Skocz do zawartości
murawpio

Brak połączenia z Meas. Blocks - 08 w Module Silnika (podejrzany sterownik LPG)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dziś chciałem przeprowadzić w VW Passat B5 3B pomiar logów dynamicznych w module silnika jednak nie mogę połączyć się z opcją Meas. Blocks - 08 na włączonym silniku. Przy wyborze opcji Instruments lub Cebtral Conv. jest połączenie z komputerem, który umożliwia pomiar na włączonym silniku za pomocą opcji Meas. Blocks. Próbowałem połączyć się za pomocą VAG, VW TOOL ORAZ POLSKI VAG. Żaden z wymienionych programów nie połączył się z opcją pomiaru bloków wartości. Samochód posiada instalację LPG. Komputer LPG jest podłączony pod pod siódmy pin w gniezdzie OBD2. Czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co komp od lpg do obd podlaczony jest :)??? przeciez lpg ma swoje gniazdo diagnostyczne zazwyczaj.... i opisz czym sie podlaczasz?-jakim sprzetem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LPG ma swoje oddzielne gniazdo ale wiem, że jakiś kabelek od kompa gazowego podpięty jest pod 7 pin w gnieźnie obd2 ale gaz instalowany był już spory czas temu, a jeszcze wtedy aż tak nie wnikałem po co kabelek od LPG podpięty jest pod 7 pin. Korzystam z tego sprzętu:

http://www.allegro.pl/item970235800_vob_interfejs_do_grupy_vag_opel_bmw_komplet_z_wtyk.html

Sprzęt był sprawdzany na trzech samochodach z grupy VAG więc sam interface działa poprawnie. Z blokami wartości nie można połaczyć się w momencie pracy silnika na LPG i w przypadku odpalenia tylko na benzynie.

Edytowane przez murawpio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś ma pomysł jak w tym przypadku połączyć sie z blokami wartości modułu silnika?

...przyjrzeć się jak wygląda podłączenie instalacji LPG, pogooglać model sterownika LPG -> bo coś Ci ewidentnie "zagłusza" komunikację ze sterownikiem silnika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję dziś odłączyć gaz od akumulatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz jak nie ma duzego klopotu to sprobuj odlaczyc ten kabel ood gazu wlozony w pin7. Nie musisz zapalac auta. Tylko odlaczyc ten przewod i wtedy sie sprobowac polaczyc. Mysle ze gaz nie powinien jakichs bledow wywalic. Ale z tym aku tez mozesz sprobowac wpierw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To troche trudna sprawa bo trzeba odkręcać całą konsolę środkową. Najpierw spróbuję zupełnie odłączyć zasilanie gazu od akumulatora. To może będzie prostsze rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety odłączenie zasilania LPG od gazu nie pomogło, a właściwie zaszkodziło. Mogłem połączyć się z blokami danych ale samochód z odłączonym zasilaniem LPG w momencie dodawania gazu przerywał, a raczej szarpał przy przyspieszaniu. Po podłączeniu zasilania na LPG wszystko wróciło do normy, samochód na benzynie i na LPG jeździ plynnie. Próbowałem połączyć sie interfacem od gazu przez komputer LPG z Vagiem, ponieważ komputer LPG jest podłączony pod 7 pin ale bez rezultatów.

Czy ktoś orientuje się co można odłączyć od LPG żeby mieć możliwość połączenia sie z blokami danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje możliwość przeniesienia postu do działu LPG?

Edytowane przez murawpio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście chodzi o podłączanie się tylko na samym zapłonie?Możesz mieć emulator,bo z tego co się orientuje to blokuje on własnie którąś z linii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o połączenie z modułem silnika na uruchomionym silniku w celu zrobienia logów dynamicznych. Przy włączonym zapłonie i podłączonym LPG mogę łączyć się z modułami żeby sprawdzić ewentualne błedy, a przy uruchomionym silniku nie mogę połączyć się z modułem 01-Engine. Dodam, że mam instalację BRC Sequent 56 Plug & Drive.

Karol27 o jakim emulatorze mówisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wyskoczył ci kiedys check na gazie?Mówie o sztucznej sondzie lambda,która zapobiega wyskakiwaniu checka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo emulator nie był montowany. Czy ktoś ma pomysł jak rozwiązać ten problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karol a przypadkiem P&D nie działa też jak "kasownik" błędów. Napewno ma podłączenie do OBD i to pewnie ono zakłóca i jest potrzebne żeby to ustrojsto działało.

Po co ci logi jak jeździ płynnie ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolę dmuchać na zimne, dlatego chcę znaleść sposób na zrobienie logów dynamicznych. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł proszę o sugestie.

Edytowane przez murawpio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktokolwiek wie w jakim celu sterownik LPG jest podłączony pod 7 pin w gnieździe OBD2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktokolwiek wie w jakim celu sterownik LPG jest podłączony pod 7 pin w gnieździe OBD2?

pin 7 zgodnie z tym obrazkiem:

53315d1231279823-implications-having-obd-attached-24-7-obd_cable_drawing.png

to linia K. Czyli zasysa dane... obroty? wartość sondy? czas wtrysku... cokolwiek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się dziś podłączyć interface do LPG. Niestety bez rezultatów. Próbowałem dwóch możliwości. Pierwsza: Typ instalacji > komunikacja OBD > Nie podłączone. Druga: DIAGNOSTIC > ERRORS DIAGNOSTIC > CALIBRATION > DISABLE ALL (Zamknięte wszystko). Przy trzecim podejściu ustawiłem jednocześnie komunikację OBD w statusie " Nie podłączone" i Disable all. Czy istnieje jeszcze jakaś możliwość poza fizycznym odłączeniem instalki LPG od 7 pinu? Być może ktoś zna inny sposób na zrobienie logów dynamicznych na benzynie?

Proszę o sprawdzenie ustawień widocznych na zdjęciach. Czy wszystko jest ustawione prawidłowo, ponieważ kiedy wybrałem opcje "Zamknię wszystko" nie zapisałem co było zaznaczone ale po wybraniu opcji "Otwarcie braków" zostały odnaczone wszystkie punktu widoczne na zdjęciach.

 

40334193.jpg

 

39900575.jpg

 

77567076.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może problem tkwi w ustawieniach w programie VAG albo w ustawieniach portu COM? Czy ktoś wie jakie powinny być właściwe wartości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności