Skocz do zawartości
arturos

Uszkodzenie skrzyni biegów / brak wstecznego

Rekomendowane odpowiedzi

Mój problem polega na tym, że ciężko wrzucić jedynkę, a jeszcze ciężej wsteczny. Jedynkę wrzucam "przez" dwójkę. Gdzie szukać uszkodzenia? w skrzyni, czy w wybieraku??
ja bym sprawdził najpierw połączenia od lewarka do skrzyni potem wodziki a na końcu synchronizator I

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W wybieraku, pewnie już ma luzy.

Wybierak kupuje się nowy, czy trzeba w używanych szukać? Na co zwrócić uwagę przy kupnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz poszukać sprawnego używanego, nie wiem jak to by było kosztowo w przypadku nowego.

Możesz też po sprawdzeniu mechanizmu sprawdź co jest zużyte i wymienić tylko uszkodzone elementy-będzie pewniej i taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mechanizm jest rozbieralny/można kupić poszczególne części??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze linki bym sprawdził, czy dobrze pracują...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linki chodzą jak trzeba. Typuję na to, że wybierak się wyrobił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam pisze ponieważ mam problem z moim pasatem a wiec nie mam biegu wstecznego a zaczęło się od tego iż na początku raz na jakiś czas nie mogłem włączyć wstecznego potem coraz częściej a teraz nie ma go wcale teraz gdy chce włączyć wsteczny wchodzi mi jedynka dodam ze reszta biegów działa poprawnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to trzeba wyregulować linkę na wybieraku.

Otwierasz machę, lokalizujesz wybierak, ktoś rusza drążkiem zmiany biegów na boki a Ty patrzysz która to linka.

Na końcu linki jest śruba a w wybieraku jest otwór w kształcie fasolki. Za dużo w jedną stronę to tracisz wsteczny, za dużo w druga to tracisz piątkę. Regulujesz aby było dobrze i zapominasz o temacie. Chyba że wybierak się wyrobił to trzeba by wybrać luzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności