Jump to content
grooda69

tylne pasy passat B2

Recommended Posts

Witam, mam pewien problem. W moim pasku nie ma pasów z tyłu, pasy mam z golfa II, ale problem jest z zaczepami. Znalazlem dwa zaczepy na dole kolo kanapy i w podlodze, a nie znalazlem zaczepu w slupku...Czy wtedy nie było tych otworów? Jak moge w takim razie zamontować te pasy?

w paskach pasy są w kanapie a nie na słupku

link nie działa....

U mnie działa;) Najlepiej wrzuć zdjęcie jak są u Ciebie montowane pasy.

Żeś zakręcił Daniello napisałeś że w słupku w oparciu :P Co by nie było niedomówień w polifcie jest w oparciu kanapy (w przedlifcie chyba zresztą też). :P

Kurcze szukam i znaleźć nie mogę...Dzięki chłopaki, ale chyba na marne trudy. Znalazłem tylko miejsca na dole do montowania psów, a ani w słupku ani w oparciu nie ma miejsca...

ani w słupku ani w oparciu nie ma miejsca...

W bagażniku po bokach masz maskownice, do których mocujesz tylną półkę. Czy do tych maskownic nie są montowane od dołu też pasy?

Nie - w Golfach były punkty mocowania napinaczy (które pracują pod jednym ustalonym kątem - żadnym innym) do elementu karoserii nad tylnym nadkolem, a w parapetach były przepusty na pas bezpieczeństwa. W Passacie (przynajmniej moim - B2 liftback) nie ma opcji przymocowania pasów pod parapetami - jest kompletnie inne rozwiązanie wykorzystania tej przestrzeni. Musiałaby być zrobiona dość konkretna rzeźba - oprócz tego napinacza pasów nie możesz sobie przykręcić byle gdzie (fabryczne mocowania są dość solidnie wzmocnione)...

kup samo oparcie z pasami dwie śruby, potem wkładasz nowe i po zawodach

jesli chodzi o góne mocowania pasów gdzieś do budy to nie ma opcji chyba ze coś ciekawego wymyślisz ale to kiepski pomysł by był

co do tego ze nie ma pasów to mozliwe bo chyba dopiero od 85 roku przepisy zaczęły mówić o tylnych passach

Musze wykorzystać jakąś opcje z proponowanych przez was, wiecie ja ogólnie mam w dupie tylne pasy ale mam teraz małe dziecko i musze zamocować fotelik, także rzeźbienie w słupkach żeby zamocowac pas odpada bo tam jest tak cienka blacha, że nie ma to sensu. Z kolei jak zamocuje po swojemu tak na sztuke nawet jeśli to będzie dobrze trzymalo to w razie wypadku nie dostane odszkodowania...dodam, że nie mam zamiaru sprzedawać auta bo jest w stanie jak z fabryki:)

---------- Post added at 17:01 ---------- Previous post was at 16:55 ----------

No może przesadziłem, że jak z fabryki, ale jest super i badzo go lubie.A co do tych osłon w bagażniku to sprawdze jeszcze dokladniej, na pewno w podlodze bagaznika nie ma zadnych otworow..

To może łyknij kanapę z tylnymi pasami po prostu?

w podłodze pod siedziskiem kanapy powinny być otwory pod montaz wtyczek od pasów, generalnie kanape tylną raczej dostaniesz bez problemu koopa B2 na częsci jest chociazby na allegro tapicerke ewentualnie zeby sie zgadzał mozesz przełozyc przy odrobinie umiejetnosci i ładnym obrobieniu miejsc pod pasy

W podłodze są otwory pod kanapą i po bokach na słupkach przy podłodze. Tak raczej zrobie, że kupie kanape lub samo oparcie z tymi otworemi na pasy. W sumie nie jest to drogi zabieg a dziecko będzie bezpieczniejsze i o to właśnie chodzi. Jak coś wymyśle to dam znać:) Dzięki Wam!

Kiedyś pasy nie były obowiązkowe z tyłu dlatego nie ma mocowania

@UP

Kolego wiesz, że odświeżyłeś wątek po... 3 LATACH !

@Administracja

Przepraszam, za lekki offtop, ale jak widzę tak wielki odkop to nie mogę się powstrzymać :D