Skocz do zawartości
Gość tokarz

Cykanie pod maską (pompa, przekaźnik) - B4 1.9TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tokarz

Witam wszystkich forumowiczów!

 

Temat dotyczy Passata B4 1.9TDI z 1995 roku.

 

zwróciłem uwagę, że pod maską, po włączeniu zapłonu coś głośno cyka. Przejrzałem google i znalazłem info, że to jakiś przekaźnik w okolicy podszybia (podobno naturalna sprawa). Niestety po dokładniejszych pględzinach, okazało się, że pompa paliwowa też cyka i to znacznie głośniej niż w/w przekaźnik. Zupełnie jakby świerszcze się zadomowiły pod maską ;)

 

Chciałem się dowiedzieć co to może oznaczać (koniec pompy, czy to też może normalne) ? Po uruchomieniu silnika cykanie wciąż słychać (tylko gorzej ze względu na hałas silnika). Odłączenie zapłonu eliminuje te dzwięki.

 

Pozdrawiam,

 

tokarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jurand

Witam forumowiczów !

Jak się orientuję ten silnik nie ma pompy paliwowej ,a cyka przekażnik podciśnieniowy i to jest normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam forumowiczów !

Jak się orientuję ten silnik nie ma pompy paliwowej ,a cyka przekażnik podciśnieniowy i to jest normalne.

jak nie ma pompy to jak paliwo dochodzi ?

 

 

 

moze masz tak jak ja mi cyka w okolicach podszybia odpowietrznik zbiornika paliwa z lewej strony i nie masz sie czym przejmowac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paliwo zasysa ze zbiornika pompa wtryskowa, nie ma w tym silniku osobnej pompy w zbiorniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 99% słyszysz zawór regulacji początku wtrysku, możesz to olać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na 99% słyszysz zawór regulacji początku wtrysku

dokładnie to samo było u mnie :) nie masz się czym przejmowac a jeśli cyka w okolicach pompy to właśnie to cyka, weź jeszcze sprawdź w taki sposób że załącz zapłon i wypnij kostke, taka 3pinową które jest zaraz przed pompą po jej prawej stronie patrząc od przodu, jak przestanie cykać to napewno ten zawór :D u mnie bylo to samo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

ja mam podobny problem z tym samym passatem tylko cykanie występuje w pompie wtryskowej po wyłączeniu zapłonu, rzeby ustało trzeba ponownie włączyć zapłon i wyłączyć.Podpiołem miernik zmierzyłem, jest 2,4 A nawet jeśli nie cyka.Po odpięciu jednej kostki od pompy pobór spada do 0.8A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko sie zgadza ale czego cyka na wyłączonym zapłonie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby ułatwićrozruch silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cyka na wyłączonym zapłonie

jak na wyłączonym zapłonie ?? :D na wyłączonym silniku, ale zapłon załączony :) to tak, ale na wyłączonym zapłonie(czyt. wyciągnięty kluczyk) to nie ma prawa nic sie dziać :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tokarz

Witam ponownie,

dłużej się nie odzywałem, bo samochód stał w serwisie na wymianę rozrządu. Generalnie jest tak jak wcześniej pisaliście: po odpięciu kostki cykanie znika. Mało tego, teraz przestało cykać zupełnie, nawet na włączonym zapłonie. Czy to nie oznacza, że coś się zużyło w tym zaworze, albo wymaga rozebrania, wyczyszczenia i nasmarowania ?

 

I jeszcze chcę dodać, żeby była jasność. Cykanie to nie jest tak ciche i przyjemne jak tego przekaźnika przy podszybiu ;) Na pewno mogę olać temat ?

 

Pozdrawiam,

 

tokarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego u mnie dzieje sie cos podobnego tzn...

Zawsze jak przekręcałem kluczyk i świeciła pomarańczowa dioda oznaczająca grzanie świec to słyszałem takie cykanie, od paru dni przestało cykać... wraz z przestaniem cykania moj pasek jakoś dziwnie"idzie" jak mam go tak na 4rce miedzy 3k a 4k obrotów to go "zdławi szarpiąc" ... ale to trwa ułamki sekund. Powiem ze przez to jakos mocy nie ma takiej jak mial.. ale jest to odczuwane dopiero przy wysokich obrotach na wysokich biegach...szczególnie 4 bieg.Czyżby N75?zapieczone kierownice w turbinie?sam nie wiem jak sie za to zabrać żeby kasy nie utopic;/

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób na VAGu loga statycznego grupy 000 w basic settings i potem normalny dynamiczny grupy 004. Częstotliwość pracy tego zaworu zmienia się w zależności od temperatury paliwa i obrotów silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tokarz

U mnie nic się nie dławi, ani nie zauważyłem, żeby silnik pracował nie tak jak trzeba.

 

Czy można to naprawić we własnym zakresie (tzn. rozebrać i złożyć) ? Nie ma jakichś jednorazowych elementów (uszczelki, itp.), albo innych problemów ?

 

Może bym to rozebrał w wolnym czasie i zobaczył co się dzieje. Niepokoi mnie fakt, że nie zawsze słychać to cykanie. Może to jest początek usterki.

Chyba lepiej to rozebrać za waczasu, niż obudzić się z ręką w nocniku i kombinować...

 

Pozdrawiam,

 

tokarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może to jest początek usterki.

nie martw nic :) u mnie też już nie cyka, a autko dalej śmiga normalnie, tak samo jest z zaworkiem N75, jednym cyka innym wogóle innych czasem, ale wszystkim to działa :) póki jeździ to nic tylko lać i jeździć :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak na wyłączonym zapłonie ?? na wyłączonym silniku, ale zapłon załączony to tak, ale na wyłączonym zapłonie(czyt. wyciągnięty kluczyk) to nie ma prawa nic sie dziać

no właśnie u mnie cykało przy wyciągniętym kluczyku ale przestało po jakimś czasie a teraz padła mi pompa wtryskowa nie wiem czy to jest powiązane ze sobą ale autko nie pali mechanik stwierdził ze zawór odcinający wykręcił go wyją jakąś część i powiedział jesli to zawór to powinien odpalić, nie odpalił.Podłączył do vag-a i pokazało mu błąd z zaworem odcinającym skasował i dalej nie pali. Doradził mi żebym pojechał do pompiarza na dokładaną diagnozę .Autko jeździło do ostatniej chwili normalnie no i pewnego ranka nie odpaliło. Teraz czekam w kolejce do diagnostyki pompy (kolejka 2 tygodnie )

Edytowane przez marcinj060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze calkiem ten zaworek klęknał, albo kąt wtrysku jest tak rozstrojony że nie pali, jeśli to zaworek to mi powiedzieli za niego w ASO 1070zł :o a u pompiarza powiedzial mi 570zł :) i że ma go na miejscu :P ale okazał się dobry :) ciekawostka taka że po kompletnej regeneracji i ustawieniu kąta wtrysku, dawki paliwa i innych podstawowych rzeczy cykanie ustało :) więc możliwe że Tobie też pompa klękła :( a to już koszt nie mały, mnie skasowali 1300zł za wszystko. więc nie taka drożyzna w porównaniu z innymi fachmanami :D a ludzie naprawde kumaci:cool jak Ci to zrobią to autko zrobi się żwawsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autko nie odpali bez zaworu odcinającego, bo pompa zassie powietrze. Z uszkodzonym zaworem wtrysku powinien odpalić, ale z problemami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

pisze bo autko już chodzi okazało się wina nie był po stronie pompy wtryskowej tylko po stronie prądów wysiadło coś w stacyjce czy jakiś sterownik! A więc koszta były o niebo niższe niż naprawa pompy.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności