Skocz do zawartości
bikej78

Kodowanie drzwi przednich lewych Passat 3C

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Czy zna ktoś poprawne kodowanie drzwi przednich lewych do Passata 3C 2006r.

Obecnie jest 181 i nie wiem cy jest poprawne.Aktualnie są problemy z zamykaniem centralnego zamka ale zastanawia mnie to kodowanie.

 

Czy przeprowadza się nastawy podstawowe zamka centralnego?

Jeśli tak to proszę o procedurę

 

Jeśli ktoś posiada informacje na ten temat to proszę o info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj tutaj

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=73390

 

nie chce mi się rozpisywać jeszcze raz...

 

---------- Post added at 13:22 ---------- Previous post was at 13:18 ----------

 

kodowanie 181 oznacza że masz

 

+0000001 - Rear Lid Remote Unlock Button (E233) - przycisk otwarcia tylnej klapy

+0000004 - Mirror Turn Signals - kierunkowskaz w lusterku

+0000016 - Automatic Run active - auto zamykanie/otwieranie

+0000032 - Mirror Heater installed - podgrzewanie

+0000128 - 5-Door Chassis - kombi lub np 5-cio drzwiowy golf

nie kojarzę żeby były nastawy podstawowe zamka (szyby jak najbardziej). poszukaj na forum bo jest parę tematów (co najmniej jeden widziałem) o zamkach w b6...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 07r.

 

 

Adres 42: Elektr.drzwi kier. Plik etykiet: 1K0-959-701-MIN3.lbl

Oznaczenie elementu SW: 1K0 959 701 P HW: 1K0 959 793 L

Komponent: J386 TUER-SG FT 1123

Weryfikacja: 12006001 Numer seryjny: 00000593668607

Kodowanie: 0000181

Kod serwisu: WSC 04523 000 00000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie dot. kodowania szyb w B6. Czy można ustawić domykanie szyb, tak by nie trzeba było drugi raz naciskać przycisku w kluczyku?

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Mam pytanie dot. kodowania szyb w B6. Czy można ustawić domykanie szyb, tak by nie trzeba było drugi raz naciskać przycisku w kluczyku?

pzdr

Przyłączam się do pytania kolega w S-maxie jak przytrzyma przycisk zamykania to za chwile mu szyby jadą do góry i może puścić przycisk a szyby się do końca zamkną a w passacie jak puścimy to szyby się też zatrzymają trochę lipa a może trzeba zaprogramować ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim jest tak gdy trzymam domykanie to się domykają a otwieranie to się otwierają i sądzę że jest OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim też tak jest ale lepiej by było gdyby można było przytrzymać do momentu podniesienia się szyby i w momencie puszczenia żeby szyba się sama zamknęła a nie zatrzymała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli kodowanie jest raczej jak najbardziej poprawne. Kolega s27 też takie ma. dziwi jednak fakt nie zamykania zamka.Będzie trzeba jednak wymontować zamek i sprawdzić może zimne luty

Czy będzie trzeba wpisywać Login do nastaw podstawowych sterownika szyby i zmianę kodowania? Jeśli tak to poproszę o podanie wartości.

 

Dzięki za podpowiedzi. Jeśli nie uda się naprawić to jeszcze raz poproszę o pomoc.

Jeszcze raz dzięki

Edytowane przez bikej78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba żadnego loginu. jak wymienisz zamek to nawet nie będziesz musiał nic kodować. chyba że chcesz też wymienić silniczek podnoszenia szyb (bo na nim siedzi moduł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z wymianą zamka mogą być schody, może nie działać z powodu różnic rocznikowych w modelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chodzi o login do przeprowadzenia nastaw podstawowych silniczka podnoszenia szyby.

 

Zamek po rozebraniu okazał się innej firmy niż ten co był przed wymianą i pewnie to jest przyczyną. Nie wiem czy to dobry trop ponieważ zamki mają te same nr 3C1837015A. Stary zamek był firmy "kiekert"

 

http://moto.allegro.pl/item964380535_nowy_oryginalny_zamek_drzwi_lewe_vw_passat_tiguan.html

a ten co teraz jest zamontowany to taki

 

http://moto.allegro.pl/item956943943_passat_05_3c_zamek_drzwi_lewy_przod_oryginal.html

 

Poproszę o ten login i wybór kanału do podnośnika jeśli to nie kłopot.

Edytowane przez bikej78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma czegoś takiego!!

nastawy podstawowe szyby robi się zamykając do końca ręcznie a potem do końca otwierając ręcznie. wtedy sterownik zapamiętuje pozycje skrajne. na tym koniec!

czytaj proszę parę postów wyżej niż tylko ostatni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Przepraszam zrozumiałem.

 

A jak wygląda w sprawie tych zamków? Czy trzeba mieć takiej samej firmy, czy wystarczy tylko ten sam numer nie zwracając uwagi na producenta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinno wystarczyć z tym samym numerem. jeśli by zmienili komunikację lub zasadę działania to powinni oznaczyć dany element trochę inaczej (najczęściej ostatnia litera w nr katalogowym). jeśli nie masz popsutego czegoś jeszcze to po wymianie zamka powinno wszystko zagadać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie zamek jest wymieniony (co nie oznacza też że całkiem sprawny) reaguje na zamknięcie ale gdy otworzę pilotem to już nie mogę drzwi otworzyć. Od środka niby idzie. Jak podłączyłem sprzęt to w elementach wykonawczych słychać jakby zamek ryglował jednak jakby słabiej jak w innych drzwiach i całą procedura nie daje się zakończyć.

 

Ponadto wykrywa takie błędy :

 

1552(0x0610):2C Silnik centralnego zamka drzwi kierowcy -V56-, LOCK Blad elektryczny w obwodzie zasilania Lamp OFF sporadyczny

 

96(0x0060):2C Silnik centralnego zamka drzwi kierowcy -SAVE- -V161- Blad elektryczny w obwodzie zasilania Lamp OFF sporadyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo jest upieczony silniczek w zamku albo masz coś na okablowaniu.

stawiam na to pierwsze ale kable i wtyki lepiej posprawdzaj dokładnie.

 

należałoby rozebrać do zera ten zamek i dokładnie obejrzeć.

więcej bez "pomacania" nie pomogę bo sam jeszcze nie rozbierałem tego zamka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja właśnie też stawiam na to pierwsze.Klient na tą chwilę nie chce zakupić zamka i kazał poskładać. Woli jak na razie jeździć bez zabezpieczania drzwi.

Jak wróci to dam znać co było przyczyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Koledzy mam problem otwieranie szyb z pilota od kierowcy i strony pasażera działa mi bez problemu. Natomiast przy zamykaniu, szyba pasażera się zamyka a od strony kierowcy niestety NIE :(

Dodam że zamykanie i otwieranie z przycisków drzwiowych działa OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a jak z tym zamykaniem szyb bez trzymania pilota w B6 nikt z tym nic nie robił ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się to zrobić, trzeba zaznaczyć Bit 6 w Bajcie 3 w module komfortu

Edytowane przez zolnierzslawek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności