Skocz do zawartości
zaba-30

Aktywacja radaru dystansu (ACC) w tempomacie passat b6

Rekomendowane odpowiedzi

Touran z tym radarem znikł za parę dni z autosalonu ,może ten kto kupił  się dowie że o nim piszemy i coś tu namaluje kiedyś.Myslę ze skoro ludki pakują radary 3c0 ,3aa do golfów ,touranów itp. z grupy vw to i w paszczakach też zadziała radar 7N0 , to paltforma PQ.Jak już się dowiemy czy to jest możliwe czy nie to te radary będą tyle kosztować co teraz 3C0,3AA na aledrogo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio czytałem co nieco - 7N0 (czyli Sharan) działa z pompami z Passata B7 ale nie rozgryziono wersji softów zgodnych ze sobą więc trzeba badać i sprawdzać doświadczalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany kto ma b6 BMR dsg z ACC ? Jakie macie radary i wersje softu silnika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla TDI-PD+DSG -> 3C0 907 567_/A/B/C/D/E/H/L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2019 o 22:18, radekrp90 napisał:

Dla TDI-PD+DSG -> 3C0 907 567_/A/B/C/D/E/H/L

Interesują mnie bardziej szczegóły sterownika silnika , bo jak już zdążyłem się zorientować do BMR-a jest co najmniej kilka  różnych wersji .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałeś też o radar :)

Co do sterownika, wydaje się że od rocznika 2006 ACC było montowane seryjnie więc Twój sterownik powinien go obsługiwać. Najprościej, sprawdzić czy przyjmuje kod aktywacji ACC (wcześniej trzeba wpisać dezaktywację zwykłego tempomatu jeśli taki posiadasz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, radekrp90 napisał:

Twój sterownik powinien go obsługiwać. Najprościej, sprawdzić czy przyjmuje kod aktywacji ACC

Tak i Nie . Sterownik przyjmuje kod ale nie ten z podpowiedzi VCDS . Mam już radar 3AA brak błędów ale ACC i tak niedostępne . I tu pewnie problem w sterowniku silnika .

Sprecyzuje ,że chodzi mi sterownik silnika BMR który przyjmuje kod aktywacji ACC 30903.

Edytowane przez goro79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radar 3AA nie zadziała z silnikiem TDI-PD tylko TDI-CR i nowsze (2009+) benzyniaki.

Jedyna opcja to zmiana na starszy radar albo flash starszym softem z sterownika 3C0 907 567 L.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dla osób posiadających schematy instalacji elektrycznej radaru. 

Pojawił mi się błąd

00235 - Przycisk automatycznej regulacji dystansu od poprzednika (E357) 

008 - niezrozumiały sygnał

Chodzi mi o element E357 co to dokładnie jest. Czy są to manetki czy coś innego.

Jak uruchamiam auto z wyłączonym ACC to Front assist działa, ale jak włączę ACC to pojawia się błąd na MFA ""ACC fault". Zakładam, że radar działa, ale coś się stało z przełącznikami, choć w vcds mogę podejrzeć ich działanie (zmiana 0 na 1 i odwrotnie) i wygląda niby ok. 

Jakieś sugestie? Z góry dzięki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z "rolką" od ustawiania dystansu, spróbuj poruszać kilka razy, jeśli nie może wystarczy rozebrać i wyczyścić. Niestety bez demontażu kierownicy i całego "pająka" się nie obędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, czyli jednak manetka, postaram się ją przedmuchać sprężonym powietrzem, a jak nie to rozbiorę. Może uda się ją przywrócić do życia. 

W ostateczności poszukam nową.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2019 o 07:11, radekrp90 napisał:

Radar 3AA nie zadziała z silnikiem TDI-PD tylko TDI-CR i nowsze (2009+) benzyniaki.

Jedyna opcja to zmiana na starszy radar albo flash starszym softem z sterownika 3C0 907 567 L.

Niestety również bez powodzenia na L jaki na M . Muszę znaleźć zgodną konfigurację sterownika BMR z radarem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli musisz mieć najstarszy możliwy radar lub najnowsze możliwe ECU (i wtedy zostawiasz radar "L").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Pytanko czy na tej pompie ABS ruszy ACC??? Pompa  3C0 614109 AF czytałem wcześniej że nie ale wolę się upewnić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.11.2017 o 12:11, Daku napisał:

ABS : 3C0 614 109 AF V2 + Autohold w zegarach

Na 100% nie ma ACC, ale można ją flashować.

@Matiz4 przeniosłem twoje pytanie do odpowiedniego tematu. 

Edytowane przez nTomek
Wątek przeniesiony do odpowiedniego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, nTomek napisał:

Na 100% nie ma ACC, ale można ją flashować.

Samemu to ogarnę czy potrzeba jakieś szczególne zdolności i sprzęt, mam VCP i carproga

Chyba sam sobie odpowiedziałem na swoje pytanie bo znalazłem tamat na forum i mam drugą pompę 109D i będę próbował zrobić flash ale skąd mogę wziąść plik xxxxx.0017.sgo?

Edytowane przez Matiz4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Matiz4 napisał:

mam drugą pompę 109D i będę próbował zrobić flash

O flashowaniu porozmawiajmy w temacie Flashowanie sterowników - dyskusja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ACC nie uruchomisz na swoim silniku ;)

Edytowane przez Wolfe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Wolfe napisał:

Ale ACC nie uruchomisz na swoim silniku ;)

To ja już sam niewiem, gdzieś czytałem że spokojnie na silniku 2.0 TDI PD z manualem ruszy ACC. Ale jeżeli na 100% nie ruszy to nawet nie mam sensu się co napalac na ten bajer ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.04.2019 o 09:47, Wolfe napisał:

Ale ACC nie uruchomisz na swoim silniku ;)

były jakies TDI PD z ACC w B6 

pierwsze radary 3C0 własnie z takimi latały 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności