Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy juz ktos to wrzucal, ale nie zaszkodzi kolejny raz ;)

Nasz poczciwy Motul juz tak fajnie w tescie nie wyglada ;)

 

a19a551586e9fe02.jpg

e52207e4023f4f03.jpg

ff60cc206ce97361.jpg

65ace9aedcc4b7d1.jpg

4690f298f382282c.jpg

41e971dcfeb886c4.jpg

855fb54a776c197c.jpg

83fc5c9063b8ae81.jpg

9e365c570f769a0a.jpg

18e864b28b0afbda.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ame]

[/ame]

 

 

Hmmm... Zastanawia mnie fakt, że skoro to tak dobry olej

to czemu nikt nie zbija na nim kokosów w Polsce.

Ten test przypomina mi trochę test Militec1.

 

[ame]

[/ame] Edytowane przez Barth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to osobiście nie przekonuje, no chyba że bym osobiście przeprowadził takie testy, poza tym nie ma tu mojego MOTUL-a.

 

Takie testy też moge napisać albo nakręcić i rozesłać w internecie że ten olej który wygrał jest do niczego kwestia odpowiedniego zmontowania i użycia materiału.

 

Już zauważyłem przy testach równych samochodów w zależności kto przeprowadza to ta marka plasuje się w czołówce.

 

Ale to tylko moje zdanie i nie będę brał tego poważnie chyba że potwierdzą to jeszcze w jakiś innych programach i gazetach motoryzacyjnych polskojęzycznych.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można powyższe przybliżyć w skrócie po naszemu :ocochodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy można powyższe przybliżyć w skrócie po naszemu

Po naszemu to będzie tak :) Firma ROYAL PURPLE zrobiła test i nie mogła się skompromitować :P Dlatego czy to olej 5w40 czy 10w40 zawsze tłok jest lepsze on innego oleju :P

Czyli czysty MARKETING :)

 

Szczerze mówiąc ten test już widziałem w sieci wcześniej na innym forum i oceny są nieobiektywne jak i sam test :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na uczelni na zajęciach robiliśmy kiedyś test olejów na aparacie czterokulowym. Był Mobil 1 5W-50 Rally Formula, którego obecnie używam i Lotos jakiś. I co się okazało: kiedy badany był Mobil, pod jakimś tam obciążeniem, które dociska obracającą się kulkę do trzech pozostałych, po prostu kulki się zatarły i zostały zniszczone - pociągło materiał kulek (stal łożyskowa) w miejscach współpracy. Natomiast na Lotosie, pod większym obciążeniem takie zniszczenie nie wystąpiło. Jest to spowodowane tym, że Lotos ma więcej dodatków przeciwdziałających zatarciu. Po przekroczeniu pewnych warunków one wchodzą do akcji i chronią wpółpracujące elementy.

Nie piszę tego, żeby podważyć jakość Mobila, tylko jako ciekawostkę. To jest dobry olej. Tylko producenci dobierając skład oleju, nie biorą pod uwagę, że taka sytuacja (ekstremalne warunki, obciążenie) się pojawi. No przecież, rzadko takie coś ma miejsce. Jeżeli ktoś eksploatuje samochód poważnie (zatrzymuje, gdy się świeci czerwona kontrolka temperatury płynu chłodniczego, itp.), to nie ma się co obawiać.

Po za tym Mobil i tak na pewno ma lepsze właściwości od Lotosa: ochrona przed zużyciem a ochrona przed zatarciem to dwie różne kwestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
, gdy się świeci czerwona kontrolka temperatury płynu chłodniczego
Jesli sie wogole zaswieci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze mozna dodac , Cera Tec Liqui Moly, co zredukuje tarcie

ale kazdy ma swoje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za taki ładny odkop, ale musiałem się podzielić "ciekawym linkiem"... Jestem w lekkim szoku po obejrzeniu tematu, zwłaszcza z kilku wiodących producentów... :blink

 

Zachęcam zainteresowanych olejami do zerknięcia i poświęcenia chwili ...

 

http://www.2112.ru/showthread.php/23726

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie mam pytanie, który olej lepszy ??

https://www.motul.com/pl/pl/products/oils-lubricants/specific-504-00-507-00-5w30

https://www.motul.com/pl/pl/products/oils-lubricants/8100-x-clean-5w30

 

Zamowilem juz Specific 504 00 507 00 5W30, a dopiero pozniej zobaczylem ten drugi. Czy ten ktory zamowilem bedzie OK do 2.0 TDI 170 KM CFGB ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności