Skocz do zawartości
anprzybylo

Przepływomierz i zwiazek z falowaniem obrotów

Rekomendowane odpowiedzi

i zastanawiam sie czy nie uwierzyć w blosa

 

co wy na to?

Jak masz wydać na inny emulator bez pewności że będzie lepiej to jak najbardziej jestem za wstawieniem Blosa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ps ta srube urwałem sobie tzn ukreciła mi sie musze wymienic na nowa faktycznie da sie tam sterowac otwarciem przepustnicy.

U mnie falowało jak tą śrubą ktoś ustawiał obroty jałowe. Tak ją wkręcił, że stycznik biegu jałowego, ten pod przepustnicą, nie działał. Po zdjęciu nogi z gazu musi zadziałać. U mnie jak ruszam przepustnicę ręką to słychać jak tyka. Spróbój może to to.

 

---------- Post added at 07:36 ---------- Previous post was at 07:33 ----------

 

Falowanie pojawia sie też jak ktoś zbyt mocno lub zbyt słabo uchylił przepustnicę na śrubie regulacyjnej, robi sie większe otwarcie aby nie przydławiał sie na LPG--tylko ze aby zrobić to dobrze to trzeba kilku prób z regulacją przepustnicy, oryginalne przymkniecie sprawdza sie na benzynie ale nie na gazie, oczywiście zdarzą sie i wyjątki.

U mnie właśnie po uchyleniu przepustnicy falował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Po swietach umowiłem sie z elektro mechanikiem zeby posprawdzał od strony elektrycznej czujniki i reszcze elektrymi, potem bede myslał czy blos czy moze sekwencja ale to najdrozszy pomysł.

 

Sprawdzałem ten stycznik robi takie "tyk" i auto wskakuje na wieksze obroty.

 

Co do tej przepustnicy to nie wiem na benzynie chodzi jak ideał.

Wydaje mi sie ze to kwestia parownika powinien mieć srube do reg. membrany tak zeby ustawić na zimnym i osobno na goracym. Ale to pewnie utopia.

 

Poczekam i popatrze nie cofne kijem wisły ;)

 

Jak sie wkurze to bedzie Blos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wyniki- auto na benzynie wzorcowo wszystko ok czujniki, przepływki krokowce.

 

Jest podejrzenie o zurzyty reduktor faktycznie moze byc bo ma juz 60 tys zrobione na gazie wiec całkiem mozliwe.

 

2 rzecz to słaby przepływ cieczy chłodzącej na krótkim obiegu załamane przewody bez kolanek, rzuce wam zdjecie.

 

Musze naprostować weże od wody usprawnić przepływ wody a potem ew. wymienic parownik.

 

Pytanie czy moge wymienić parownik na lovato jesli mam elpigaz viola plus?

201004071498.jpg

201004071497.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie czy moge wymienić parownik na lovato jesli mam elpigaz viola plus

Wg mnie wymienisz na gorszy,mam doświadczenia z jednym i drugim i elpigaz jest dużo lepszy, a 60 tys. to na taki parownik prawie nic, jest tylko bardzo czuły na zapchany filterek i umiejętnie trzeba go regulować (dwie śruby) jeśli silnik faluje na tym parowniku to masz źle wyregulowana śrubę iglicową od wolnych obrotów w parowniku.

Mam taki w aucie z plastikowym kolektorem -i jestem mega zadowolony-od załozenia instalacji emulator nie był programowany bo... nie ma potrzeby.

Ale to moja prywatna opinia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lovato mam w drugim pasku i dlatego pisałem bo tam chodzi wszystko ok.

 

Wiem jedno mam zapchana nagrzewnice i obieg na reduktor jest spowolniony i nie nagrzewa sie tak szybko.

Zobaczymy poczyszcze układ bo zamist wody jest brazowy żurek ;)

Udorznie przepływ i zobaczymy.

 

Ps gdzie jest ten filterek mgazu i czy moge go sam wymienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ps gdzie jest ten filterek mgazu i czy moge go sam wymienić?

Pewnie że tak, przed reduktorem od strony zbiornika na rszukaj dekielka z nakrętką na klucz bodajże 13.Ta nakrętka to po wykręeniu będzie śruba a pod dekielkiem jest filteek, taki sam jest też w instalacja Stefanelli, tzn. dosć mały i ma srodku gumowy orig, pisze to bo co kupiłem u gazowników to zawsze był nie ten filtr,najlepiej jest go wymienić po zakrecniu zaworu w butli lub po zdjęciu kabla z elektrozaworu przy butli, odpalamy wtedy silnik dajemy mu sie zadławić co efektem jest wypalenie tylko gazu co jest w przewodach i robimy wymianę filtra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item995512573_filtr_gazu_fazy_cieklej_tomasetto.html

 

czyli taki mogę wziąść spokojnie pod wymiane?

 

Mam juz zrobione 60 tys na tym filterku moze dlatego mi go przydusza na przykreconym parowniku?

 

na zdjeciu mysle ze jest to co pisałes deielek z filtrem u mnie na 3 srubach imbus

 

hej

201004111515.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam juz zrobione 60 tys na tym filterku

I to jeździ? :)

Ten filtr trzeba wymieniać max co 20 tkm i już wtedy jest syf niezły.

Tak - jest pod tą pokrywką przykręconą na 3 imbusy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez sie zdziwiłem ze to jezdziło jak rozkreciłem syf az strach jutro kupuje filtr. Pełno opiłków z żelaza i jakieś ciemnej sadzy?

 

Mniejsza z tym mam nieszelna chłodnice i musze ja wymienić czy jakieś tanie zamienniki za allegro sa ok?

 

http://allegro.pl/item989121189_passat_b3_88_93_1_6_1_8_chlodnica_wody_nowa.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filtr wymieniony !!! prosta sprawa jak drut dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz tylko czy po wymianie obudowa filtra jest szczelna .. cały problem z wymianą filtra to odpowiednia siła by przykręcić dekielek - za mocno nie trzyma albo uszczelka się uszkadza, za słabo też nie trzyma... a jak jest jakiś choć mały wyciek to jest to mocno niebezpieczne

jeśli jest ok i sprawdziłeś np płynem to git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki narazie filtrek zamontowany szczelnosc zmierze przy okazji montazu chłodnicy narazie i tak bez tego jest uziemiony.

 

Ale dzieki za wzgledy bezpieczenstwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyżej wyczytałem że jeśli odepnę wtyczkę od przepływomierza to samochód normalnie chodzi.. jeśli coś pokręciłem to mnie sprostujcie;) u mnie w tym samym silniku 1.8 107km jak odepnę przepływomierz samochód momentalnie gaśnie... i jeśli nie jest podłączony to nie da rady żeby chodził ani na benz ani na lpg... czy to jest normalne?? a jeśli nie to dlaczego tak się dzieje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn na benzynie chodził nie będzie z odpiętym ale na LPG powinien pracować. Jak u siebie odpiąłem to poczułem jakby wzrost mocy na LPG ale i wzrosło spalanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz przepływomierzem sie nie zajmuje na benzynie odpala idealnie na gazie tez, czasem pofaluje na lpg ale juz poprostu nie mam siły do tego.Jest 100% lepiej niż było. Jakiś matoł założył mikeser w odwrotnym kierunku niz powinien być, pozdrawiam tych co w 15 minut zarabiaja 30zł na psedo regulacji gazu nie poswiecą nawet minuty dłuzej tylko kasa i kasa.

Sam doszedłem do tego miksera poustawiałem gaz na słuch i wyniki sa imponujace:

6,5l benzyny na 100km i 8,2 gazu na trasie przy 4 osobach i pełnym bagazniku.

Sprawdzałem na dystansie 600km wiec mysle ze wiarygodny wynik, srednia predkosc od 70 do 120km /h

Edytowane przez anprzybylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Coś mi zaczął Passat odwalać na benzynie obroty skaczą od 1000 do 1500, a na gazie idą w górę niekiedy do 2500 nieraz nawet do 5000 i tak trzyma. Po wymianie potencjometru przepustnicy jakiś czas chodził dobrze, ze dni jak się rozgrzał to chodził dobrze, a teraz w sumie jak mu pasuje tyle, że rozgrzany częściej chodzi lepiej.

Komputer pokazuje cały czas błąd "regulator położenia przepustnicy" czyli silniczek krokowy, mam już 3 silniczki i na każdym to samo, ale przy wymianie jakiś czas było dobrze. Niekiedy komputer wskaże błąd "czujnik prędkości pojazdu" i ostatnio "czujnik temperatury powietrza zasysanego". Po skasowaniu komputera zostaje tylko regulator położenia przepustnicy.

Wymieniłem jakiś czas temu przepustnicę, sondę lamba, cewkę zapłonową (po tych wymianach jakiś czas było dobrze), uszczelkę między kolektorem i gaźnikiem z całym mocowaniem do kolektora (bez zmian).

Miałem kable zapłonowe z blaszanymi końcówkami i był na nich prąd to osłony ściągnąłem i też bez zmian.

Co to może być co jeszcze trzeba mu wymienić żeby było dobrze?? Pomóżcie bo już nie mam pomysłów...

Dziś znowu pokazał: 282 Regulator położenia przepustnicy-V60

nieprawidłowy sygnał - BŁĄD SPORADYCZNY

523 Czujnik temp.powietrza zasysanego-G 42

przerwa lub zwarcie do plusa - BŁĄD SPORADYCZNY

525 Lambda Sonda-G39

zwarcie do masy - BŁĄD SPORADYCZNY

281 Czujnik prędkości pojazdu-G68

brak sygnału - BŁĄD SPORADYCZNY

 

Po skasowaniu nieraz zostaje regulator położenia przepustnicy (wtedy wariuje) nieraz nie ma nic i wtedy jest dobrze.

Mam drugi wtrysk samą górę od innej przepustnicy czy można tylko to wymienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odepnij wtyczkę czujnika temperatury cieczy (ten umieszczony w dużym króćcu )i obserwuj - problem może tkwić właśnie w tym czujniku - przepustnica ustawia się między innymi w/g wskazań temperatury przesyłanych właśnie z niego. Przed uruchomieniem silnika wypnij i odpal. Miałem podobny problem moim zdaniem to może być przyczyna twoich problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie czujnik temp cieczy. Mierzyłem mu rezystancję i dobrze pokazuje, ale zgodnie z poradą spróbowałem i niestety bez skutku.

Ogólnie silnik chodzi jakby (wg mnie) nie działał dobrze na wszystkie tłoki, podupadł jakoś na mocy i zaczął palić dosyć sporo, z 11 l/100 na mieście do ok 14-14,5 l/100.

Wymieniłem mu górę wtrysku z czujnikiem temp powietrza zasysanego, ale i to nie przyniosło rezultatów.

Co innego może mu być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności