Skocz do zawartości
zales

Oświetlenie bagażnika

Rekomendowane odpowiedzi

A w jakiej kolejności maja iść te trzy kable w tej kostce która się wtyka do zamka nie mam zdj na dziś ale mi te trzy kable wyjechały z tej obudowy a nie przeglądałem się w jakiej kolejności muszą być jakby ktoś podpowiedział jak włożyć kable do tej wtyczki od nacięcia po bokach albo jakieś foto jakby ktoś miał byłbym wdzięczny a i co do mikrostyku u mnie tez nie świeci to światełko sprawdzalem miernikiem prąd na wyjściu lampki we wtyczce pokazywalo mi 0.75 v czy to tez może być wina tego mickrostyku w tym przypadku jesli tak jutro sie za to zabiore jesli pogoda dopisze i pomyslalem sobie tez o kwasie lutowniczym jakby go w takim roztworze pomoczyc czy to by nie pomoglo bo wkoncu przed lutowaniem kabli dobrze jest pomoczyc i oczyscic z zabrudzen a nie raz mialem kable zasniedziale i po pomoczeniu w tym i wyciagnieciu kable byly jak nowe nie mialy szadzi itd no nie wiem bede probowal jutro tylko podpowiedzcie mi jak z tymi kablami jak maja byc wpiete chodz zaciekawil mnie jeden post jak ktos zwarl wszystkie trzy kable z soba i swiatelko mu zapalilo .pozdrawiam forumowiczów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i potwierdzam mi pomógł kwas lutowniczy na mikrostyk wyciąglem cały nalelem do korka tego kwasu i go zanurzylem aż się pienilo z niego potem potem płukanie pod bierzaca letnia woda i wlala światełko w bagażniku wróciło

 

Wysłane z mojego INFINITY_II_S przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem że opiszę czynność która zrobiłem u siebie z mikrostykiem w zamku bagaznika więc tak zacząłem od sprawdzenia żarówki świeciła drugim krokiem było zdemontowanie tapicerki klapy i wymontowanie zamka teraz (dobrze jest zrobić fotkę wtyczki z kolejnością kabli każdy tel dziś ma aparat bądź w domu każdy coś takiego posiada bo ja niestety tego nie zrobiłem i niestety teraz coś mi Elektro zamek coś swiruje bo nie działa otwieranie z drzwi kierowcy z kluczyka zamyka i otwiera ale wogole go nie słychać może przez przesmarowanie na końcu układu silikonem) wszystkie kable wypiete z wtyczki każdy osobno zwarlem te wszystkie kable z sobą i światełko zaswiecilo dzięki czemu byłem pewny że wiązka kabli jest ok gdyby się w tym punkcie komuś nie zaswiecilo szukać po wiązce kabli czy nie jest nadlamany kolejny krok to mikrostyk w zamku u siebie zrobiłem to bez wywalania nitow i rozginania blachy by dostać się do mikrostyku który dzieki czemu tylko możemy wyczyścić. Więc zrobiłem to po swojemu szczykawka z igła nabralem kwasu lutowniczego do kupienia w każdym sklepie elektrycznym bądź na allegro 35ml to koszt 5zl szczykawka wstrzyknalem kwas od strony ruchomego trzpieńia w mikrostyku aż do momentu kiedy kwas zacznie się pokazywać po tej czynności śrubokrętem rozruszalem cały ten trzpień na boki kilka razy żeby kwas wszędzie dotarł i oczyścil z zabrudzeń następnie całość wypłukalem.pod bierzaca woda na koniec silikon w spreju bądź inny środek do na smarowania w płynie ja takiego właśnie użyłem wd40 też będzie dobry spiąłem kable w wtyczkę i podpialem na sucho w wtyczkę światło świeciło śrubokrętem przesunąłem trzpien i światło w bagażniku zgasło zostało skręcić wszystko spowrotem na swoje miejsce i cieszyć się światełkiem w bagażniku :-) Pozdrowienia dla forumowiczów

 

Wysłane z mojego INFINITY_II_S przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności