Skocz do zawartości
TC

Spryskiwacze reflektorów - nie działają

Rekomendowane odpowiedzi

W moim B6 (2008) nic nie było kombinowane i mycie działa jak z fabryki, czyli:

- odpalam samochód

- włączam światła

- pierwszy sprysk = myją się również światła

- drugi, trzeci, czwarty i piąty tylko szyba

- szósty znów razem ze światłami

- siódmy, itd. ... same szyby

 

U mnie z kolei jest problem z prawym spryskiwaczem, który dość często się nie wysuwa i mam wrażenie, że nie idzie pełne ciśnienie bo mimo, że się nie wysuwa to leje pod zderzakiem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy a bedą jakieś skutki uboczne jeżeli całkiem wyłączę spryskiwacze reflektorów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem nowy na forum. W moim VW CC (2012) nie działają spryskiwacze przedniej szyby. Natomiast jeśli chodzi o reflektory to działa tylko spryskiwacz lewej lampy, pompkę słychać więc pewnie wężyk zapchany. Poważniejszy problem jest ze spryskiwaczem przedniej szyby. W momencie uruchomienia spryskiwania nie słychać pompki natomiast wycieraczki pracują normalnie. Sprawdziłem:

- bezpiecznik - jest ok, ponieważ wycieraczki pracują

- pompka jest ok

Nie dochodzi 12 V do pompki. Nie wiem gdzie jest zlokalizowany przekaźnik od tej pompki. Na forum doszukałem się tylko informacji o przekaźnikach od pompki spryskiwaczy przednich lamp.

 

Co mogę jeszcze sprawdzić ?

Skąd idzie zasilanie na pompkę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś w stanie pomóc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za schowkiem przy lewym kolanie pod kierownica są przekaźniki tylko nie pamiętam który jest od pompki spryskiwacze szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam jest tylko przekaźnik od pompki spryskiwaczy reflektorów (środkowy) - działa ok

Potrzebuję się dowiedzieć gdzie jest przekaźnik od pompki spryskiwaczy szyb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qurde u mnie w b6 jest tam gdzie mówię a w cc niestety nie wiem. Zapytaj może o schemat w temacie o częściach z etki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma schemat elektryczną dotyczący spryskiwania szyb dla B7 lub CC (2012)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie podesłać jakieś wskazówki , czy skazany jestem na ASO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forumowicze proszę o pomoc.

Użyłem w swoim B6 spryskiwaczy szyby jak i reflektorów(wszystko działało, nic nie kapało nie ciekło) po paru metrach jazdy zaświeciła mi się kontrolka, że mam mało płynu. Chciałem dolać i patrzę że płyn mi ucieka i dodatkowo spryskiwacze świateł się nie wysuwają. Bezpieczniki ok, pompki działają co może być popsute? Może to być przerwany wężyk czy coś? Może się coś tam zaklinowało?

Proszę o rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź obudowę pompki spryskow od lamp , lubi pękać obudowa. Ja u siebie wymienialem 2 razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi kiedyś wezyk wypiol się z zlonczki za zderzakiem

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany- winna była odpięta złączka.

 

Dzięki za rady :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przypominam się z tematem. W moim VW CC (2012) nie działają spryskiwacze przedniej szyby. Spryskiwacze reflektorów działają. W momencie uruchomienia spryskiwania nie słychać pompki natomiast wycieraczki pracują normalnie. Sprawdziłem:

- bezpiecznik - jest ok, ponieważ wycieraczki pracują

- pompka jest ok

Odkryłem, że Nie dochodzi 12 V do pompki. Pompa jest sterowana bezpośrednio z modułu Bordnetz J519. Przedzwoniłem przewody do pompki między wtyczką pompki a wtyczkami modułu J519 ( masa pin 2 białej wtyczki T52B , natomiast pompka to pin 43 czarnej wtyczki T52A) . Okazało się że nie przejścia. Odkryłem że jest przejście od masy wtyczki pompki do punktów masowych w komorze silnika

 

W związku z tym mam kilka konkretnych pytań:

- Jak poprowadzona jest główna wiązka ?

- Czy są jakieś połączenia w wiązce i gdzie się znajdują ?

- Gdzie jest umiejscowione złącze "J" 6-pinowe T6ap?

 

Z góry dzięki za pomoc

 

Sebastian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś przekaźniki? Ktoś miał też taki problem i przekaźnik się skończył. Ja u siebie jak włączam spryskiwacze to słyszę jak mi cyka przekaźnik od pompki za schowkiem kierowcy po lewej stronie. Jak dłużej przytrzymam to dołącza się jeszcze jeden przekaźnik od pompki na lampy. Patrzałeś na rozpiskę przekaźników? B7 i B8? Masz coś takiego u siebie? Porównaj.

 

DSC_2131.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W CC i w B7 przekaźnik od pompy mycia szyby jest prawdopodobnie w module Bordnetz. Zlokalizowałem jedynie przekaźnik od mycia reflektorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podjechałem pod garaż, otworzyłem schowek i sprawdziłem te przekaźniki bo widać je wtedy jak na dłoni. Mam przekaźnik B8 a miejsce B7 mam puste. Przekaźnik B8 u mnie odpowiada za spryski szyby. Jak spryskiwałem szyby to cykał sobie, jak go wyjąłem to tylko wycieraczki się włączały. Może VCDSem sprawdź w testach czy jest coś takiego jak pompka spryskiwaczy i aktywuj, może coś zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkryłem, że Nie dochodzi 12 V do pompki. Pompa jest sterowana bezpośrednio z modułu Bordnetz J519. Przedzwoniłem przewody do pompki między wtyczką pompki a wtyczkami modułu J519 ( masa pin 2 białej wtyczki T52B , natomiast pompka to pin 43 czarnej wtyczki T52A) . Okazało się że nie przejścia.

 

Zasadniczo odkryłeś już, że przewód nie ma przejścia.

Rozumiem, że zielono-czerwony jest OK a zielono-biały nie ma przejścia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy dzwoniłem przewody między wtyczką J519 a wtyczką pompki nie było przejścia na obydwu przewodach. Następnie dzwoniłem przewód masowy od wtyczki pompki do jakiegoś punktu masowego w komorze silnika i przejście było. Musi być coś po drodze ponieważ kolory przewodów we wtyczce są inne ( masa - brązowy, + czerwono-biały).

 

Zobaczę jeszcze raz z tymi przekaźnikami. Może zamieszczę jakąś fotkę. VCDS pokazuje że jest usterka pompki lub usterka w obwodzie elektrycznym. Gdy próbują ją wysterować VCDSem nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , nie działa mi prawy sprysk xenona, z lewym jest wszystko OK, jeśli jest padnięta pompka to wywali jakiś błąd bo nic nie mam a nie psika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności