Skocz do zawartości
zaba-30

Aktywacja radaru dystansu (ACC) w tempomacie passat b6

Rekomendowane odpowiedzi

no to co mowisz ze graniczy z cudem , jak mozna kupic?

To, że nieprędko znowu się trafi, jest ciężko to upolować.

i duzo praci z wymiana ABS??jest jakas instrukcja??i z B7 mozna zamontowat??

Nie słyszałem, żeby ktoś zamontował ABS z B7, ale dwóch forumowiczów planuje.

A jeszcze nie napisałem wcześniej, są dwa rodzaje ACC, jedno montowane do listopada 2008 proste i drugie od 2008 do końca produkcji B6, bardziej zaawansowane jest do samochodów z ręczną skrzynią i DSG, ostrzega w razie niebezpieczeństwa o kolizji, potrafi wyhamować samochód do zera(z DSG).

Do prostego wymagana jest pompka 3c0907109 B, E lub L

Do drugiego te co wymieniłem wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pompa od b7 jest też problem z ACC można założyć da się zakodować ale problem ze ACC musi być tez z b7 i wtedy nie widzi silnika testowane na BMR z innymi silnikami nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam prośbę czy może ktoś wypowiedzieć się na temat aktywnego tempomatu ACC w vw passat b7 2.0 tdi cr 170 km 2013 rok, chciałbym auto doposazyc w taki tempomat i nie mogę nigdzie nic znaleźć na ten temat chodzi mi o b7, wydzwanialem do kilku serwisow vw i spotkanek sie z odmową doposażenia w ACC. Prosiłbym o pomoc tzn: części, montaż, aktywacja. Wiem ze temat bym walkowany więc sorki .

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Witam, znalazłem gościa który podjął by się instalacji ACC wraz z aktywacja i częściami cena to 300 zł, uważam że to bardzo drog, a co koledzy o tym sądzą.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Witam, znalazłem gościa który podjął by się instalacji ACC wraz z aktywacja i częściami cena to 3500 zł, uważam że to bardzo drog, a co koledzy o tym sądzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty piszesz. 300 za dolozenie acc. Wraz z czesciami. To bier tego ACC x10 sam radar do B7 to jakies 600-800 a gdzie reszta.

Normalny koszt to jakies 1500-2000

Chyba koles nie wie o co go prosiłes.

Edytowane przez Bimbasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam pomyliłem się 3500zl gość sobie krzyknął z grami, uważam że bardzo drogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to co innego,

Niestety wiedza kosztuje, a zwłaszcza na temat ACC, nie każdy wie jak to zrobić. Ale to powinieneś wiedzieć już po tym jak kilka ASO odmówiło Ci tego montażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wiem kosztuje, według mnie jest za droga ta wiedza, próbował będę dalej szukać za bardziej przystępną cenę. Może znajdzie się osoba która podejmnie się tego zadania.

Edytowane przez Bimbasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P

Więc tak zapoznałem się trochę z budową ACC i zaciągniętej wiedzy do doposażenia b7 w ten gedzet niezbędne są części: manetki, radar z wiązka, agregat pompy ABS, logo vw w gril, wiązka elektryczna, montaż no kodowanie. Jeśli coś przeoczyłem to proszę mnie poprawić, jestem laikiem wiec nie wiem wszystkiego.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

A i jeszcze jedno skoro usunięto mój numer telefonu Priv. z postu to może znajdzie się ktoś na forum i wskaże warsztat lub fachowca który by temat ogarnął w mazowieckim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie znam takiego w Mazowieckim, bierz tego gościa za 3500 i ciesz się chłopie że ktoś wogóle chce to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak policzysz wszystkie części to tak drogo nie wychodzi, bier tego gościa tak jak pisze Piotrek

myślisz że za ile ktoś to może zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w vw b7 jest też potrzebny przekaźnik z gniazdem tak jak w vw b6 plus bezpiecznik? ,pytam dlatego ze w temacie vw b6 aktywacja ACC są takie posty, natomiast o vw b7 ACC nie znalazłem wiele oprócz tego jak jest banalnie prosty montaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B7 ma juz CAN GW z Can Extendentem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Postanowiłem doposażyć swojego Passata b6 z 2006roku 1.9 tdi 105km w radar dystansu z tempomatem. Posiadam już aktywny i działający tempomat lecz muszę aktywować ACC. Radar i instalacja została już zamontowana. Wiem ze muszę zmienić kodowanie w sterowniku kolumny kierowniczej z "CC" na "ACC" lecz po przekodowaniu wywala mi błąd tempomatu. Gdzie i który jeszcze muszę przekodować sterownik, żeby było OK?

 

zaba-30 czy mam rozumieć że mając manetkę tempomatu z acc można go używac jako zwykłego tempomatu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zgadza się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy w vw b7 jest też potrzebny przekaźnik z gniazdem tak jak w vw b6 plus bezpiecznik? ,pytam dlatego ze w temacie vw b6 aktywacja ACC są takie posty, natomiast o vw b7 ACC nie znalazłem wiele oprócz tego jak jest banalnie prosty montaż.

 

Kolego przekaźnik też jest potrzebny pompa która obsługuje radar to 3AA614109AR jak ogarne temat do konca to się odezwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się uruchomić tempomat zwykły na tempomacie ACC.

Pierwszy etap za mną.

Nie obyło się bez ciągnięcia kabla od sterownika silnika do sterownika kolumny kierowniczej ale szczerze myślałem że będzie to trudniejsze.

W przelocie pomiędzy komorą silnika a wnętrzem zostawiłem sobie jeden dodatkowy kabel teraz przeciąganie kabli to będzie przyjemność bez rozkręcania wszystkiego.

Warto to zrobić bo przyda się na nowe mody.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :) Jestem zupelnie nowy i prawie zielony:( Od dlugiego czasu szukam i szukam watku o ACC...posiadam vw b7 2.0 dsg i wlasnie cos takuego chcialbym zamontowac...niestety jestem laikiem...prosze pomozcie...moze jest ktos kto odplatnie pomoze....slask i opolskie:) wiazka radar gdzie poscic kable gdzie wtyczka wejscie itd brak vcds i vasa. No chcialbym w nim cos nowego :) pozdrawiam :)!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu zupełnie nowy posiadam Passata cc z 2011r. 2.0 TDI 170PS z dsg 4-MOTION mam nietypowy problem mianowicie ukradli mi radar przedni. Sprawdziłem po vinie jaki powinien być nr. jest to 3AA 907 567 zakupiłem go. I teraz problemy pierwszy problem to przykręciłem go ale nie wiem zupełnie jak go ustawić ( jakie kąty) drugi po podłączeniu nie dość ze nie działa to miga kontrolka świec żarowych i pisze ze jest błąd silnika workshop. Nie działa START/STOP. Błędy są w zawieszeniu DCC w silniku i reg.dystansu. Czy ktoś mi pomoże co teraz trzeba zrobić niema pewności ze radar który kupiłem jest w 100% sprawny. Ale nie wiem czy trzeba tam coś kodować czy to powinno działać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich :) Jestem zupelnie nowy i prawie zielony:( Od dlugiego czasu szukam i szukam watku o ACC...posiadam vw b7 2.0 dsg i wlasnie cos takuego chcialbym zamontowac...niestety jestem laikiem...prosze pomozcie...moze jest ktos kto odplatnie pomoze....slask i opolskie:) wiazka radar gdzie poscic kable gdzie wtyczka wejscie itd brak vcds i vasa. No chcialbym w nim cos nowego :) pozdrawiam :)!

 

Witam mogę pomóc, na poczatek trzeba wymienić pompe abs jest bardzo ciężko dostać, ja mam taką pompe ,manetki z modułem, radar trzeba uważać żeby był od automata, bo jest zakodowany na automat i manual i nie da sie go przekodować znaczek vw,kołki mocujace radar poniżej lin z montażu acc w b6 jest prawie tak samo wiadomo inne numery pompy radaru i manetek i przekażnik jest nie potrzebny.

http://www.bronken.de/acc/

Pozdrawiam.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Witam radar ma w sobie żyroskop który jest bardzo delikatny łatwo go uszkodzić jak dostanie dużego wstrząsu i jak sie ma manuala to radar też musi być od manuala i odwrotnie po prostu jest tak zakodowany i nie da sie go przekodować kodować nic nie trzeba,śruby wkręcić każdą 30 obrotów, można sprawdzić na co jest zakodowany radar manual 0010100 automat 0010000.

Pozdrawiam.

Edytowane przez marekgalla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11463 = Cruise Control Activation - aktywacja zwykłego tempomatu

13647 = Adaptive Cruise Control Activation - aktywacja ACC

16167 = Cruise Control Deactivation - deaktywacja jednego i drugiego

 

Pozatym masz jeszcze aktywacje w kole kierownicy.

 

Masz dokładany tempomat? Aktywny czy zwykły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności