Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam moze ktos z Was wymieniał pompe oleju powie mi mniej wiecej ile jest z tym roboty na co zwrocic uwage jakies wskazówki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu chcesz wymieniać? Mierzyłeś ciśnienie manometrem? Czy cóś innego sie dzieje...?

Może to banalnie zabrzmi ale;

-spuść olej z silnika

-odkręć miskę olejową

-zdemontuj plastik otaczający smok i pompę (wciskany-troszkę trzeba pogłówkować aby go nie połamać)

-odkręć smok zasysania lub całość,pompę ze smokiem i zsuń w dół

i chyba wszystko...

Ale niestety to tylko teoria...

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro jade pomierzyc cisnienie wlasnie.a dzieje sie tak silnik sie rozgrzeje i miga brzeczy kontolka oleju wrzuce na luz ustaje wrzuce bieg i spowrotem .czujniki wymienione olej swiezy filtr tez i nie wiem za co sie juz złapac ale chyba pompa oleju gorzej jak panewki szlak trafił ale jutro pomierze umowiony jestem tylko pytam jak wymiana wyglada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tematów o zapalającej sie kntrolce było juz kilka, moje prywatne zdanie jest takie iż pompy nie niszczą sie tak szybko ,a brak ciśnienia to prędzej bierze sie z nieszczelnosci układu smarowania z wytartymi panewkami wałkiem i wszystkim innym gdzie podawane jest ciśnienie-no ale to równie dobrze może być pierdoła ,jak zatkany filtr , zawieszający sie zawór zwrotny w pompie ( olej omija filtr) rozkręcił się smok i ssie powietrze, przytkana siatka na smoku, lub po prostu wadliwe czujniki.

Zdjęcie miski i wymontowanie pompy może dużo pomóc , bo pompa jest rozbieralna i łatwo stwierdzić jej zużycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a duzo jest zabawy z demontazem pompy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kanał lub podnośnik i dobre klucze (nasadowe oczywiście) to nie ma tragedii ---u mnie jest taki śmieszny plastik wokół smoka i to z nim jest dylemat aby go zdjąć a nie połamać,nie wiem czy w innych silnikach też to jest.

Jak np. wymienisz pasek rozrządu sam to i z tym sobie poradzisz, po prostu jakieś tam pojęcie o mechanice niestety trzeba mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczne objawy.

Przy tych upałach przy dłuższej jeździ jak są niskie obroty, np. jadę na 4 60-70 km/h potrafi zapiszczeć kontrolka.

Czujniki są dobre - wymienione

Olej i filtr będę wymieniał na dniach, ale przed tym chcę odkręcić miskę i zobaczyć jak wygląda ten smok i pompa.

Na misce jest uszczelka zapewne. Czy jak odkręcę miskę to przy ponownym jej założeniu muszę dać nową uszczelkę :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jak odkręcę miskę to przy ponownym jej założeniu muszę dać nową uszczelkę

Tak.

Jeśli chodzi o pompę to raczej tylko podmianka bo sprawdzenie to dość trudna sprawa. Co prawda gdzieś w serwisówkach vw był rysunek jak sprawdzić zużycie trybów pompy szczelinomierzem - to znaczy jaki może być maksymalny luz między zębami i miedzy kołem a korpusem pompy, ale do tego trzeba sprawdzić przy jakim ciśnieniu otwiera się zawór przelewowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, że temat dawno nie był ruszany, ale nie chcę nowego zakładać na o tej nieszczęsnej pompie oleju... w passacie ojca po wyjechaniu z garażu zapaliła się kontrolka oleju. kilka dni wcześniej nic się nie działo. sprawdziłem olej i był na poziomie min. dolałem do połowy i dalej zonk... kontrolka świeci, załączył się jeszcze brzęczek a do tego coraz głośniejszy klekot spod pokrywy zaworów... poczytałem trochę forum i zdecydowaliśmy że wymienimy olej i filtr i wyjmiemy pompę. pompa bez ogromnych luzów na zębatkach, ten zawór nie wiem czy tak ma być czy nie, ale był jakby na pół otwarty. przeczyściłem wszystko, założyłem, nowa uszczelka pod miskę, olej, filtr i nadal nic. silnik chwilkę pochodził, kontrolka świeci, klekot cały czas ten sam... przez ok minute pracy silnika wydaję mi się że pompa kilka razy obróciła olejem gdzie trzeba więc powinna dać go na "górę" i nasmarować wszystko jeśli wcześniej brakowało tam smarowania. gdzie może być przyczyna? zatkane jakieś kanaliki? czy kończący się silnik? niby ma 225 tys przejechane, ale ręki nie dałbym sobie za to uciąć... a Passat to 1.8 ABS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy czyściłeś ssak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ten zawór nie wiem czy tak ma być czy nie, ale był jakby na pół otwarty

Zawór przelewowy nie może być na pół otwarty, otwiera się dopiero przy 6 barach ciśnienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiitam...

Ja jestem w trakcie czyszczenia miski i wymiany p. oleju. Jutro odbieram auto. Nie sprawdzałem ciśnienia ale auto kupiłem 2 miesiace temu i postanowilem dac miske do czyszczenia ( czasem ale tak na 1-5 sekund po zapaleniu silnika odezwie sie napinacz, i potem cichutko ) Zdjęto dzisiaj miske i syf byl tam taki ze szkoda pisac :-) zamowilem p. oleju z firmy VEMO w razie gdyby byla potrzeba wymiany. I mechanik powiedzial ze jak jest juz rozebrane to proponowal by wymienic bo ssak byl mocno zasyfiony i pompa mogla czasami chodzic na sucho. Jutro beda skladac. Oto fotki jakie zrobilem tak na szybko. Zdjęcie miski to już jest po czyszczeniu prawie

 

 

2012-07-19 14.36.18.jpg

2012-07-19 14.36.26.jpg

2012-07-19 15.02.04.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis przy wymianie oleju chciałem też wymienić uszczelkę miski olejowej. Dostałem uszczelkę, tylko że zwykłą, bez tej blachy. Kiedy zdjąłem miskę - szok - bo uszczelka jest z blachą. Odkręciłem pompę oleju, wyczyściłem smok, złożyłem wszystko, zalałem świeżym olejem i zonk. Cały czas miga kontrolka oleju, odpaliłem może ze 2 razy tak na kilka sekund i zgasiłem bo poczułem jakby dym. Silnik ciężko się obraca (sprawdzałem już kluczem, nie paliłem więcej) Czy źle założyłem pompę oleju, czy co innego popsułęm?

Mam nadzieję że to nie koniec mojego silnika:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy źle założyłem pompę oleju, czy co innego popsułęm?

Dokręciłeś dobrze "smok"?

Bankowo gdzieś popełniłeś błąd, sprawdź jeszcze czujnik czyli kabelek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkręcałem całą pompę oleju, nie rozbierałem jej. Wydmuchałem brud z sitka sprężarką. Jedyne co mi do głowy przychodzi to właśnie ta pompa że może jej dobrze nie włożyłem czy coś i potem brakło ciśnienia oleju. Zastanawia mnie właśnie że cięzko jest obrócić silnikiem.

Edytowane przez mcgregor88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawia mnie właśnie że cięzko jest obrócić silnikiem.

To diesel więc raczej lekko nie jest..no chyba że wtryski wykręcisz.

 

---------- Dodano o 22:16 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:09 ----------

 

Wydmuchałem brud z sitka sprężarką

Jak to zrobiłeś skoro smoka nie odkręcałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to ma sens ale mój problem się rozwiązał przez jedną mocną przegazówkę... zmieniłem olej i filtr, dalej świeciła dioda, potem jeszcze czujnik ciśnienia oleju i nic. przegazówka i kontrolka zgasła, ustało klekotanie w okolicach zaworów, a chwile później całkowita cisza. do dziś w sumie nie wiem gdzie był problem. uszczelka też bez blachy była tak jak i ta stara.

Edytowane przez karolandrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz jakoś zalać pompę olejem, jest to pompa zębatkowa i "wysuszona" tak łatwo nie zaciągnie. Co do blachy - w TDI jej nie ma. Pewnie dali Ci uszczelkę z TDI (otworami pasuje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej, to pozostaje jeszcze raz rozebrać wszystko dokładnie i sprawdzić. Wtedy napiszę co było nie tak. Dziękuję za wszelkie rady:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności