Skocz do zawartości
nem0

Montaż el lusterek B3

Rekomendowane odpowiedzi

Będzie trochę czasu to sprawdzę. A czy istotne jest podłączenie mat(plus i minus) bo z tego co pamiętam obie wtyczki i piny w matach są jednakowe.

 

Nie ma różnicy synu jak podłączysz mate w lusterku. Mata to nie dioda, nie jest spolaryzowana.

 

Pozdrawiam

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak się okazało że nie jest podłączone jak się należy( tak to jest jak się samemu nie podłączy) tylko brązowy kabel od grzania był w inny pin wpięty w którym się masa pojawiała po włączeniu grzania szyby. Teraz wpiąłem go w K11 i działa ok. Lustra tez grzeją wiele szybciej. Po ok 3-5 minut są tak ciepłe że ledwo można dotknąć.

Pozdrawiam

Edytowane przez adam0707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć ;)

Mam malutki problem z podłączeniem elektrycznych lusterek z podgrzewaniem. Może i zadam banalne pytania, ale nie raz takie są najtrudniejsze...

Otóż mam 3 wtyczki:

https://plus.google.com/photos/107555771604866566864/albums/6160662788844972385/6160662844643682402?pid=6160662844643682402&oid=107555771604866566864

Tak jak na powyższym foto opisane. Problem jedynie taki, że nie mogę ich w siebie wsadzić, bo nie dość że obie męskie to jeszcze innych rozmiarów i ilości pinów.

Z tego co wyczytałem to najlepiej będzie rozciąć tą zieloną wtykę i zrobić wsuwki i podpiąć biało-ziel damską do wypuszczonego biało-ziel, a brązowy zakuć też na damską i na słoneczko pod masę?

https://plus.google.com/photos/107555771604866566864/albums/6160662788844972385/6160662883936630850?pid=6160662883936630850&oid=107555771604866566864

A tutaj znowu na ten opisany ma iść plus po zapłonie...a nie ma gdzie wpiąć...mostek jakiś?

 

Będę bardzo wdzięczny za info, bo nie chce nic zepsuć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarny z z czarnym od szyb i za skrzynką bezpieczników poszukaj czarnego i się wepnij tak jak Ci opisałem w szybach. A co do zielonej wtyki to za skrzynką bezpieczników powinna być taka sama zielona tylko męska. Jeśli nie możesz zlokalizować, to leć od włącznika ogrzewania tylnej szyby zielono białym przewodem. Twój passat jest z początków produkcji więc może to być ta wtyczka co ją dałeś na zdjęciu. Jeśli po włączeniu ogrzewania szyby pojawi się tam plus to wykorzystaj go, tak jak to opisałeś a brązowy podepnij też tak jak napisałeś pod punkt masowy - słoneczko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kabel czarno-czerwony -> pin D11

podwójna zielona wtyczka: kabel biało-zielony -> pin K12, kabel brązowy -> pin K11

czerwona wtyczka - nie wiem (nie widzę na schemacie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno makumba. K12 to nie przekaźnik. To pin z tyłu skrzynki bezpieczników.

panel bezpieczników od ty-u.jpg.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o! schemacik podglądowy bardzo przydatna rzecz :D W każdym roczniku było tak samo? ;)

A co jeśli podepnę brąz od razu do masy? Moim zdaniem nic nie będzie złego, bo lusterka załącza się "plusem" z przełącznika od grzania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a więc wczoraj trochę się bawiłem w podłączanie i szukanie (bo w międzyczasie robię jeszcze el.szyby) i naprawiłem miernik i zabrałem się za szukanie "+" w skrzynce po wciśnięciu przycisku od grzania szyb.

I co się okazało pojawia się on na tej wolnej wtyczce czerwonej z zielono-białym kablem, a u mnie wychodzi on właśnie z pinu K12...więc będzie rozcinanie wtyczki, bo nie wsadzę, a masa powędruje na słoneczko nad skrzynką ;)

Powiedzcie mi jeszcze jedno-ten czarno-czerwony z zieloną wtyką to pobudzenie sterowania lusterkami? Jeśli tak to najlepiej by było go wpiąć po zapłonie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powiedzcie mi jeszcze jedno-ten czarno-czerwony z zieloną wtyką to pobudzenie sterowania lusterkami? Jeśli tak to najlepiej by było go wpiąć po zapłonie?

d12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc wszystko podpięte i wszystko działa (z grzaniem okaże się zimą, bo włączyłem na dłuższą chwilę i odczuwalnie ciepłe nie były) no może po za jednym szczegółem...wszystkie lusterka działają na boki, ale tylko lewe daje się unosić i obniżać..jak zmieniam na prawe i chcę podnosić lub opuszczać to cyka mi coś w lewym lusterku (jak przekaźnik) i po chwili chodzi na boki zamiast góra dół...

Co to może być?

Przewody sprawdzałem i nie ma pomyłki i nigdzie nie są przerwane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to ja mam teraz pytanie za 1000 punktów ;D

 

Chodzi konkretnie o grzanie lusterek. Jak dałem grzanie zewnętrznym plusem to lusterka pięknie zaczynają grzać. Ale jak dałem normalnie połączenie tak jak bóg przykazał to lusterka bardzo słabo grzeją. Co jest ?

 

Makumba a może masz już kijowe mechanizmy ? Albo..... przycisk.

 

Najlepiej zobacz sobie tak jak ja patrzyłem czyli podaj zewnętrze zasilanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi konkretnie o grzanie lusterek. Jak dałem grzanie zewnętrznym plusem to lusterka pięknie zaczynają grzać. Ale jak dałem normalnie połączenie tak jak bóg przykazał to lusterka bardzo słabo grzeją. Co jest ?

A szybę Ci podgrzewa normalnie?

Sprawdzałeś czy na przewodzie biało zielonym pojawia się napięcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Napięcie się pojawia jeśli dobrze pamiętam to coś ok. 13V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności