Skocz do zawartości
Bronc

Odnowa-malowanie anteny CB

Rekomendowane odpowiedzi

Po zimie moja antena (lemm) wygląda trochę nie świeżo. Już nie jest srebrna świecąca ale bardzo zmatowiała. Mam pytanie czy gdyby ją pomalować np czarnym matem, czy spowoduje to jakieś zakłócenia lub skróci zasięg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz śmiało malować żadnych efektów ubocznych nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic jej nie będzie. Musisz tylko zwrócić uwagę na to żeby był dobry kontakt na łączeniu promiennika i cewki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tak też pomalowane i jest spoko nie żuca się tak w oczy . Minus tego że raz na jakiś czas trzeba znowu malować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją specjalnie posmarowałem cieniutko tłuszczem aby przylepiły się brudy. Wygląda staro i nie budzi pożądania u innych. Cewkę dodatkowo okręciłem izolacją aby wyglądała na naprawianą :fajny

 

Pamiętajcie o mimikrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie czy gdyby ją pomalować np czarnym matem, czy spowoduje to jakieś zakłócenia lub skróci zasięg?

 

Możesz sobie ją mallować czym Ci się żywnie podoba. Tylko dwie uwagi:

1. Zwróć uwagę, czy farba którą chcesz pomalować antenę nie jest z zawartością ołowiu - jeśli tak, życzę sukcesów w nawiązywaniu łączności... :fajny Może to skrócić zasięg - może nie do zera, ale w znacznym stopniu. Nie należy malować anten farbą zawierającą ołów.

2. Promiennik anteny jest elastyczny i gładki - farba może się trzymać nienajlepiej.

 

Ja na Twoim miejscu może spróbowałbym odnowić promiennik, zamiast go malować, używając chociażby szmatki i mleczka do czyszczenia. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja na Twoim miejscu może spróbowałbym odnowić promiennik, zamiast go malować, używając chociażby szmatki i mleczka do czyszczenia.

 

Masz rację , ja każdą nowo zakupioną antenę jak i po każdej zimie rozbieram wszystko co jest do rozebrania czyszczę , smaruję takim ciemnym smarem z tubki wszystkie gwinty a promiennik poleruję pastą tempo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie macie rację koledzy. Może spróbuje z czyszczeniem ale doł antenki bedę musiał malować bo jemu już nic nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serwus,

a moze naciagnac koszulke termokurczliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a moze naciagnac koszulke termokurczliwa
właśnie miałem rzucić takiego samego pomysła. Koszulka byłaby o wiele lepsza. Elastyczna i elegancka. Tylko powyżej metra anteny trzeba by połączyć dwie koszulki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko powyżej metra anteny trzeba by połączyć dwie koszulki.

Można kupić koszulki nawet w rolkach po 50m, na metry też są sprzedawane, wystarczy dobrze poszukać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności