Skocz do zawartości
bikej78

Kodowanie drzwi przednich lewych Passat 3C

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

trochę odkopię temat bo mam mały problem...a mianowicie musiałem wymienić sterownik drzwi przednich lewych (kierowca) bo stary powodował mi samoczynne otarcie bagażnika (nawet w trakcie jazdy).

 

Zakupiłem sterownik o identycznym oznaczeniu, podłączyłem i tu zaczęła się zabawa....

Najpierw nie działało mi światło wstecznego, przeciwmgielne (tył) i lewe tylne drzwi + kierunkowskaz w lusterku (strona lewa).

 

Zacząłem kodować "nowy" sterownik...zadanie wydawało się być proste bo wystarczyło wpisać kodowanie 000181 (tak było w poprzednim sterowniku/module). Większość usterek znikło ale pozostały dwa drażniące problemy.

 

Przełącznik szyby kierowcy działa odwrotnie niż pozostałe a mianowicie zamiast zamykać otwiera i na odwrót, drugi problem polega na tym że ustawiając lewe lusterko z panelu porusza się również prawe (tutaj ciekawostka, ustawiając prawe lusterko wszystko jest ok).

 

Macie jakiś pomysł jak to naprawić z poziomu VCDS ?

 

Wiem że mógł bym podmienić nieco kable i szyba by śmigała jak trzeba ale wolał bym zrobić to ustrojstwo tak jak się należy z poziomu kodowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,a ja mam taki problem. Otóż nie dawno miałem kolizję,i ucierpiały drzwi pasażera prawy przód. Niestety po rozebraniu drzwi okazało się,że zamek drzwi rozsypał się w drobny mak. I wymieniłem cały kompletny zamek. No i tu pojawia się problem. Jak zamknę drzwi z centralnego zamka,to nie kogę otworzyć drzwi prawy przód od strony zewnętrznej. Od wewnątrz drzwi otwierają się bez problemu. Ktoś wie,jak zakodować drzwi prawy przód,tak aby otwierały się od strony zewnętrznej bez problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich , mam taki przypadek passat b6 2006 rok kombi , wymieniłem drzwi przednie kierowcy wraz z całą wiązka i zaczęły się problemy z zamkiem otwieraniem szyb i otwieraniem wlewu paliwa , moje pytanie czy jest możliwość jakieś adaptacji modułu w drzwiach do modułu komfortu , jak to ugryźć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności