Skocz do zawartości
Gość tokarz

Cykanie pod maską (pompa, przekaźnik) - B4 1.9TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Lecimy dalej z diagnozą w moim pasiaku.Zrobiłem pompę wody,rozrząd i teraz zabieram się za CYKANIE.Rano idę do pasiaczka,przekręcam na zapłon,kontrolka żarówek świeci chwilę i gaśnie,odpalam pali od strzała,wrzucam bieg numer 1,gaz i przy 1,500tysia obrotów słychać cyk.Nie jest to cyk pod machą(sprawdzałem) cyk dochodzi z okolic miejsca na radio samochodowe,ewidentnie słychać jakoby było to cykanie przekaźnika.Podejrzewam iż jest to przekaźnik świec żarowych (tylko co on by tam robił) z tego co wyczytałem powinien on się znajdować tam gdzie bezpieczniki ? Ten sam dźwięk słychać kiedy kontrolka żarówek przestaje świecić(zapłon-kontrolka gasnie i cyk).Nastepny problem.Pod machą jest taka skrzyneczka z blaszką i bezpiecznikiem,blaszka jest przerwana-upalona,obok bezpiecznik 20,cały,jedni piszą że to od świec,drudzy że od wiatraków ? Sprawdzam czy na listwie od świec dochodzi jakieś napięcie po przekręceniu zapłonu,nic zero,null.Obstawiam że świece nie grzeją się wcale ? Teraz pytanie,nie jestem w stanie określić czy ta blaszka była już upalona jak pasek trafił do mnie,czy też blaszka upaliła się jakiś czas temu,czy po wstawieniu nowej nic się nie zapali itd ?Mogę jeszcze dodać iż po odpaleniu auta kontrolka świec delikatnie się świeci,nie przeszkadzało to nigdy w odpaleniu auta.Następne diagnozy wkrótce ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Nie jest to cyk pod machą(sprawdzałem) cyk dochodzi z okolic miejsca na radio samochodowe,ewidentnie słychać jakoby było to cykanie przekaźnika.

 

Ten przekaźnik jest do rozłączania sprężarki klimatyzacji

 

Pod machą jest taka skrzyneczka z blaszką i bezpiecznikiem,blaszka jest przerwana-upalona,obok bezpiecznik 20,cały,jedni piszą że to od świec,drudzy że od wiatraków ?

 

Jeżeli mówisz o skrzyneczce między akumulatorem a zbiornikiem płynu spryskiwaczy to jest od wentylatora chłodnicy. Ta blaszka to bezpiecznik, załóż taki sam i sprawdź co się będzie dziać (prawdopodobnie 50A), jeżeli ponownie się spali to do sprawdzenia kable i wentylator chłodnicy. Świece żarowe nie grzeją przy temperaturze powyżej około 5 stopni.

Edytowane przez wlodek83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok,przekaźnik klimy,dlaczego cyka non stop ? Powiedzmy iż:jadę drogą do domu po drodze mam tz:policjantów (4 takie spowalniacze) za każdym razem zatrzymuję sie prawie do 0 i redukuję bieg na 1=cykanie.Co do tej blaszki,gdzie taką kupić ? Wentylatory sprawdzałem poprzez załączenie klimy-wiatraki startują od razu (2). Co do świec to sprawdzę jak będzie troszkę zimniej.Aha,gdzie szukać dokładnie tego przekaźnika klimy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekaźnik rozłącza sprężarkę po to żeby odciążyć silnik - ja też tak mam i to jest normalne. Jest on za popielniczką i żeby się do niego dostać trzeba wymontować konsole środkową tą z popielniczką i półką.

Wentylator się włącza po uruchomieniu klimy bo jest dwubiegowy (lub trzy), a ten bezpiecznik blaszkowy jest od drugiego i trzeciego biegu. Kupisz go w sklepie motoryzacyjnym lub z częściami elektronicznymi. Od pierwszego biegu jest ten bezpiecznik 20A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wlodek83 Dzięki Ci wielkie,to się nazywa fachowa porada.Kupiłem dzisiaj ten bezpiecznik 2 na zapas.W wolnej chwili posprawdzam wszystkie połączenia i założę bezpiecznik,coś musiało spowodować zwarcie skoro strzelił.Do przekaźnika też się dobiorę i sprawdzę w jakim jest stanie,nie ukrywam że drażni mnie to cykanie.Wgłębiam się w temat passata,zastanawiało mnie dlaczego szarpie,szczególnie z 3 na 4,podjechałem do mechanika poprosiłem o sprawdzenie poduch no i walnięta ta najgorsza (silnik-skrzynia).Aha,czy ktoś może wie gdzie najlepiej zamówić tłumik drgań (bomba z oplotem metalowym) ? Albo jakby ktoś mógłby podać wymiar i średnicę do 1Z w kombi.Z góry wielkie dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności