Skocz do zawartości
druidionin

Wymiana górnego mocowania przedneigo amortyzatora

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, gumy na sankach mocujące stabilizator :)

 

Zaciski mają nowe prowadnice i 0 luzu...

Amory też są nowe, na starych było to samo.

Stawiam piwko dla osoby która trafi co to trzeszczy :D

IC może masz luźny, a akumulator? nie poluzował się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam szybkie pytanko ;) czy jest różnica w poduszkach amortyzatorów w B3 a w B4 :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest różnica w B3 do 1992 roku a B4. B3 od 1992 = B4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomek :) dzwoniłem już do sklepu i sprawdziłem ;) bo miałem dzisiaj po południu wreszcie zmienić zawias z przodu,ale się okazało że nic z tego nie wyjdzie :( a gwint mam wyciągnięty z B3 ale który rok to był to nie wiem i przed wyjęciem mojego chciałem się upewnić co by na darmo nie robić ;)

 

Niby w tym zawisie co mam go zakładać poduchy wyglądają na zdrowe to bym tylko całość przerzucił żeby go nie rozkręcać,ale też tak myślę,że może lepiej jak jest na wierzchu to zmienić dla pewności ;) Tylko jak coś to jakiej firmy założyć :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A gumy na mocowaniach stabilizatora?

 

Chyba wiszę Ci piwo!

Odkręciłem łączniki i ruszając stabilizatorem trzeszczy i puka jak stary tapczan, mimo że gumy wyglądają idealnie :)

W tygodniu rozbiorę i nawciskam w nie smaru, mam nadzieję że to koniec tej imprezy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W tygodniu rozbiorę i nawciskam w nie smaru

Smar do gumy...eeee... ja na trzeszczące gumiaki mam inny preparat a mianowicie TALK lub mąkę ziemniaczaną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc nie chciało mi się jeszcze tam grzebać :)

Tuleje kupiłem mimo wszystko nowe i leżą w aucie. W sumie z talkiem też niegłupi pomysł. Ale mam też smar do zacisków hamulcowych, nie niszczący gumy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ormo Ja Ci wiszę skrzynkę , to odliczając to jedno piwo to jeszcze 19 butelek do Poznania muszę targac :dolamam

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza na smarowanie jest wazelina talkow i mąki nie polecam bo wilgoc ktora sie tam dostaje nie sprzyja prochom chyba ce chcesz miec tam ciasto to posyp tez solą albo pojezdzij z tym do zimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież on sobie jaja z tym smarem robi...

Robisz sobie jaja na nie Ormo? :marecek

Nie robisz sobie jaj? :wmorde O kutwa :crazy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

##!@$#$@%$# wymiana gum i jak stukało tak stuka. Prawidłowość jest taka że stuka dużo mocniej kiedy zawieszenie jest mokre od wody. Chyba czas sprzedać to gówno.

Wielkie dzięki dla Dry za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czasem podkładki trzymające gumki łącznika stabilizatora nie uderzają o wahacz?

Sam trzpień łącznika też może przycierać o wahacz.

Ja o ile pamiętam dałem pod łącznik podwójną liczbe gumowych podkładek, trudno było ścisnąć ale teraz przynajmniej siedzi jak.... a te blaszane podkładki muszą być skierowane przetłoczeniem od wahacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś znów na szarpakach i jak na złość nie pukało. Po południu przeszła spora burza i znów zaczęło walić, pojechałem jeszcze raz i diagnosta twierdzi że to lewy sworzeń... tylko dlaczego tylko w kontakcie z wodą? jutro wymiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem troche związany z tymi poduszkami, a może bardziej z amortyzatorami

Kupiłem sobie mcPhersona na auto-złomie za śmieszną cenę 40zł, amortyzator monroe nie cieknący a więc zamontowałem, zmieniając uprzednio tą górną poduszkę na swaga

Teraz widzę, że strona po której zmieniałem nieco niżej stoi

Kolumna była chyba od golfa III ale podobno jest współzamienna (niemal identyczny kształt, taka sama średnica i ilość zwojów w sprężynie) Na sprężynie plamka biała i żółta. Stara kolumna jest w dobrym stanie tylko amortyzator już cały wyciekł więc zmieniłem. Myślicie że jak przełożę "nowy" amortyzator monroe do starej kolumny to mój problem może zniknąć? Czy to nie warte zabawy? Chciałbym też na przyszłość wiedzieć czy mogę spokojnie kupować tą część od golfa III Czym różnią się amory do dieseli i do benzynowych wersji, że ponoć widać to gołym okiem? Średnicą trzpienia? Proszę o odp Ja mam sedana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezły druciarz z ciebie. Amory zawsze wymienia się kompletem tzn. prawy z lewym i tylko na nowe. Sprężyna z golfa jest miększa, więc auto opada z tej strony.

 

wracając do mojego wątku, sworzeń nowy, stukanie pozostało :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory że odbiegam od tematu,wiecie może czy silnik 1,9Y z passata b3 będzie pasował do audi 80 b3 1,6tdi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popraw mnie jeśli się mylę, ale wydaje mi się, że ten silnik też był montowany w tym modelu, więc czemu nie miałby pasować do twojej budy. Tylko w audi montowane były wzdłużnie, a w pasku poprzecznie w komorze.

 

---------- Post added at 21:31 ---------- Previous post was at 21:16 ----------

 

Jak może być miększa skoro jest tyle samo zwojów i o takiej samej średnicy? Jakiś gorszy materiał dali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki serdeczne,bo słyszałem różne opinie na ten temat od mechaników i wolałem się upewnić bo szkoda kupować budy z zatartym silnikiem jak by nie pasował mój silnik od passka b3 1,9Diesel,silnik jak dzwon tylko buda po wypadku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko zapewne różnią się skrzynią biegów i główną przekładnią więc jakieś różnice wystąpią. Miejsca mocowania osprzętu zapewne się różnią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie..nadażyłą mi się dobra okazja kupić passata b4 2,0 benzyna z 93 r w bardzo dobrym stanie wersja GT w kombi,elektr szyby lusterka,abs itp.. czy bez problemu będzie pasować do niego silnik 1,9Y diesel? ze skrzynia dieslowską czy z benzyny zostawić? jak radzicie? bo mam silnik 1,9Y w super stanie.. tylko ten pasek jest na francuskich numerach,ile może kosztować jego przerejestrowanie i wstawienie w dowodzie że to diesel? opłaca się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności