Skocz do zawartości
MłodyWilk22

Buczenie, wycie - skrzynia, łożyska, przegub?

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu u mnie problem rozwiązany .Okazało się że jednak poduszki silnika są uszkodzone ,najlepsze że dwóch mechanorów sprawdzało i stwierdzili że są dobre (brak wycieków oleju ),dopiero trzeci wymienił na inne używane i wyszło szydło z worka .

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polus

chodzi o te dwie z przodu?

Z góry dzięki bo już .h. mnie strzela z tym buczeniem.

Moje też są niby idealne.Silnik nie skaka ,zero wycieków..............

Nie wiem o co "kaman".

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak marek29dokładnie ,chodzi o te olejowe (moje nie miały żadnych uszkodzeń i wycieków ale nie spełniały już swoich funkcji ), kupiłem na szrocie po 5 dych na próbe (nie duży wydatek ),póżniej zmienie na nowe ,spróbować zawsze można a może nie zaszkodzi .

Powodzenia . Napisz jak się zdecydujesz czy pomogło .

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wymieniać lewy przegub wewnętrzny, później zewnętrzny a jak by nie pomogło to bym wymienił skrzynie, allbo łożysko na mechnizmie różnicowym.

 

Na szczęscie dzięki koledze Polus zdecydowałem się na wymiane poduszek pod silnikiem...

Nie kupowałem orginałów ani drogich zamienników bo nie byłem przekonany, że to akurat przyczyna. Kupiłem jakieś niemieckie zamienniki po 70zł/szt.

 

Także za 140zł mam cisze i spokój - strzał w dziesiątke :) !!!

 

Tak jak pisał Polus - te stare wyglądają jak nówki i nigdy bym się do nich nie przyczepił!!!

 

No i już nie trzesie budą przy zapalaniu i gaszeniu :)

 

Dzięki POLUS!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również w końcu zmieniłem poduchy.

Zmieniłem 3,2 główne i skrzyni (pomału się rozklejała).

Buczenie przy "dobijaniu" zniknęło!!

Zaznaczam że zakupione używki niczym nie odbiegały od moich! (sprawdzane wizualnie i organoleptycznie).

Moje pozornie wyglądają b.dobrze.Zero wycieków,twardość zbliżona do zakupionych...........A jednak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro mowa o problemach pod maską , to mam takie pytanie :

Od około 4 dni mam dosyć dziwny objaw , na początku występował on na 1 i 2 biegu , teraz zauważyłem go na 3 i 4 biegu

W granicach 1800-2000 obrotów pojawia sie czasami dziwny " mulisty" dźwięk , coś jak podczas mieszania betonu (taki głuchy).

Zdarza sie rownież , ze samochód lekko przychamowywuje na zakretach podobnie jak podczas działania esp.

Dodatkowo w okolicach paska klinowego po dłuższej trasie słychać piszczenie.

Nie wiem czy takie objawy są normalne czy to po prostu moje prEwrazliwienie po ostatniej kosztownej naprawie , ale dla pewności wole sie spytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro mowa o problemach pod maską , to mam takie pytanie :

Od około 4 dni mam dosyć dziwny objaw , na początku występował on na 1 i 2 biegu , teraz zauważyłem go na 3 i 4 biegu

W granicach 1800-2000 obrotów pojawia sie czasami dziwny " mulisty" dźwięk , coś jak podczas mieszania betonu (taki głuchy).

Zdarza sie rownież , ze samochód lekko przychamowywuje na zakretach podobnie jak podczas działania esp.

Dodatkowo w okolicach paska klinowego po dłuższej trasie słychać piszczenie.

Nie wiem czy takie objawy są normalne czy to po prostu moje prEwrazliwienie po ostatniej kosztownej naprawie , ale dla pewności wole sie spytać.

to nie wątek do tego

sprawdź naciąg paska napinacz/rolki i łożysko i sprzęgiełko alternatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem tyle tylko , że u mnie występuje Huczenie od 90 km/h które ustaje całkiem gdy ujmę nogę z gazu , gdy dodam dalej huczy? nie wiem czego się czepić.. przegub ? skrzynia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem z moim Passatem B5

 

Podczas jazdy słychać buczenie, wycie tak jakby z lewej strony auta. Przy delikatnym toczeniu na luzie czuć jakby koła lekko drżały.

 

Na pewno nie jest to wina koła bo zostało zmienione z zimowego na letnie ale nic nie pomogło.

 

Mechanik podniósł auto na podnośniku i stwierdził że może być to skrzynia. Film z nagrania do obejrzenia

 

Może jeszcze jakieś inne tańsze pomysły?

 

Może ktoś miał coś podobnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności