach to normalne w unidenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co masz na głośniku zimny lut jak ktoś ci chuknie z bliska to słyszysz a z daleka nie , pewnie jak radio się rozgrzeje to lepiej działa,po 4,5 latach to normalne w unidenie.

 

Taaaaa... A świstak siedzi i zawija w te sreberka... :fajny

 

OK, żeby wnieść coś sensownego do zapytania kolegi, który ma problem, przypomnię mój post:

OK, żeby wyeliminować niesprawność mikrofonu, zrób tak:

 

1. Radio podpięte do anteny

2. Odłącz mikrofon od radia

3. Zewrzyj PINy 1 (masa) i 4 (RX) w gnieździe mikrofonowym, te dolne zaznaczone czerwoną elipsą na zdjęciu:

9b630a60cafb0b82med.jpg

 

Spokojnie - nic nie spalisz! Czy po zwarciu tych PINów w radiu słyszysz normalnie odległe stacje? Jeśli tak - uwalony masz mikrofon, jeśli nic się nie zmieniło - niestety winny jest tor odbiornika w radiu.

 

Kolega Gracjan1,9 napisał:

 

sory że odświeżam ale rozwiązania sie nie doczytałem,

mam tez unidena tego co na foto i też nie słyszę natomiast jak ruszam bawie sie) końcówką od mikrofonu to czasem łapie. połączyłem 2 dolne styki na wejście do mikrofonu i działa poprawnie... wiec mam końcówkę gruchy zepsutą ?? kabel sie ukręcił w środku ??

 

Ewidentnie wskazuje to na oberwanie przewodu odsłuchu (RX) we wtyczce mikrofonu.

Rozwiązanie? Rozebrać wtyczke, zapisać sobie gdzie jaki kolor idzie (jeden będzie oberwany, wiadomo gdzie go przylutować - tam, gdzie nie jest przylutowany żaden przewód i pozostał kawałek oberwanego przewodu), skrócić przewód o jakieś 2 cm, przygotować wszystkie 4 przewody do lutowania (zdjąć izolacje z każdego, pobielić cyną końcówki), przylutować każdy z kabli w swój (zapisany wcześniej) punkt, złożyć wtyczkę, poskręcać, sprawdzić działanie, zrobić sobię kawę i delektować się jej smakiem, przegryzając pączkiem...

Edytowane przez Alex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki koledzy :) jutro bedzie wiadomo. podzielam zdanie Jacka wiec dałem gruche do rozebrania (samemu nie mam czasu tego rozbierać) i jutro będzie wszystko wiadomo :) dam znać:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności