Skocz do zawartości
arturos

Uszkodzenie skrzyni biegów / brak wstecznego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam taki mały problem... mianowicie dziś dość energicznie ruszyłem na wstecznym biegu i w skrzyni coś trzasnęło, od tamtej pory nie mam biegu wstecznego, na jego miejscu jest jedynka. Trójka czwórka i piątka są na swoim miejscu, żeby wrzucić dwójkę trzeba wcisnąć drążek tak jak do wstecznego i wtedy wrzucić drugi bieg. Czy ktoś wie co mogło się zepsuć? Czy naprawa będzie kosztowna? Czy da radę zrobić to samemu w warunkach domowych? Czy przekładka skrzyni biegów to dobry pomysł?

 

 

Proszę doradźcie :)

 

PS: Czy do passata b3 1.8 RP podejdzie skrzynia od innych typów passata (TD, TDi) lub innych modeli samochodów (audi 80, Golfy, Seati i inne)

Edytowane przez arturos
dopisanie PS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no najtaniej chyba wyjdzie wymienić skrzynię. Ceny dość niskie w przeciwieństwie do naprawy

 

---------- Post added at 16:58 ---------- Previous post was at 16:56 ----------

 

od diesli napewno nie pasuje, inne przełożenia:fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Mam taki mały problem... mianowicie dziś dość energicznie ruszyłem na wstecznym biegu i w skrzyni coś trzasnęło, od tamtej pory nie mam biegu wstecznego, na jego miejscu jest jedynka. Trójka czwórka i piątka są na swoim miejscu, żeby wrzucić dwójkę trzeba wcisnąć drążek tak jak do wstecznego i wtedy wrzucić drugi bieg. Czy ktoś wie co mogło się zepsuć? Czy naprawa będzie kosztowna? Czy da radę zrobić to samemu w warunkach domowych? Czy przekładka skrzyni biegów to dobry pomysł?

 

 

Proszę doradźcie :)

 

PS: Czy do passata b3 1.8 RP podejdzie skrzynia od innych typów passata (TD, TDi) lub innych modeli samochodów (audi 80, Golfy, Seati i inne)

to pewnie mechanizm blokady dwuch biegów się wysypał i razem z 2 zazębia R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mielke, jeśli to byłoby to co piszesz to ew. naprawa byłaby kosztowna?

 

Ogólnie czy opłaca się naprawiać skrzynie biegów czy bardziej opłacalna jest jej wymiana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla zwykłego użytkownika szybciej będzie założyć inną skrzynię niż tą naprawić bo mało kto bawi się w naprawy

a jeśli było by to co myślę to zależy jaki mechanizm tam jest jeśli kula i sprężynka to sam wiesz ze to grosze w porównaniu doi ceny skrzyni 400 - 500 zł + wymiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to się stało przy ruszeniu to pewnie posypało się coś z wodzikami lub przesuwkami które załączają biegi. W sumie wszystko jest do naprawienia ale w tym przypadku myślę, że nie warto się z tym paprać. Jeśli nie zależy ci na czasie to rozbierz starą skrzynię... Jeśli jej nie ogarniesz to wtedy szukaj drugiej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolacze sie do tematu wiec dzis zatrzymalem sie na skrzyzowaniu ruszajac nie moglem wrzucic jedynki ani dwojki dopiero trojka weszla jakos zajechalem do domu ( 4 i 5 normalnie dzialaly). W domu okazalo sie ze jeszcze wsteczny nie chce wejsc. I chyba nic sie nie da zrobic bez rozbierania skrzyni i co moze byc tego przyczyna moze ktos mial podobny przypadek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dolacze sie do tematu wiec dzis zatrzymalem sie na skrzyzowaniu ruszajac nie moglem wrzucic jedynki ani dwojki dopiero trojka weszla jakos zajechalem do domu ( 4 i 5 normalnie dzialaly). W domu okazalo sie ze jeszcze wsteczny nie chce wejsc. I chyba nic sie nie da zrobic bez rozbierania skrzyni i co moze byc tego przyczyna moze ktos mial podobny przypadek?
ale zanim dojechales do krzyzowki bylo wszystko ok ? jesli bylo wpozadku wydaje mi sie ze przyczyna tkwi gdzie indziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zanim dojechalem bylo ok ciegna sa wporzadku i chyba pozostaje szukac przyczyny wewnatrz skrzyni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ciegna sa wporzadku

ale to jeszcze nie oznacza że usterka jest na pewno wewnątrz skrzyni, trzeba dokładnie sprawdzić cały zewnętrzny mechanizm poruszany tymi cięgłami.

Jeśli okaże się jednak że poszło coś w skrzyni, to doradzam wymianę skrzyni - sam to robiłem rok temu jak poszło mi łożysko wałka głównego. Skrzynię nowszą o 4 lata kupiłem za 350, tyle samo dałem za wymianę - gdybym miał kanał zrobiłbym sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No zanim dojechalem bylo ok ciegna sa wporzadku i chyba pozostaje szukac przyczyny wewnatrz skrzyni
jezeli nic nie trzaslo tz niebylo wyraznie slychac ze cos poszlo w skrzyni przyczyny najpierw bym szukal na zewnatrz a potem w srodku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak poprzednicy pisali . Jeżeli wchodzi Ci jedynka zamiast wstecznego , to najpierw spróbuj regulacji cięgna przy skrzyni , bo chrupnąć mogła poduszka , skrzynia się opuściła i rozregulowało się. Jak regulować było na forum.

Ja bym od tego zaczął .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dolacze sie do tematu wiec dzis zatrzymalem sie na skrzyzowaniu ruszajac nie moglem wrzucic jedynki ani dwojki dopiero trojka weszla jakos zajechalem do domu ( 4 i 5 normalnie dzialaly). W domu okazalo sie ze jeszcze wsteczny nie chce wejsc.

A ja to bym zaczął od sprawdzenia sprzęgła. Zgaś silnik i spróbuj wrzucić 1,2 lub wsteczny. Jeśli wejdą łatwiej niż na chodzącym silniku to znaczy że sprzęgło nie wysprzęgla do końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja to bym zaczął od sprawdzenia sprzęgła. Zgaś silnik i spróbuj wrzucić 1,2 lub wsteczny. Jeśli wejdą łatwiej niż na chodzącym silniku to znaczy że sprzęgło nie wysprzęgla do końca.

1,2 i wstecznego nie daje sie wrzucic nawet na zgaszonym silniku wiec sprzeglo odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1,2 i wstecznego nie daje sie wrzucic nawet na zgaszonym silniku wiec sprzeglo odpada.

Coś masz nie hallo, normalnie wszystkie biegi wchodzą ładnie na "sucho".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jestem nowy na forumpassat b4 1.9 td 94 r. mam problem ze skrzynia jak dojechalem do domu z pracy i po godz odpalilem auto nie wchodzila mi 1 ,2 ,5 i wsteczny nie mam pojecia co by moglo strzelic nic nie zgrzytnelo moze wy mi cos doradzicie pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wchodzila mi 1 ,2 ,5 i wsteczny nie mam pojecia co by moglo strzelic nic nie zgrzytnelo moze wy mi cos doradzicie pomocy

Sprawdź czy dobrze chodzą linki. Otwórz maskę i niech ktoś rusza wajchą, a ty patrz na skrzyni u góry jak pracuje zewnętrzny mechanizm zmiany biegów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki zaraz sprawdze

 

---------- Post added at 09:29 ---------- Previous post was at 09:06 ----------

 

urwal sie plastik co trzyma gorna linke przy skrzyni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój problem polega na tym, że ciężko wrzucić jedynkę, a jeszcze ciężej wsteczny. Jedynkę wrzucam "przez" dwójkę. Gdzie szukać uszkodzenia? w skrzyni, czy w wybieraku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności