Skocz do zawartości
Gość adrianek31

Sensor airbag !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość adrianek31

Witam czy ktos moze mi pwiedziec gdzie znajduje sie i jak wymontowac sterownik poduszek powietrznych. Samochód passat b4 kombi ;]. Wszyscy mi mowia ze w tunelu, ale po jego rozebraniu była tapicerka a pod nia baaardzo gruba gabka a pod gabka widzialem juz tylko blache ;). Czy moze mi ktos skutecznie pomóc ! Bede bardzo wdzieczny. Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie w tunelu to pod deską rozdzielcza montowany tylko w tych miejscach nigdzie indziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mefi_sc

a w jakim celu chcesz to zrobić? ;) ja poprostu imbusem 5-tką odkręciłem poduche, ale wczesniej rozłączyłem tasiemke na kole kierownicy, po zdjęciu obudowy - dwia wkręty i po krzyku a co do sensora to sam nie wiem , nie szukałem go. Więc jak tlko chcesz zdemontować poduche to to rozwiązanie jest sprawdzone i nie trzeba zdejować klem z aku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adrianek31

musze go wymontowac poniewaz poszlo mi spiecie po instalacji i został uszkodzony ten wlasnie sterownik (zaswieciła sie kontrolka poduszek) po podlaczeniu vaga okazalo sie ze nie da sie usunac bledu poprostu sterownik wszystko odrzuca, dlatego musze go wymontowac i wyczyscic w nim pamiec (reset) i wszystko bedzie git. tylko wlasnie nie moglem go znalzc po rozebraniu tunela byla tylko gruba gabka jak ja troche podwazylem to zobaczylem blache i 2 kabelki i tyle ;] moze jeszcze raz rozbiore dokladniej poszukam. Chyba ze macie jeszcze jakies propozycje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mefi_sc

logicznie myśląc to jest pewnie czujnik przyśpieszenia - zatem na moj gust trzeba go szukąć z przodu samochodu (komora silnika) - przynajmniej tak mi sie wydaje, i pewnie nisko umiejscowiony, bo przy bocznych dzwonach nie działa - praktyka sprawdziła ;), bede w garażu to sie rozejrze za czymś podobnym do tego z foto;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jakieś jego zdjęcie, ale nie pamietam, z jakiego autka, bo może to być Octawia lub B5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arutip

adrianek31,masz urzadzenie do kasowania tego sterownika?? Bo mam podobny problem w B5. Musze wykasowac sterownik a nie jestem pewien jakie urzadzenie musialbym nabyc. Napisz czy udalo ci sie go wykasowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

podpinam się pod temat, ostatnio trochę mnie zarzuciło i padł mi sensor poduszki, czy przy wymianie nr sensora musi być taki sam jak jego poprzednik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy już Wam piszę, gdzie jest ten sensor poduszek bo natrafiłem na niego przy okazji wymiany nagrzewnicy w swoim passku. jest on umieszczony w trudno dostępnym miejscu. Co trzeba zrobić żeby go zobaczyć. Zdemontować gałkę od biegów wyjąć mieszek, zdjąć uchwyt od ręcznego i obudowę, wyjąć tylną popielniczkę i odkręcić cały plastik między fotelem kierowcy a pasażera. Następnie trzeba wyjąć przednią popielniczkę i wymontować półkę (tą przed drążkiem od biegów). Prawie przy samej przegrodzie oddzielającej kabinę od silnika będzie zamontowany ten sensor. Jest on przykręcony na 2 nietypowe śruby a mianowicie (sorki za niefachowe nazewnictwo) potrzebujecie klucza wielokątowego (gwiazdkowy z wypustem w środku na mały bolec) swoją drogą może ktoś napisze jak on się fachowo nazywa:). Jak komuś uda się wyjąć ten sensor bez rozkręcania całej deski to proszę o info bo mnie też czeka jego wymiana.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(gwiazdkowy z wypustem w środku na mały bolec) swoją drogą może ktoś napisze jak on się fachowo nazywa

Torx z otworem (torx secure)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebie trochę temat. Czy można dostać się do sensora i go wymienić bez demontażu środkowego panela w aucie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odgrzebie trochę temat. Czy można dostać się do sensora i go wymienić bez demontażu środkowego panela w aucie?

 

Nie, a wyjęcie środkowej konsoli to około 5 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie, a wyjęcie środkowej konsoli to około 5 minut.

Chyba żartujesz. Jeśli robisz to codziennie może i tyle to zajmuje. Od strony kierowcy, przy pedałach jest taki plastik, myślałem że wystarczy go wyciągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności