Skocz do zawartości
TC

Spryskiwacze reflektorów - nie działają

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

wlasnie mam taki problem że za kazdym razem jak użyje spryskiwaczy na szybe załaczają mi sie spryskiwacze swiateł, da rade gdzieś to ustawic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem problem ze spryskiwaczami reflektorów - skoro bezpiecznik nie pomógł to sprawdź przekaźnik - przy próbie umycia świateł (zrób bez włączonego silnika) powinno być cyknięcie. Jeżeli jest to już tylko pompka. U mnie tak było. Koszt samej pompki Febi około 50 zł plus wymiana (trzeba odkręcić zderzak).

 

da radę zmienić parametry mycia świateł - kodowanie VAG - musiałbym bym sprawdzić dokładnie co i jak ale da się na pewno.

Edytowane przez bocheno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyłączyć opcję spryskiwacza reflektorów można z poziomu kodowania, ja zawsze gdy nie chcę by płyn szedł na reflektory to wyłączam światła i płyn tylko leci na szyby lub drugi wariant ( mam włączone światła skandynawskie i gdy nie jest podświetlone wnętrze - zegary oczywiście w dzień ) to spryskiwacze reflektorów nie działają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można też opóźnić ich działanie tak zęby przy krótkim spryskaniu szyby nie zadziałały...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem że przy spryskiwaniu szyb za każdym razem spryskuje reflektory co zrobić żeby spryskiwało co 5 raz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam taki problem że przy spryskiwaniu szyb za każdym razem spryskuje reflektory co zrobić żeby spryskiwało co 5 raz?
Ustawić to VAG-iem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dokładniej? jakaś isnstrukcja co i gdzie vagiem zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję sprawdzić bezpiecznik od spryskiwaczy. Jak śnieg przymarznie na zaślepkach spryskiwaczy i oba się nie wysuną, to wzrost ciśnienia w pompie spowoduje jej przeciążenie i spalenie bezpiecznika. Szukać w skzynce bezpieczników w kabinie od strony kierowcy, nr 35 bezpiecznik 25A (biały lub bezzbarwny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobny problem.byl przepalony bezpiecznik od sprysków więc go wymieniłem ale dalej spryski nie działają.nie ma żadnych wycieków płynu.co to może być?jeśli trzeba będzie rozbierac pół samochodu żeby to naprawić to dam sobie spokój :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam ten sam problem, tylko ze ja bezpiecznik mam dobry :) chyba odwiedziny w aso dadza odpowiedz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nastepujacy problem: spalilo bezpiecznik , wlozylem nowy-znowu wywalilo, wymienilem pomke w ktorej silniczek byl zardzewialy na amen.Spriskiwacze dalej nie dzialaja. Zostala jeszcze kwestia przekaznika tylko niewiem ktory to. Spriskiwacze od szyb pracuja normalnie i przekaznik pstryka, przekaznik od spriskiwaczy reflektorow nie slychac. Napiszczcie lub pokazcie to na fotce, ktory to przekaznik od spriskiwaczy reflektorow? Z gory dzieki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie natomiast działają spryski tzn. wysuwają sie obydwa ze zderzaka, ale psikają bardzo słabo tak że nawet nie dochodzi woda do świateł... Co to może być?

 

Rozumiem że spryski wysuwa ciśnienie płynu wiec skoro się wysuwają to płyn dochodzi ale już nie psika tak jak powinien. Zatkanie dysz też nie bardzo bo obie psikają tak samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez zdjęcia zderzak moim zdaniem się nie dowiesz. Skoro wysuwają ci się spryski to bezpiecznik raczej jest w porządku. No i druga sprawa, że pompka musi podawać płyn bo tak jak mówisz ciśnienie wysuwa spryskiwacze. Ciężka sprawa.. ja bym stawiał na jakieś zanieczyszczenie w wężach, ale to takie gdybanie.. Dysze warto przeczyścić. U mnie nie działały spryskiwacze ale to dlatego że przed kupnem ktoś wyjął bezpiecznik bo pompka była zatarta i wywalało go. Wymiana bezpiecznika i pompki podziałała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie technicznie wszystko wygląda ok. Też mi się wydaje że zanieczyszczenie, ale niby skąd. Wcześniej działały prawidłowo...

No trudno trzeba ściągnąć zderzak i rozpruć wszystko:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdejmij zaslepki z sprysków i przedmuchaj je sprężonym powietrzem, np na stacji benzynowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedz jedno, spryskiwacze lamp dzialaja tyko po przekreceniu wlacznika swiatel. A przekaznik znajduje sie pod kierownica po lewej stronie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Też mi przestały działać spryskiwacze reflektorów. Samochód mam od nowości. Po przeczytaniu powyżej skontrolowałem bezpiecznik (jest ok.), nic się nie leje pod auto, to skoczę na komputer, czy pokaże błędy. Jak nie, to co? Pompka padła? Trudno ją wymienić?

 

Pozdrawiam

 

Petr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy pomóżcie , przeszukałem cały internet ale konkretu nie znalazłem , przecieka mi prawdopodobnie spryskiwacz reflektora ( tak stwierdziłem zaglądając przez odkręcony migacz ) moje pytanie : jak go wymienić , czy tak jak opisujecie wymianę pompki spryskiwaczy demontując zderzak , czy jest inny sposób - jeżeli wątek w złym miejscu proszę SZEFÓW o przeniesienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słabo szukałeś;)

Sprawdź przewody, pompa Ci w ogóle działa?, ale odpowiadając na Twoje pytanie trzeba demontować zderzak. Masz instrukcji dużo, między innymi w dziale warsztat montaż spryskiwaczy. tam masz zdjęcia i jak poczytasz to dojdziesz co spowodowane jest usterką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności