Skocz do zawartości
MaciejK

Głuche CB radio

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj jadąc zauważyłem że jakoś mi za cicho w aucie . SQ w lewo na max a tam ledwo słychać szum. Odbiór jest ale naprawdę tylko z bliskich odległości,

ja tak miałem jak mi się ekran z kabla przy wtyczce rozłączył, zarobiłem od nowa końcówkę i wszystko wróciło do normy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj jadąc zauważyłem że jakoś mi za cicho w aucie . SQ w lewo na max a tam ledwo słychać szum. Odbiór jest ale naprawdę tylko z bliskich odległości, nadawania raczej nie ma ( nawiązywałem ale nie dało się ) Podejrzewam brak masy na torze N/O dobrze myślę ?
ja też czasem tak mam, okazuje się, że to po prostu niedzielny wieczór i cisza w eterze :D w poniedziałki radio naprawia się :manga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj jadąc zauważyłem że jakoś mi za cicho w aucie . SQ w lewo na max a tam ledwo słychać szum. Odbiór jest ale naprawdę tylko z bliskich odległości, nadawania raczej nie ma

Sprawdź SWR. Jeśli będzie OK to znaczy że po stronie instalacji antenowej jest git i trzeba szukać w radyju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdź SWR

 

I od tego chyba zacznę :) Jak juz znajdę SWmiarkę to napisze co i jak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobnie to się okazało że było zwarcie na magnesie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdź SWR. Jeśli będzie OK to znaczy że po stronie instalacji antenowej jest git i trzeba szukać w radyju.

 

Mądrze prawi... :dobrze

 

Marcin, jak Ty zdałeś egzaminy na URE? :doh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marcin, jak Ty zdałeś egzaminy na URE?

 

Synku, czytałeś moje wcześniejsze odpowiedzi ? Czytałeś jakie miałem domniemania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Synku, czytałeś moje wcześniejsze odpowiedzi ?

Tak, tato. :lol3

 

Czytałeś jakie miałem domniemania ?

 

Taaaa.... Weź sobie woltomierz i zmierz napięcie pod obciążeniem, w czasie nadawania - będziesz wiedział, czy napięcie nie klęka. Ale na początku:

 

Sprawdź SWR. Jeśli będzie OK to znaczy że po stronie instalacji antenowej jest git i trzeba szukać w radyju.

 

Tyle, że takie rzeczy to nawet średnio rozgarnięty mechanik URE powinien wiedzieć... :lol2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tyle, że takie rzeczy to nawet średnio rozgarnięty mechanik URE powinien wiedzieć...

 

Taaa :) Alex, ja o tym wiem tylko zapytałem z ciekawości, może miał ktos taki przypadek....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuczi sprawdź czy nie ma zwarćia na magnesie alpo pożycz inny magnes.Ja miałem to samo i wymiana magnesu pomogła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzychu, A8 jest z aluminium, magnes sie nie trzyma ;) Mam ML'ke ale na uchwycie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może zwarcie na samej antenie????Albo na mocowaniu???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo do A8 antena musi być też z aluminium ewentualnie z bambusa bo inaczej się nie zestroi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taaa Alex, ja o tym wiem tylko zapytałem z ciekawości, może miał ktos taki przypadek....

 

Taaaa, na pewno... :cwaniak:

 

Przyjedź do ALEX'ika, to Ci to zrobi... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, oświeć nas co w końcu było z Twoim radyjkiem ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marcin, oświeć nas co w końcu było z Twoim radyjkiem ????

 

 

Nadal nie działa tzn działa ale tylko ba bardzo bliskich odległościach. Nie miałem do tej pory czasu tym sie zająć :) Może na weekend zdążę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może na weekend zdążę
O.k. pytam bo dwa razy miałem sytację z głuchym radyjkiem, raz jak była przerwa w żyle przewodu antenowego po czym fachman, który wymieniał przewód w serwisie zrobił zwarcie ekranu z żyła podczas lutowania przewodu w podstawie magnetycznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory że odświeżam ale rozwiązania sie nie doczytałem,

mam tez unidena tego co na foto i też nie słyszę natomiast jak ruszam bawie sie) końcówką od mikrofonu to czasem łapie. połączyłem 2 dolne styki na wejście do mikrofonu i działa poprawnie... wiec mam końcówkę gruchy zepsutą ?? kabel sie ukręcił w środku ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kabel sie ukręcił w środku ??

 

Tak, na 99%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki :) jutro rozbiorę to i zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności