Skocz do zawartości
jedrus

V Ogólnopolski Zlot vw-passat.pl - informacje oficjalne

Rekomendowane odpowiedzi

V Ogólnopolski Zlot Forum Miłośników Passata

 

Spała, 2-4 lipca 2010

Ośrodek Wypoczynkowy Zacisze

 

 

Wracamy do najlepszego naszym zdaniem miejsca na organizację zlotu - Ośrodek Wypoczynkowy "Zacisze" w samym sercu Polski - Spale.

 

LOKALIZACJA

Spała Położona jest we wschodniej części województwa łódzkiego w powiecie tomaszowskim gminie Inowłódz, przy drodze krajowej Nr 48 łączącej Tomaszów Mazowiecki z Radomiem. Jest to znana miejscowość wypoczynkowa nad Pilicą na terenie dawnej Puszczy Pilickiej, obecnie Spalskiego Parku Krajobrazowego. Posiada dobre warunki klimatyczne. W Spale znajdują się zabytki o bardzo ciekawej architekturze: drewniany kościółek z 1923 r. w stylu zakopiańskim, murowana wieża cisnień z pocz. XX w., zabytkowy most żelbetonowy na rzece Pilicy, budynki osady pałacowej (resztki pałacu, dawne hotele itd.).

 

W centrum Spały znajduje się park w stylu angielskim z wieloma egzotycznymi okazami drzew. W całej Spale znajdziemy pomniki przyrody a wśród nich około 100 wspaniałych dębów o obwodzie do 5 metrów. Spała ma nieuchwytny urok, który sprawia że i dziś możemy łatwo zrozumieć czemu tyle sławnych osób wracało do tej małej osady wśród ogromnych lasów. Obecnie Spała znana jest przede wszystkim jako ośrodek sportu, rekreacji i wypoczynku. Centralny Ośrodek Sportu jest jednym z bardziej znanych w Europie. W skład kompleksu wchodzą kryte hale sportowe i basen, siłownie, gabinety odnowy biologicznej, gabinet krioterapii, korty i hotele.

Informacje o spale:

http://www.spala.pl/

http://www.spala.cos.pl/

http://prezydenthotel.pl/ (galeria Spały z lotu ptaka)

http://fwpespala.w.interia.pl/

http://www.odleglosci.pl/mapa,polski,Spala.html ( mapkę z odległościami do Spały)

 

 

DOJAZD

Do Spały można dojechać na dwa sposoby.

 

Własnym samochodem

Najłatwiej dotrzeć od drogi nr 8, z której skręcamy (w lewo najbliższym od Warszawy zjazdem do Tomaszowa Maz.)lub (w prawo ostatnim trzecim zjazdem na Tomaszów Maz. Jadąc od strony Piotrkowa Trybunalskiego) Jeszcze przed wjechaniem do Tomaszowa Maz. przed przejazdem kolejowym skręcamy w lewo w drogę krajową nr 48 i po 10 km dojeżdżamy do Spały, następnie w Spale na skrzyżowaniu przy zbiorniku wodnym skręcamy w lewo w stronę miejscowości Konewka i za około 1-2km po lewej stronie mamy miejsce naszego zlotu.

 

PKS( ale to na wypadek jakby ktoś nie czuł się na siłach dojechać lub wrócić swoim autem)

Przez Spałe kursują autobusy, które z Tomaszowa Maz. kierują się do Inowłodza i dalej w kierunku Radomia i Rawy Mazowieckiej. Rozkład jazdy Tomaszowskiego PKS można znaleźć na http://www.rozklady.com.pl oraz w informacji tomaszowskiego PKS pod numerem tel. 0447242348

 

 

SKLEPY SPOŻYWCZE

Najlepiej zaopatrzony samoobsługowy sklep spożywczy jest w nowym budynku zaraz za plebanią kościoła (kierunek na Konewkę czyli idąc od strony naszego ośrodka po prawej stronie będzie). Godziny otwarcia: 6.30-21:00, niedziele od 9:00 do 21:00 Drugi sklep spożywczy jest w pawilonie za stacją benzynową. Czynny 8:00 - 17:00

 

 

STACJA BENZYNOWA

Spalska stacja benzynowa jest przy głównej drodze nr 48 zaraz przy wjeździe od strony Tomaszowa. Stacja sprzedaje wszelkie rodzaje benzyny, olej napędowy i LPG. Czynna codziennie od 6:00 - 22:00. Inne stacje paliw znajdują się w odległości około 10 km od Spały zarówno w kierunku Tomaszowa Mazowieckiego jak również Inowłodza.

 

 

ZAKWATEROWANIE - OŚRODEK „ZACISZE”

Ośrodek Wypoczynkowy "Zacisze" jest położony kilometr od centrum Spały w kierunku Konewki w pięknym, starym lesie objętym nowym rezerwatem "Spalska Gać". Sto metrów od ośrodka rzeczka Gać tworzy w lesie malownicze zakola i rozlewiska z licznymi tamami bobrów.

Ośrodek dysponuje 190 miejscami noclegowymi: w pokojach 1/2/3/4 osobowych. We wszystkich pokojach są łazienki.

Ponadto w "Zaciszu" jest 19 miejsc w pokojach typu studio w których na 3 pokoje jest jedna łazienka z wanną. Pokoje wyposażone są w telewizory, radioodbiorniki i lodówki. Obowiązuje całkowity zakaz palenia tytoniu w pokojach.

 

Do naszej dyspozycji będzie również sala konferencyjna dyspozycji klimatyzowana dla 200 osób z nagłośnieniem. Sala posiada gniazdka umożliwiające korzystanie z Internetu. Jest również możliwość korzystania z Internetu w Kafejce Internetowej za dodatkową opłatą. Do dyspozycji będziemy mieli również miejsce na grila i ognisko wraz z ławkami i stolikami.

W ośrodku jest również kawiarnia, bufet, boisko do siatkówki, plac zabaw dla dzieci i duży parking który pomieści wszystkie nasze auta i będzie zamknięty na noc aby były one bezpieczne. Ponadto goście mogą korzystać z sauny, yakuzzi, stołu do tenisa i stołów do bilardu.

Nie ma możliwości przyjazdu ze zwierzętami.

 

Zdjęcia przedstawiające ośrodek:

kolejarz1.jpg

wejscie_m.jpg pok3os_m.jpg lazienka_m.jpg

 

 

RAMOWY PLAN ZLOTU

  • 2 lipca
    - zakwaterowanie w ośrodku od godz. 16
    - spotkanie powitalne godz. 19
    - ognisko - własny prowiant
  • 3 lipca
    - rajd turystyczno-krajoznawczy po okolicy
    - przejazd reprezentacyjny kolumny do Opoczna na place manewrowy
    - konkursy i zabawy dla każdego - w tym roku w innej, ciekawszej formie!
    - ognisko z muzyką, konkursy i zabawy - prowiant zapewniony
    - rozdanie nagród za wszystkie konkurencje
  • 4 lipca
    - spotkanie pożegnalne

 

 

 

OPŁATY

Niestety od ostatniego zlotu w Spale (2008 rok) wzrosły opłaty za zakwaterowanie.

Podnosi to koszt całej imprezy. Dodatkowo w tym roku postawiliśmy na Waszą wygodę, sprawną organizację całej imprezy. Proponujemy zupełnie nową formułę zabaw na placu, profesjonalną oprawę muzyczną na sobotnim ognisku. Również nagrody, jakie przewidujemy w organizowanych konkursach będą zdecydowanie z wyższej półki. Dotychczas były one symboliczne, teraz - zobaczycie sami ;)

 

Koszty całkowite przedstawiają się następująco:

 

  • Dorośli (>15 lat) 185,00zł
  • Dzieci (5-15 lat) 165,00zł
  • Dzieci (3-5 lat) 150,00zł
  • Dzieci (0-3 lat) bezpłatnie

 

W cenę wliczone jest śniadanie i nie ma możliwości rezygnacji z niego - taka jest polityka ośrodka.

 

Dodatkowo możliwość wykupienia pozostałych posiłków:

  • Obiad: 16,00zł
  • Kolacja: 9,00zł

 

W powyższe koszty wliczone są:

  • 2 noclegi
  • 2 śniadania
  • prowiant na ognisko (kiełbaski, mięso, pieczywo, dodatki, 2 porcje piwa lub napoje dla najmłodszych)
  • identyfikatory, informatory
  • atrakcyjne w tym roku nagrody w konkursach

 

 

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA - PRZECZYTAJ KONIECZNIE!

 

  1. Do kiedy przyjmowane są zgłoszenia i wpłaty?
    Zgłoszenia i wpłaty przyjmowane są do 30 kwietnia 2010. Z początkiem maja musimy podać do ośrodka ostateczną liczbę osób, jakie chcemy zakwaterować.
  2. Kiedy będę pewien, że mam miejsce na zlocie?
    Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego i wpłacie pełnej kwoty. Dopiero spełnienie tych dwóch warunków gwarantuje Ci miejsce na zlocie!
  3. Jeśli już wypełniłem formularz ale chcę kogoś dołączyć - co wtedy?
    Jeśli to dorosła osoba - wypełnij kolejny formularz i w uwagach napisz, że prosisz o dołączenie do zgłoszenia "ZLOT XXX" w miejsce "XXX" wstaw ten numer, który otrzymałeś do swojego zgłoszenia. Możesz też skontaktować się z nami ([email protected]) i naświetlić sprawę.
  4. Czy istnieje możliwość przyjazdu tylko na jeden dzień i jednego noclegu?
    TAK - istnieje taka możliwość. Jednak zapłacić musisz za cały pobyt na zlocie. Niestety nie jest to zależne od nas.
  5. Co otrzymam za wpłacone pieniądze?
    Zakwaterowanie na 2 dni w pokojach z łazienkami, telewizorem i lodówką. W cenę wliczone jest również śniadanie. Dodatkowo w koszt wliczony jest prowiant na sobotnie ognisko (kiełbaski, mięso, dodatki, pieczywo, 2x piwo lub napoje dla najmłodszych).
  6. Jaki charakter będzie miał zlot?
    Zdecydowanie towarzyski, rekreacyjny. W tym roku na placu pojawią się nowe elementy, niespotykane wcześniej. Jeśli jednak szukasz miejsca do wyścigów i palenia gumy - ten zlot nie jest dla Ciebie.
  7. Czy na zlot muszę przyjeżdżać Passatem?
    Nie - nawet administrator będzie Oplem ;)
  8. Czy mogę zabrać osoby towarzyszące nie będące członkami forum?
    Tak, jednak pamiętaj, że jesteś za nich odpowiedzialny przez cały czas trwania zlotu.
  9. Czy mogę przywieźć swojego psa, kota, świnkę morską, rybki itp?
    Nie. W ośrodku jest całkowity zakaz trzymania zwierząt.
  10. Czy w ośrodku mogę palić?
    Nie. W ośrodku obowiązuje całkowity zakaz palenia. Rozlokowane są czujniki dymu i za wywołanie alarmu będziesz zobowiązany ponieść wysokie koszty. Palenie - poza budynkiem ośrodka.
  11. Czy mogę zabrać przyczepę kempingową, namiot?
    Nie. Kwaterujemy wszystkich uczestników w ośrodku.
  12. Czy mogę wybrać sobie pokój?
    Nie. Pokoje rozdzielane są tak, aby optymalnie pomieścić wszystkich użytkowników zlotu. Możesz w uwagach do formularza podać swoje preferencje (np. parter jeśli będziesz z małym dzieckiem z wózkiem) jednak ze względu na ograniczone pole manewru Twoje uwagi mogą nie zostać uwzględnione.
  13. Ile miejsc jest przewidziane na zlot?
    150 miejsc zostało wstępnie zamówione w ośrodku.
  14. Czy mój samochód będzie bezpieczny?
    Samochody parkowane są na tyłach ośrodka. Brama po godz. 21/22 jest zamykana a teren ośrodka jest nadzorowany. W poprzednich latach nie było żadnych incydentów związanych z samochodami, nie spodziewamy się żadnych komplikacji również w tym roku.
  15. Po co Wam mój nr dowodu na zgłoszeniu?
    W celu sprawnego zakwaterowania w ośrodku. Ośrodek otrzymuje listę z osobami przydzielonymi do pokoi a nr dowodu jest niezbędny do zakwaterowania. Osoba, której nr dowodu zostanie podany jest odpowiedzialna za pozostawienie pokoju w niezmienionym stanie.

 

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Zapraszamy pod adres:

http://zlot.vw-passat.pl

 

Jednak pamiętaj, że:

  • gwarancją uczestnictwa w zlocie jest poprawne wypełnienie formularza i wpłata całej kwoty na wskazane konto
  • jeśli znalazłeś w fomularzu jakiś błąd lub coś się nie zgadza - zgłaszasz to do nas na adres [email protected]
  • jeśli chcesz zmienić swoje zgłoszenie - zgłaszasz to do nas na adres [email protected]
  • pod żadnym pozorem nie wypełniaj formularza ponownie. jeśli raz wypełniłeś formularz i masz jakąś zmianę ->[email protected]

 

 

 

Zapraszamy do wypełniania formularza przyjazdu na sobotę.

Ostateczny termin wpłaty kasy: 18 czerwca

 

 

Ten wątek służy tylko do ważnych dyskusji / powiadomień / pytań.

Wątek do luźnych dyskusji - NIE ŚLEDZONY PRZEZ ORGANIZATORÓW - znajduje się tutaj:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=75697

Edytowane przez jedrus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej a czy na terenie ośrodka jest możliwość zrobienia grila we własnym zakresie?? Chodzi mi o obiad i kolacje np. Wiem, że jest możliwość wykupu tych posiłków ale skoro są lodówki to może na trawce można walnąć grilla?

Pisze tutaj bo tam temat jest zablokowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Andrzej a czy na terenie ośrodka jest możliwość zrobienia grila we własnym zakresie?? Chodzi mi o obiad i kolacje np. Wiem, że jest możliwość wykupu tych posiłków ale skoro są lodówki to może na trawce można walnąć grilla?

Szczerze mówiąc - nie wiem. Dopytamy się kierownictwa ośrodka i dam znać :)

Ja nie widzę przeciwsskazań ale to nie ja decyduję.

 

Pisze tutaj bo tam temat jest zablokowany.

Niedopatrzenie - już otworzyłem i Twojego posta przeniosłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma problemu możecie robić grila we własnym zakresie jest do tego spec.miejsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, nie dotarł do mnie link z formularzem właściwym.

Wpisałem "cztery" i adres @ ale nie dotarło. Adres taki sam jaki mam na forum zarejestrowany.

 

Darek, dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, troszkę zawaliłem serwer pocztowy nasz - za chwilę maile pójdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jędruś, a czy mogę w razie czego domówić ze 2 miejsca w późniejszym terminie? Na dzień dzisiejszy to zabiorę moje dwie pociechy ale może znajdę jeszcze kogoś chętnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne, wtedy wypełnij dodatkowy formularz i dopisz w uwagach, że prosisz o dołączenie do zgłoszenia "ZLOT 00X" i w miejsce X wstaw obecny numer :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgłoszenia i wpłaty przyjmowane są do 30 kwietnia 2010.

 

Moim zdaniem ten termin jest dla niektórych nierealny. Niektórzy z nas mają na pewno taką prace że nie są w stanie 2 miesiące wcześnie powiedzieć czy jada czy nie lub zaklepać sobie urlop. Powinno być przynajmniej do 30 czerwca termin końcowy a nie do 30 kwietnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Róbcie co możecie, jeśli po 30 kwietnia zostaną miejsca - nie widzę problemu. Jednak musimy mieć jasną deklarację w jak największym przybliżeniu do początku maja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieniadze przeleje oczywiscie po 10tym :) Sa 2 i 3 osobowe pokoje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, pokoje są m.in. 2, 3, 4 i 5 osobowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy na zlocie oprócz standardowych identyfikatorów będą też pamiątkowe naklejki na auto? (takie typowo zlotowe jak to można spotkać przy innych okazjach).

Pytam ponieważ wiem że tamtym roku nie było, ale może w tym będzie takie coś organizowane? Jeśli nie to pozostawię to tylko jako luźne pytanie/propozycję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko na pierwszym zlocie robiliśmy naklejki pamiątkowe jednak... zupełnie się to nie przyjęło :) Nikt nie kleił na passaty takich naklejek.. W tym roku jednak są w planach okolicznościowe drobiazgi z okazji niewielkiego jubileuszu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak np jade z laską to wypełniam jeden formularz i tam o tym pisze czy 2 ? Opłata dorośli 185 jak dobrze pamietam to za jedną osobe ? Aha i ost pytanie, jak pojade z w/w laską i zależy mi na bpokoju 2wu osobowym to też napisać na formularzu ? ( z tym ze nie wiadomo czy dostane ten pokój ?) Sory za te pytania ale jestem w pracy i używam tel więc nie mam jak otworzyć np formularza itp, za długo to trwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już otworzysz formularz, to wszystko stanie się jasne. Faktycznie on może być dość cięzki do wypełnienia przez komórkę.

 

Wypełniasz jeden formularz i tam wszystko wybierasz z odpowiednich pól wyboru.

185zł to cena za 3 dni za 1 osobę dorosłą.

 

Napisz w uwagach, że chcesz pokój dwuosobowy. Staramy się pary i rodziny umieszczać oddzielnie - nigdy z tego powodu dramatu nie było. Zawsze rozlokowania w pokojach są optymalne, aby nieznajomi nie byli w jednym pokoju, żeby do pary nie dołączać pojedynczej osoby itp. - więc spokojnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jak wypelnie formularz a okaze sie ze ktos sie jeszcze zdecyduje ze mna jechac to jest szansa na dopisanie takiej osoby ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście - patrz wyżej odpowiedź, jakiej udzieliłem gebelsowi:

 

jasne, wtedy wypełnij dodatkowy formularz i dopisz w uwagach, że prosisz o dołączenie do zgłoszenia "ZLOT 00X" i w miejsce X wstaw obecny numer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy jak wypelnie formularz a okaze sie ze ktos sie jeszcze zdecyduje ze mna jechac to jest szansa na dopisanie takiej osoby ??

 

Tak, jest taka możliwość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, jest taka możliwość

 

w takim razie zajefajnie :D

juz wypelniam formularz :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności