Skocz do zawartości
zales

Oświetlenie bagażnika

Rekomendowane odpowiedzi

"johnny147"

Dziękuję. Strzał w 10 -tkę. Faktycznie kabelek na zgięciu był przerwany.

Teraz mam wszystko OK.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie

dopiero niedawno kupilem mojego passacika i tez mam z nim kilka blachych problemow ale widze ze dzieki temu forum ze wszystkim sobie jakos radze

naprawde fajna sprawa

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze pytanie natury technicznej. Czy ktoś zdejmował tapicerkę bagażnika? W poliftowej wersji całość trzyma się chyba tylko na zatrzaskach i dwóch śrubkach w zagłębieniach uchwytów do zamykania. Miałem pewne opory przed ciągnięciem za tapicerkę więc chciałbym wiedzieć czy słuszne. Poradzi ktoś coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mam jeszcze pytanie natury technicznej. Czy ktoś zdejmował tapicerkę bagażnika? W poliftowej wersji całość trzyma się chyba tylko na zatrzaskach i dwóch śrubkach w zagłębieniach uchwytów do zamykania. Miałem pewne opory przed ciągnięciem za tapicerkę więc chciałbym wiedzieć czy słuszne. Poradzi ktoś coś?

 

było o tym wielokrotnie wystarczy poszukać w wyszukiwarce

w variancie oprócz dwóch śrubek w zagłębieniach uchwytów zamykania są jeszcze dwie na łączeniu osłony klapy z osłoną wokół tylnej szyby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mam sedana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mam jeszcze pytanie natury technicznej. Czy ktoś zdejmował tapicerkę bagażnika? W poliftowej wersji całość trzyma się chyba tylko na zatrzaskach i dwóch śrubkach w zagłębieniach uchwytów do zamykania. Miałem pewne opory przed ciągnięciem za tapicerkę więc chciałbym wiedzieć czy słuszne. Poradzi ktoś coś?

 

Masz rację , musisz podważyć tapicerkę klinem tuż obok stalowych zatrzasków.Rysunek poniżej.Pozdrowienia.;)

 

b53bgklapabaganikash7.th.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sedanie oprocz dwoch srub w zaglebieniach uchwytów do zamykania trzeba jeszcze odkrecic uchwyt od trojkata ostrzegawczego, reszta jest na zatrzaskach. przerabialem to w zeszlym tygodniu bo pekla mi sprezynka w zamku ;)

Edytowane przez golab21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ja (chyba doszedłem) do tego braku oswietlenia w bagażniku. Rozkręciłem zamek , wyjąłem z niego ten mikrostyk zespolony z wejściem kostki http://forum.vw-passat.pl/attachment.php?attachmentid=2382&d=1209729034 (prawa autorskie @tomabuga )co daje napiecie i ... okazało sie ,że właśnie w tej kostce mam ułamany jeden z dwóch pinów. Czyli czeka mnie zakup.

(W sewisie VW 73 zł ! , choc w/g ETKi 14,62 zł.)

w/g ETKI są dwa rodzaje :

numer części: 1J0 962 103 , nazwa: F >>3b-W-080 000*

numer części: 1J0 962 103 A , nazwa: F 3B-W-080 001>>*

i teraz którą zamówić ?

Nie chce mi się ponownie rozkręcać , zresztą to oznaczenie u mnie na styku jakieś takie zamazane i tak było.

Przy okazji mam nadzieję , że wymiana tego ustrojstwa przywróci mi automatyczne centralne wraz z dzrzwiami zamykanie i otwieranie klapy bagażnika. Do tej pory drzwi otw/zam się z pilota , a bagażnik ani drgął.

Edytowane przez radas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj podjąłem próbę zdjęcia tapicerki z bagażnika. Odkręciłem dwie śruby w uchwytach a późnij próbowałem ją podważyć żeby zdjąć tapicerkę z zaczepów. No i nic nie chciało zejść. Bałem się, że pęknie albo połamie mi się to wszystko i odpuściłem. Może ktoś da jakąś praktyczną radę???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i ja (chyba doszedłem) do tego braku oswietlenia w bagażniku. Rozkręciłem zamek , wyjąłem z niego ten mikrostyk zespolony z wejściem kostki http://forum.vw-passat.pl/attachment.php?attachmentid=2382&d=1209729034 (prawa autorskie @tomabuga )co daje napiecie i ... okazało sie ,że właśnie w tej kostce mam ułamany jeden z dwóch pinów. Czyli czeka mnie zakup.

(W sewisie VW 73 zł ! , choc w/g ETKi 14,62 zł.)

w/g ETKI są dwa rodzaje :

numer części: 1J0 962 103 , nazwa: F >>3b-W-080 000*

numer części: 1J0 962 103 A , nazwa: F 3B-W-080 001>>*

i teraz którą zamówić ?

Nie chce mi się ponownie rozkręcać , zresztą to oznaczenie u mnie na styku jakieś takie zamazane i tak było.

Przy okazji mam nadzieję , że wymiana tego ustrojstwa przywróci mi automatyczne centralne wraz z dzrzwiami zamykanie i otwieranie klapy bagażnika. Do tej pory drzwi otw/zam się z pilota , a bagażnik ani drgął.

 

 

 

 

sprawdz numer vin jak masz ten pierwszy tzn 080 000 a jak numer powyżej 080 001 to drugi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i ja (chyba doszedłem) do tego braku oswietlenia w bagażniku. Rozkręciłem zamek , wyjąłem z niego ten mikrostyk zespolony z wejściem kostki http://forum.vw-passat.pl/attachment.php?attachmentid=2382&d=1209729034 (prawa autorskie @tomabuga )co daje napiecie i ... okazało sie ,że właśnie w tej kostce mam ułamany jeden z dwóch pinów. Czyli czeka mnie zakup.

....

Przy okazji mam nadzieję , że wymiana tego ustrojstwa przywróci mi automatyczne centralne wraz z dzrzwiami zamykanie i otwieranie klapy bagażnika. Do tej pory drzwi otw/zam się z pilota , a bagażnik ani drgął.

 

Niestety mój problem z oświetleniem okazał się bardziej zawiły.

Pewnie bez wizyty u elektromechanika się nie obędzie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety mój problem z oświetleniem okazał się bardziej zawiły.

Pewnie bez wizyty u elektromechanika się nie obędzie :(

 

A ty czasem nie masz gdzies przerwanego lub przecietego kabla doprowadzajacego sygnal otwarcia/zamkniecia klapy bagaznika podczas tych czynnosci. jest to troche pracochlonne ale ja bym sprawdzil przejscie na wszystkich kablach co ida do klapy od punktu wyjscia ich z przodu auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety mój problem z oświetleniem okazał się bardziej zawiły.

Pewnie bez wizyty u elektromechanika się nie obędzie :(

Radzę sprawdzić wiązkę w miejscu zgięcia (lewa strona pod siłownikiem jak otworzysz klapę). Jest owinięta taśmą izolacyjną. Często w tym miejscu pękają przewody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...sprawdzil przejscie na wszystkich kablach co ida do klapy od punktu wyjscia ich z przodu auta.

 

Tak. Przypadkowo , przy robieniu innej rzeczy , elektromechanik odkrył wiązkę kabli , która była przegniła :636: Chodzi o wiazke która przechodzi pod ta plastikową obudową progu i idzie na tył samochodu.

Teraz lampka ładnie świeci :635:

Lecz narazie nie przykręcam wygłuszenia bagażnika , bo dalej mam problem z centralnym zamkiem właśnie w tylnej klapie. :636:

 

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co może być przyczyną, że nie pali się lampka w podsufitce, ani przednia, ani tylna. Lampki progowe w drzwiach się palą, a podsufitce nie :( Lampka z tyłu w bagażniku się pali, pełna kultura. Chociaż tam mam jasno wieczorem. Moduł suchy, jak nowy. Gdzieś jakaś wiązka przegięta, przegnita?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam podobny problem. W bagażniku mojego kombi od zakupu nie palilo sie swiatlo. Zbagatelizowałem sprawę bo sądziłem, że to wina żarówki. Kupiłem żarówke włożyłem i nic. Doszedłem wiec do wniosku że to wina mikrostyku w zamku klapy. Ale jakie bylo moje zdziwienie kiedy otwożyłem pokrywe silnika a następnie klape bagażnika i swiatlo sie zapalilo. Zostawiajac otwarto pokrywe z przodu zamknąłem klape bagażnika i światło zgasło co oznaczałoby według mnie że mikrowyłącznik w klapie działa. Macie koledzy jakiś pomysł co to może byc ?

Chyba ktoś ci nieudolnie włożył alarm do auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do watku w mnie wina nie działania oświetlenia w bagarzniku był winny oto ten mikroswitch zamontowany w zamku klapy bagażnika. 1.9 TDI AFN Sedan;

 

96e26e54479d0ec8m.jpg

 

http://images43.fotosik.pl/17/f6c

 

 

 

Oczywiści udało mi sie go rozebrać na czynniki pierwsze wyczyścić styki i zamontować z powrotem na swoje miejsce. Jest z tym trochę zabawy bo jest on mały i można uszkodzić go przy rozbieraniu( klejony).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło lekko naderwać gumkę przy tym wystajacym "dzyndzlu" i napryskać sprayem. Potem przedmuchać i złożyć. U mnie już drugi rok działa bez problemu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co się kryje pod tajemniczym określeniem "wystający dzyndzel"? Ja mam problem ze zdjęciem tapicerki w bagażniku. Niby prawie cała jest na zatrzaskach ale one tak trzymają, że boje się, że uszkodzę ją przy ciągnięciu na siłę. Może jest jakiś sposób, żeby dobrać się do zamka bez zdejmowania tapicerki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co się kryje pod tajemniczym określeniem "wystający dzyndzel"? Ja mam problem ze zdjęciem tapicerki w bagażniku. Niby prawie cała jest na zatrzaskach ale one tak trzymają, że boje się, że uszkodzę ją przy ciągnięciu na siłę. Może jest jakiś sposób, żeby dobrać się do zamka bez zdejmowania tapicerki?

 

Niestety trzeba zdjąć tapicerkę.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności