Skocz do zawartości
gregus

Trzęsie samochodem po przekroczeniu 60km/h

Rekomendowane odpowiedzi

przegub wewnętrzny też biorę pod uwagę, tylko zastanawia mnie brak charakterystycznych odgłosów typu, stukanie, grzechotanie, jarmolenie - przynajmniej takie coś miałem jak wymieniałem prawy wewnętrzny bo się rozleciał

moj sasiad nic nie mial z efektow dzwiekowych tylko drgania auta przy okreslonej predkosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wymieniłem poduszkę przednią pod silnikiem - początek wibracji przesunął się z 60 na 80 km/h, także to nie było to, ale uciszyło się na tyle, że mogłem wreszcie zlokalizować skąd początek biorą wibracje.

Okazało się że rzuca mi lewym tyłem - koło ciepłe, bęben gorący (oparzyłem się jak dotknąłem), na podnośniku nie można kołem było obracać

Postukałem młotkiem dookoła w bęben i ruszyło.

Dziś wracałem do domu z pracy i przy ok 90 km/h zrobiło mi się ciepło, bo pedał hamulca, po chwilowym przestoju we właściwej pozycji, powoli zapadł się w podłogę - samochód stracił hamulce :zeco

Usłyszałem delikatne puknięcie i już wiedziałem, że nie jest wesoło.

Po rozebraniu koła stwierdziłem:

- pęknięte zabezpieczenia

- wyrwany jeden tłoczek z cylinderka

- drugi tłoczek czołowo ścięty

- z bębna wyciekał płyn hamulcowy

Już jestem po wymianie i pierwszej jeździe - brak drgań.

Mam nadzieję, że na tą wypłatę limit już wykorzystany, bo jak tak dalej pójdzie to nie będę miał za co zatankować ;)

 

dzięki wszystkim za pomysły, sugestie i podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja także mam mały problem.utrzymując stała predkość w granicach 50-70 km/h auto wpada w wibracje (dosyć wyczuwalne telepanie).trzęsie także na luzie w tych prędkościach, czyli opony, felgi, zawieszenie a może ktoś miał podobny przypadek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno w trasie przy przekroczeniu 80 km/h trzęsło jak diabli, zajechałem na stacje obejrzałem auto niby wszystko bylo ok ale jak uiszlem to czulem delikatnie podbija z tylu po prawej stronie, czekla mnie wymiana opon tylnych na trasie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już wyjaśniłem przyczynę - jajo na przedniej oponie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.03.2010 o 16:22, gregus napisał:

jak w temacie - po przekroczeniu 60 km/h strasznie trzęsie samochodem

zrobiło sie to nagle, aż mnie zaskoczyło... niemile :(

- koła sprawdzone - są ok

- przy obciążeniu i na luzie nie ma różnicy (cały czas trzęsie)

- przestaje trząść jak zejdę poniżej 60km/h

 

poradźcie co to może być i gdzie mogę to szybko (Lublin lub okolice) naprawić - w święta wyjeżdżam z rodziną a nie za specjalnie widzi mi się jazda 50-60km/h przez 300 km :)

Witam i doszles co było przyczyną??

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności