Skocz do zawartości
pawel1971

Włącznik otwierania tylnej klapy kombi 3BG - samoczynne otwieranie klapy

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio miałem problem z samoczynnym otwieraniem tzn zwalnianiem zamka w moim kombiku.Po przeanalizowaniu wszystkich możliwych usterek ustaliłem sprawcę tej awarii. Awaria wystąpiła po czyszczeniu tapicerki w moim aucie i zawilgoceniu przełącznika który to powodował samoczynne otwieranie tylnej klapy a co za tym idzie komunikat na szafie że klapa otwarta.

38432476.th.jpg

 

Po ustaleniu winowajcy trzeba było brać się za robotę więc zacząłem demontaż przełącznika

83956727.th.jpg

 

Gdy przełącznik był na wierzchu odłączyłem od niego kostkę(czerwona) i sprawdziłem zachowanie zamka.Komunikat z deski zniknął a klapa działała prawidłowo jak dawniej.

76715133.th.jpg

 

Winowajcą się okazał wyłącznik więc wyciągnąłem go z obudowy

65012213.th.jpg

 

podważając delikatnie cieniutkim śrubokrętem.Tak więc przełącznik miałem juz w rękach

47120302.th.jpg

 

Postanowiłem naprawę przenieść do domu

 

Tym samym cienkim śrubokrętem rozmontowałem wyłącznik na czynniki pierwsze uważając aby nie pogubić części a w szczególności tej sprężynki i małej kuleczki bo te części powodują że wyłącznik odbija i zarazem działa prawidłowo

36937710.th.jpg

 

A całą wilgoć usunąłem za pomocą sprzętu żony czyli suszarki do włosów,po osuszeniu przegląd styków na płytce i ich oczyszczenie ewentualnie zmiana diody podświetlającej(czerwonej) o ile to konieczne i rozpoczynamy procedurę składania

W obudowę wkładamy płytkę drukową z dioda podświetlającą i pinami do kostki

82670134.th.jpg

 

76215566.th.jpg

 

następnie montujemy przeźroczysty element który podtrzymuję sprężynkę z kulką ,który to także ma za zadanie skierowanie podświetlenia we właściwą stronę .

89449337.th.jpg

 

Na przeźroczystym elemencie jest mały cylinder w którym umieszczamy sprężynkę a na niej kulkę a obok umieszczamy mały czarny plastik pełniący rolę podtrzymującą aby przełącznik się nie zapadał

 

87252591.th.jpg

 

Zakładamy górną część( tą dekoracyjną z piktogramem samochodzika z otwartą klapą) przełącznika i mamy po kłopocie

 

90989135.th.jpg

 

Idziemy do auta i wykonujemy resztę czynności w kolejności odwrotnej czyli: Montujemy przełącznik w plastiku następnie podpinamy wiązkę elektryczną i montujemy całość w boczku drzwi

 

38432476.th.jpg

 

Jeżeli mamy przełączniki na wierzchu to zalecam również tą kosmetykę przy guziku do wlewu paliwa również. Opis naprawy taki sam .

 

 

 

 

Oczywiście powodów ze klapa tylna ciągle się otwiera jest wiele ale tej opcji nie znalazłem na forum .

 

Wątek ten stworzyłem po konsultacjach z kolegą JEDRUS który zaaprobował moją wolę opisania usunięcia usterki,która każdemu się może przytrafić

 

Usterka wystąpiła podczas kosmetyki pojazdu(czyszczenie tapicerki) ale zdażyc sie może podczas deszczu gdy są otwarte drzwi

Edytowane przez pawel1971
o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wątek ten stworzyłem po konsultacjach z kolegą JEDRUS który zaaprobował moją wolę opisania usunięcia usterki w moim samochodzie.

 

Nie trzeba konsultacji do tego ;) Temat dobry - mam nadzieję, że pomoże innym.

W celu wyjaśnienia - pawel1971 dołączył do nas niedawno i w związku z ograniczeniami dla nowych nie miał możliwości zakładać tematów. Opcja została włączona i... oby więcej takich "nowych" :) !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę to ta funkcja jest w 3BG. A czy da się coś takiego zamontować w 3B sedan.

Będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak widzę to ta funkcja jest w 3BG. A czy da się coś takiego zamontować w 3B sedan.

Będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi.

 

 

Może i się da, trzeba by było przyjrzeć się zamkowi w klapie sedana,lub adaptacja całego mechanizmu otwierania +instalacja elektryczna +zmiana sterownika (pilota)+robocizna= czy się to będzie opłacało !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak sobie odpuszczę.

I tak zamek klapy działa z centralnym.

Ale fajne by to było...

I wielkie dzięki za poradę.

Edytowane przez pucius12
Dodanie podziękowań dla kolegi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, moje pytanie jest nastepujace,czy klapa bagaznika kombi b5 rozni sie od b5lift chodzi o przekladke. Taniej wyjdzie niz lakierowanie. Bede wdzieczny za porade. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, moje pytanie jest nastepujace,czy klapa bagaznika kombi b5 rozni sie od b5lift chodzi o przekladke. Taniej wyjdzie niz lakierowanie. Bede wdzieczny za porade. pozdrawiam

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=39685&highlight=klapa+kombi wszystko w temacie... Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ja mam pytanie czy tylna klapa w kombi oryginalnie powinna otwierać się sama po naciśnięciu przycisku na pilocie lub włącznika w drzwiach od strony kierowcy?

Mam od niedawna Passata w kombi i zaczyna mnie to zastanawiać czy powinna tylko odskoczyć, czy też jest możliwe całkowite otwarcie, ale siłowniki już nie dają rady, a jeżeli tak to jakie i gdzie kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, a ja mam pytanie czy tylna klapa w kombi oryginalnie powinna otwierać się sama po naciśnięciu przycisku na pilocie lub włącznika w drzwiach od strony kierowcy?

Mam od niedawna Passata w kombi i zaczyna mnie to zastanawiać czy powinna tylko odskoczyć, czy też jest możliwe całkowite otwarcie, ale siłowniki już nie dają rady, a jeżeli tak to jakie i gdzie kupić?

 

Nie otwiera się sama ;) Musisz ją podnieść.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie otwiera się sama Musisz ją podnieść

trafna uwaga :) ale ja mam pytanko podobne bo u mnie po wciśnięciu guzika na pilocie nawet nie odskakuje tylko jakby się odblokowywała i mogę ja sobie raczka podnieść, i czy to tak powinno być czy po wciśnięciu guziczka powinna odskoczyć np na centymetr czy dwa?? dodam ze mam Passata od niedawna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trafna uwaga :) ale ja mam pytanko podobne bo u mnie po wciśnięciu guzika na pilocie nawet nie odskakuje tylko jakby się odblokowywała i mogę ja sobie raczka podnieść, i czy to tak powinno być czy po wciśnięciu guziczka powinna odskoczyć np na centymetr czy dwa?? dodam ze mam Passata od niedawna

 

W 3BG powinna odskoczyć,w 3B niestety u mnie tego bajeru niema :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozebrałem przycisk w drzwiach, przeczyściłem styki, wysuszyłem całość i nic nie pomogło.. ale będę szukał dalej:) niestety nie mam garażu, a rozbieranie klapy bagażnika w taką pogodę (na dworze, przy ulicy) nie należy do najprzyjemniejszych;p jak się uda to napiszę w czym tkwił problem, może się komuś przydam;p Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co chciałeś albo chcesz zdziałać?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odświeżę trochę temat. Mam paska 2005r i u mnie ten przycisk praktycznie wcale nie działa, muszę zobaczy czy jest w ogóle podłączony.

A druga sprawa to przycisk na pilocie tylko odblokowuje zamek że trzeba wcisnąć "klamkę" i podnieść klapę. Nie odskakuje. da radę to przerobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A druga sprawa to przycisk na pilocie tylko odblokowuje zamek że trzeba wcisnąć "klamkę" i podnieść klapę. Nie odskakuje. da radę to przerobić?
Da radę musisz przeprogramowac moduł komfortu żeby delikatnie odskakiwała jak to jest w sedanach od danego rocznika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś program do tego pod Windowsa?

Czy tylko ten na dosa i kabel na com?

Vcds to ogarnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest jakiś program do tego pod Windowsa?

Nie

 

Czy tylko ten na dosa i kabel na com?

Tak

 

Vcds to ogarnie?

Nie

:ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie

 

 

Tak

 

 

Nie

:ok

 

No to lipa bo ani kompa z com ani kabla na com. Jak się zaopatrze to bede próbował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a może mi ktoś napisać co to za program na dos bo jak dotąd tylko z vag comem miałem do czynienia a też chciałbym żeby mi odskakiwała klapa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności