Skocz do zawartości
Gość Serwisant

Passat B3 - diagnostyka - dyskusja [OBD1]

Rekomendowane odpowiedzi

O widzisz :D te pudełeczko by mi sie mogło jeszcze przydać nie powiem...spoko zabawka :D

Kupuj te poduche i wpadaj znowu, to połapiemy to w garażu. Zapraszam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jahur

Witam serdecznie.

Mam na imię Grzegorz 32 lata , jestem z Leszna. Mechanika jest moją pasją choć nie pracuje jako mechanik i nie jestem z zawodu mechanikiem bo jestem fotografem a pracuje w wulkanizacji. hihihi. Mamy dwa auta w sumie trzy które sie czasami psuja a ja je naprawiam.

POsiadamy autko Seat Toledo 2.0 2E. rok 94-95, Opel Kadett 1.4 91rok , Fiat 126p

Jestem tu dlatego Gdyż Pasaty mają również te silniki co Seaty bądz odwrotnie.

 

Widzę ,że temat diagnostyki został chyba wyczerpany ale mi to co opisywaliście nie wystarcza.

Od pewnego czasu ale dłuższego czasuprubowałem zdiagnozowac mój silonik interfejsem Vag który to podłączyłem do laptopa a druga strona do kostek obok dźwigni zmiany biegów. Co mi sie udało tylko zdiagnozować to Abs. Nic innego interfejs nie widział, wychodziło by na to że niema diagnostyki poprzez Vaga. Zainteresowałem się diagnozą poprzez kody błyskowe. Wyczytałem że kostka do błyskowego jest gdzieś w komorze silnika niedaleko cewki wysokiego napięcia. Owszem jest tam "jakaś"kostka z zielonym kablem ale podłączając diode pod nią nic nie wychodziło. Stwierdziłem , że sprubuje zrobic to samo ale z kostką przy dzwigni. Zrobiłem tak:

Kabel wpiałem w kostke od diagnostyki zaś drugi koniec podłączyłem pod mase i włączyłem zapłon po czym odpiąłem od masy. Na liczniku jest dioda od Abs-u i zaczęła podawac kod. Podałą tylko jeden 2234.

Kolega z tego forum albo z golfa wypisał wszystkie kody i według tego spisu wychodzi , że 2234 to jest napięcie zasilania. POwiem szczerze , że zgupiałem. Jeśli Vag mi odczytałtylko Abs to widocznie te kostki są od Abs-u a kod błyskowy 2234 mówi o jakimś napięciu zasilania.

Jak mam się do tego ustosunkować?????

 

Pytanko jeszcze jedno gdzie tu moge znalezc porade krok po kroku jak zdiagnozowac podzespoły miernikiem? Owszem jest wyszukliwarka ale niewiem jak nazwac temat.

Gorąco pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całą listę diagnozowania miernikiem i nie tylko mam w pliku w wordzie zapożyczoną z forum golfa,proszę o kontakt na priva lub można ściągnąć stąd http://rapidshare.com/files/120585453/Vento_2e.rar.html.Kostki diagnostyczne to toledo ma pod zegarami po prawej(lub lewej) stronie kierownicy pod zaślepką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jahur

Witam Cię kolego.

Fajowo że jestes chętny mi pomóc. Hmmm słuchaj ja kostki znalazłem bo chyba nie doczytałeś, mam je komorze lewarka od zmiany biegów i tak jak mówisz jestem czarna kostka z napięciem aku i biała k,l z tym że ja zdiagnozowałem tylko abs bo silnika Vag mi nie widział dlatego moje konkretne pytanie które równiez zadałem na forum Tolka to czy mogę zdiagnozowac go poprzez kody błyskowe czy wogle jest taka możliwosć. Tymi kostkami obok lewarka udałosie odczytac ale tylko jeden kod 2234 i niewiem co to za kod. Ktoś powiedział zę oprócz tych jest jeszcze inna kostka do kodów błyskowych , jesli tak to w moim przypadku gdzie???? Zaś jeśli nie bedzie możliwosci przetestowac go błyskowo to chce sie wziąc za miernik.

 

Słuchaj Adam widziałem na priva Ciebie ale niewiem jak tam sie odpowiada Także jak możesz to przeslij mi na adres: [email protected]

Na rapidshare wyskakuje mi jakiś bład i w obecnej chwili nie moge ściągnąć.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

A ja mam inne pytanie mam paska z 1991r 2E silnik i oczywiscie nie podlacze vaga tylko kody blyskowe, a czy istniała by możliwość przepiecia kompa z nowszego modelu do tego auta? I następnie adaptacja ECU i ustawienie pod samochód?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zasadncze: Po co :?:

 

Masz tyle czasu i przede wszystkim umiejętności żeby to zrobić :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dobre. Chętnie przynajmniej teoretycznie bym się z problemem zmierzył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie to jedno, a drugie to wygoda. Po co sie bawić w jakieś mierniki jak by podpiąć nowszego kompa a poźniej teoretycznie zczytywać wszystkie bolączki jakie ma moj pasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teoretycznie to jedno, a drugie to wygoda. Po co sie bawić w jakieś mierniki jak by podpiąć nowszego kompa a poźniej teoretycznie zczytywać wszystkie bolączki jakie ma moj pasek

Czy brak wiedzy o usterkach jest jednoznaczny z brakiem samych usterek?

Poza tym odczytywanie kodów błyskowych jest trochę kłopotliwe i dobry interfejs jest mile widziany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie w passacie b3 jest podłącznie pod komputer?? w którym miejscu można się podpiąć??? z góry dzięki za pomoc;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie są dwie wtyczki OBDI w osłonie lewarka zmiany biegów. Podnieś mieszek i zobacz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wałkowane na forum 100 razy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość karolw2

A czy mógłby ktoś kto ma takie wtyczki w passacie b3 cyknąć fotkę i wrzucić tutaj dla potomnych coby widzieli jak taka wtyczka wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 1 fotce od razu jest OBD1 w skrzynce bezpieczników pokazane:

http://forum.sat-box.pl/f206/vag-com-diagnostyka-39977/

 

Wygląda tak samo jak pod mieszkiem lewarka biegów, tylko że kostka zamiast białej częściej jest brązowa, albo są wszystkie 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaliście mu tu pare miejsc... ale niestety ani przy bezpiecznikach ani przy drążku od begów nie ma tego podłączenia..;/ ktoś ma pomysły jeszcze gdzie on może być???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pod mieszkiem biegów mam dwie wtyczki po dwa kable czyli 4-ro kablowa wtyczka :D

 

ale co i jak podłączać z czym i do czego to nie wiem bo pierwszy raz się z tym spotykam.

a wiem że tam jest bo wymieniałem nagrzewnicę i się zastanawiałem do czego one mogą być :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączasz którąś z linii (K/L) z jasnej kostki i plus z czarnej kostki do diody.

Tą linię też zwierasz na 5 sekund do masy z czarnej kostki, wtedy dioda zaświeci sie przez 2,5 sekundy, po czym krótkimi mignięciami zacznie migać kod.

 

Cała filozofia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom oki. ale muszę mieć kostki których nie mam... nie wiem co sie z nimi stało ale ich nie ma... ani koło bezpieczników ani koło drążka..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że bedziesz miał te kostki koło lewarka, tylko gdzieś głębiej schowane czy coś.

Najlepiej otwórz listwę progową po stronie kierowcy i cyknij fotkę kabli co tam lecą, to bedziemy wiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności