Skocz do zawartości
roberts

czkawka brak mocy 1,6 AHL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, was koledzy, mam pytanie to znawców tych silników.

 

Otóż od momentu gdy zrobiło się ciepło (mam na mysli temp dodatnie ) moj pasek przy odpaleniu na zimno ma lekka "czkawke" tj zamula przez chwile a potem idzie juz normalnie, jest to zawsze w temperatury dodatnie, rok temu tak samo mialem w lato, zima spokój ;/

 

Dokladnie to jest tak, odpalam autko rano, pochodzi dajmy z 1-2min ruszam wciskam gaz tak na 3tys i czuje jakby nie wchodzil na obroty, jeeedzie wolno, pare sec i juz jest ok, wchodzi na obroty normalnie bez zadnych probemow,

i zawsze jest tak w lato i dodatnie temp. Przy mrozach wcale problem znikl, wraca lato wracaja problemy

 

Teraz 2 pytanie czy to moze miec cos zwiazanego tez z tym ze spadaja mi obroty do 500 i lekko faluja przy 800-900..? tj spadaja obroty na 500 gdyz wrzucam luz, i potem normuja sie 800-900.

 

Mysle ze to moze wina czujnika wału???

 

Mam wymieniony czujnik temp i przeplywke ale efekt ten sam, Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieszczelności w dolocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolot szczelny ;/ sprawdzalem 5razy ;/ od filtra do przepustnicy wszystko jest szczelne ;/

 

---------- Post added at 18:20 ---------- Previous post was at 17:45 ----------

 

co moge jeszcze dodac, moja przepustnica 2 ma przeswity jak jest zamknieta, czyzby to mogla byc ta wina..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzaj wszystkie rurki,przewody gumowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ci powiem kolego że miałem podobny problem i ostanio gdy robiłem z autem musiałem cały kolektor ssący wymontować i założyłem opaski zakręcane na śrubke i nowy filtr powietrza i jak by problem zniknoł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racja problem z obrotami znikl Jestem ci baaaaaaaaaaaardzo wdzieczny karol27, okazalo sie ze u mnie odma dostaje lewe powietrze. ale problem z lekkim zamuleniem dalej jest ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ku chwale Ojczyzny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego ktura odma dostaje lewego powietrza gdzie ona jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego ktura odma dostaje lewego powietrza gdzie ona jest

 

Odma to nic innego jak odpowietrzanie skrzyni korbowej ;) z niej wychodzi gumowy wąż którymi odprowadzany jest nadmiar gazów.Więc poszukaj tego przewodu.

Poczytaj to: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=36680&highlight=odma+1.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności