Skocz do zawartości
nem0

Montaż el lusterek B3

Rekomendowane odpowiedzi

mam w domu kompletną wiązkę, joy, lusterka. Przed montażem chcę sprawdzić czy silniczki wogóle działają. W czarno-czerwony dać + , a w - w który kabel wpiąć :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w - w który kabel wpiąć

w brązowy. żeby sprawdzić czy grzeja to trzeci przewód (biało zielony) do plusa też daj.

EDIT, tak, w czarno czerwony +

Edytowane przez Qdlik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PIC_0494.jpg

 

mam takie kostki u siebie. wiec moje pytanie co gdzie jak...:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brązowy do słoneczka na słupku bo to masa.

biało zielony - szukaj zielonej kostki do której dochodzą 2 przewody: taki sam i brązowy

czarno czerwony: musisz wyczaić gdzie pojawia się plus po stacyjce i tam wpiąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zobacz jeszcze tu(było na poprzedniej stronie):

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&tl=pl&u=http%3A%2F%2Fwww.a2resource.com%2Felectrical%2FCE2.html

brązowy k11

biało zielony k12

czarno czerwony d11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą czerwoną kostkę wepniesz bez problemu, odpowiada za grzanie luster, ze skrzynki będziesz miał kabelek z "żeńską" częścią tej kostki.

Jak znajdziesz gdzie pojawia się plus po stacyjce to daj znać, przyda mi się. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak znajdziesz gdzie pojawia się plus po stacyjce to daj znać, przyda mi się.

przecież Ci podałem, post wyżej w którą kostkę i w jaki pin masz się wpiąć żeby znaleźć plus po stacyjce. kliknij w linka, zobaczysz tam skrzynkę bezpieczników od tyłu. jak masz tak zakończony kabel czarno czerwony jak arriva, to bez problemu wsadzisz go w tą kostkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurcze, przepraszam. Mój błąd, chyba moje myślenie o tej porze było trochę przyćmione. :) Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+ po stacyjce masz w zielonych kostkach V i W

 

To kostki od ABSu i MFA których to pewnie i tak nie masz, więc te kostki będą miały wolne piny.

 

Ja tam u siebie znalazłem + po stacyjce i sie podpiąłem z radiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć chłopaki,

 

Od nie dawna jestem posiadaczem wysłużonego ale za to luksusowego Passata B3 ;)

 

Uporałem się już z gąbką od ciepłego powietrza, teraz czekają mnie lusterka.

 

Mianowicie dyngs polega na tym iż lusterka podnoszą się tylko ku górze, inny kierunek nie działa. A co najlepsze zmieniając pozycje z L/R i odwrotnie chodzą oba lusterka.

 

Kupiłem drugi joystick ale efekt jest ten sam. Sprawdzałem styki w lusterkach wszystko jest OK. Posiłkowałem się rysunkiem z załącznika gdyż chciałem sprawdzić działanie silniczków na krótko ale nic z niego nie wydumałem.

 

Proszę zatem o pomoc, może ktoś spotkał się z takim przypadkiem?

 

Pzd

Łukasz

 

P.S - dodam ze przy zetknięciu brązowego z czerwono-czarnym robi się zwarcie (co wg mnie jest prawidłowym objawem) a po dotknięciu białego z czerwono-czarny nic się nie dzieje. Dotknięcie każdego innego przewodu z czerwono-czarny wzbudza silniki, ale lusterko cały czas pnie się tylko do góry i nie jedno a oba.

lusterka b3.jpg

Edytowane przez Misiak-007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko to albo zwarcie na przewodach albo winne są same lusterka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wina byłaby w lusterkach to po odłączeniu któregokolwiek problem powinien zniknąć a tu d....

 

Spróbuje podziałać jeszcze z tym schematem, bo jest bardziej zrozumiały.

 

P.S - Schemat podłączenia elektrycznych lusterek – Golf MK2 by pawel23sruba

http://www.vwgolf.pl/porady-2/

 

Zworki moja robota ;)

schemat lusterek passat b3.jpg

Edytowane przez Misiak-007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem joystick i wypisze zworki jakie należy zrobić aby sprawdzić działanie lusterka wykluczając JOY'a

 

Lusterko

Lewe Prawe

Na zew 1 z 4 + 5 z 2 1 z 3 + 5 z 2

Do dołu 1 z 4 + 5 z 2 + 6 z 5 1 z 3 + 5 z 2 + 6 z 5

Do środka 5 z 4 + 1 z 2 5 z 3 + 1 z 2

Do góry 5 z 4 + 1 z 2 + 6 z 5 5 z 3 + 1 z 2 + 6 z 5

 

Niestety problem dalej pozostaje, czyli JOY jest w porządku. Jutro muszę sprawdzić instalacje może gdzieś biały kabel zwarcie robi skoro cały czas tylko do góry lecą lusterka. Tylko czemu jeszcze oba na raz działają ;/

 

10.10.2013

 

Wszystko się wyjaśniło. W lewym lusterku był połączony biały przewód z czarno-żółtym. Było tak zrobione, ponieważ w lewym lusterku był chyba nowszy typ i miał oddzielnie dwa silniczki do których dochodziło (masa; ster. lewo/prawo; ster. góra/dół) W załączniku fotki.

 

Sprawę rozwiązałem następująco:

Dokupiłem przekaźnik 2-stykowy oraz dodatkowe kostki (razem 10 PLN)

 

Przekaźnik dostał:

+ (biały) sterowanie

- (masa - brązowy)

 

+/- (niebieski) sterujący silnikami , NC był połączony z niebieskim jednym stykiem, a kiedy lusterko miało być przesterowane góra/ dół łączył się z czarnym a rozłączał z niebieskim.

 

W silnikach wspólnym kablem był czarno-żółty, masa nie była w ogóle potrzebna.

 

Łatwiej było zapewne kupić lusterko starego typu za 60PLN ale tak chociaż mam satysfakcje ;)

 

Pzd

Łukasz

IMG-20131004-00003.jpg

IMG-20131004-00004.jpg

IMG-20131008-00097.jpg

Edytowane przez Misiak-007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam mały problem . Podłączyłem lusterka jak się należy i działały oprócz grzania.(maty były spalone) Kupiłem nowe wkłady i grzeją ale w międzyczasie świeci się kontrolka świateł przeciwmgielnych tył i same światła p. mgielne słabo się świecą w trakcie grzania.Jak włączę p mgielne to działają normalnie. W czym jest problem???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
grzeją ale w międzyczasie świeci się kontrolka świateł przeciwmgielnych tył i same światła p. mgielne słabo się świecą w trakcie grzania.Jak włączę p mgielne to działają normalnie. W czym jest problem???

 

Wygląda jakby w tylnej klapie gdzieś zwarcie było miedzy grzaniem szyby, a przeciwmgielnymi.

Może w przelotce z budy do klapy kable się przetarły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wygląda jakby w tylnej klapie gdzieś zwarcie było miedzy grzaniem szyby, a przeciwmgielnymi.

Może w przelotce z budy do klapy kable się przetarły?

Z tym że jak miałem przepalone maty to było ok. Jak założyłem nowe maty w lusterka to się p. mgłowe włączają(delikatnie żarzą)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypnij na chwilę lustra z instalacji, załącz grzanie szyby i zobacz co będzie.

 

Jak bedzie ok, to wina instalacji lusterek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie wina leży w ogrzewaniu tylnej szyby.

Jak miałeś spalone maty w lusterkach, prąd nie przechodził więc nie robił zwarcia ze światłami. a Teraz jak założyłeś nowe problem powrócił.

 

W instalacji drzwiowej nie ma możliwości żeby było jakieś połączenie z instalacją świateł przeciwmgłowych. Sprawdź jeszcze w konsoli centralnej, za przełącznikami instalacje. Może tam coś jest na brojone ;)

 

Pzd

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie trochę czasu to sprawdzę. A czy istotne jest podłączenie mat(plus i minus) bo z tego co pamiętam obie wtyczki i piny w matach są jednakowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności