Skocz do zawartości
keller

Zamienniki pompy vacuum tandem bosch nr 038 145 209 C

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzałeś korekcje pompowtryskiwaczy i BIP-y?

Znajomy mechanik miał podobny problem, po wymianie rozrządu silnik zapalał i pracował tylko z samostartem. Okazało się iż podczas poprzedniej wymiany rozrządu ktoś przestawił rozrząd o jeden ząbek a skorygował to kołem na wałku rozrządu. Silnik pracował ale kontrolka silnika się świeciła, błąd czujnika wałka rozrządu. Auto przejeździło tak do kolejnej wymiany i trafiło do znajomego.

Po skorygowaniu o jeden ząbek problem ustąpił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm zacznę od tego że nie mam pojęcia jak to sprawdzić. W serwisie sprawdzali i żadnycg błędów nie było. A rozrząd wymieniany dobre 3 czy 4 miesiące temu. Możliwe żeby dopiero teraz to spowodowało te problemy? Możesz dać jakiś link z opisem jak sprawdzić pompki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, aktualnie mam a w zasadzie miałem pompę 038145209A, czy taka będzie pasowała, bo wygląd troszkę się różni - uszczelki.

 

http://allegro.pl/pompa-podcisnienia-vw-jetta-fox-audi-a2-038145209m-i4649403303.html oznaczenie z końcówką Q lub M ??

 

Dzięki za odpowiedź.

Edytowane przez seven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie, tylko czemu taka droga :o 350 za używkę? Ja bym tyle nie dał. A po drugie ktoś na forum pisał ( może i w tym temacie, ale nie pamiętam) , że pompy z końcówką A są najlepsze, więc może takiej szukaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to prawda, to pompkę z literą A mam za 150zł, ale właśnie gdzieś czytałem, że im wyższa litera tym lepsza - poprawione błędy i Boscha. Obyś miał rację :) ...

 

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie wprowadzaj w błąd, nie dalej jak stronę wcześniej dev14 pisał że pompy z końcówką A są najstarsze i wadliwe. I tak właśnie jest pompy z końcówką A są produkcji LUK-a, która ma wadliwy króciec.

 

seven Jeżeli chcesz wymienić pompę to najlepiej szukaj z końcówką M lub Q BOSCH. Pompy z końcówką Q są najmłodsze i będą miały najmniejszy przebieg. Dla przykładu ja kupiłem pompę z końcówką Q z 2010 r. za 200 zł z przesyłką, więc cena tej którą pokazałeś jest mało atrakcyjna. Poszukaj i podzwoń po sprzedających a napewno znajdziesz w lepszej cenie.

Edytowane przez dominikc200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pompy z końcówką A są najlepsze, więc może takiej szukaj.

Przecież A to LUK. ::padaka

 

A po drugie ktoś na forum pisał ( może i w tym temacie, ale nie pamiętam)

Ktoś tam, gdzieś tam, za górami za lasami. :wmorde

 

Ten temat ma zaledwie 4 strony, a na nich wszystko zostało powiedziane min z 10 razy.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooooo dzięki za odpowiedzi, jednak dobrze wyczytałem w watkach. Dzięki.

 

-- edit --

Zakupiłem pompę z literką M - zapłaciłem 150zł. Jak by ktoś potrzebował mogę podać nazwę użytkownika od, którego kupiłem.

Edytowane przez seven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupujcie pomp Luk bo to badziew! Pompy Boscha są o wiele lepsze, a Litery na końcu numeru tej części określają tylko i wyłacznie okres produkcji pompy i nic innego!!! Pompy różnią się tylko uszczelkami i na to należy zwrócić uwagę!! Im wyższa litera tym młodsza pompa. Koniec i .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam taki problem pompa vacum wytwarza podciśnienie około 0,6 bara ale jak zgaszę samochód to ciśnienie spada do zera a powinno trzymać . Co to może być.

Edytowane przez wadrian1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy mam taki problem pompa vacum wytwarza podciśnienie około 0,6 bara ale jak zgaszę samochód to ciśnienie spada do zera a powinno trzymać . Co to może być.

 

gdzie spada gdzie mierzone ciśnienie, zaraz za pompą ( to normalne że spadnie) czy przed gruszką czy serwem - tam powinno trzymać bo są zaworki przeciw zwrotne na przewodach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mierzę na przewodzie który wychodzi z pompy wacum . Z tego grubego przewodu wychodzi cienki przewód tam podłączam trójnik i w tym miejscu mierzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli normalne jak wyżej napisałem, co ma trzymać jak w popa robi podciśnienie po zapaleniu auta, podciśnienie dalej na wężach jak wyżej pisałem trzymią zaworki przeciw zwrotne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś czy pompa z końcówka "L" z t5 pasuje do passatowskich pd-ków??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasować pewnie i pasuje ale z tego co widzę to ten sam syfiasty LUK który nadaje się jedynie do śmieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuje rady. Posiadam paska 03 z kodem silnika avb i potrzebuje wymienic vacuum o nr 038 145 209 Q i jest to pompa Luka, chcialem ja zamienic na boscha tylko nie jestem pewny tych literowek :niewiem, mozecie pomoc i doradzic jakie nr zamienne spasuje by nie wtopic, wczesniej wyczytalem ze A, E, K, H, N oraz M i Q,ale ktos pisal ze jest problem z dopasowaniem niektorych i teraz zglupialem, z gory dziekuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Posiadam paska 03 z kodem silnika avb i potrzebuje wymienic vacuum o nr 038 145 209 Q i jest to pompa Luka

Przecież to jest pompa Bosch'a :ok

 

Szukaj wersji ,,C,, (tania ale najstarsza), lub młodszej ,,M,, a najlepiej najmłodszej ,,Q,, :)

P.S. Wszystkie z wymienionych pasują do AVB plug@play. :ok

Obowiązkowo kup nową uszczelkę metalową: 038145215

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny że masz u siebie pompę o nr 038 145 209 Q?? Pompa o takim nr nie jest produkcji LUK-a tylko BOSCH-a i właśnie taka jest polecana przez wielu użytkowników jako jedna z najmłodszej produkcji. Kilka postów wyżej pisałem że taką właśnie kupiłem z 2010 r. i właśnie jest produkcji BOSCH-a. Od tej pory mam spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten nr pompy dostalem od Etka,a w samochodzie mam Luka ktora mi leje, wiec myslalem, ze caly czas chodzi o Luka:doh hehe ale gafa, dzieki za pomoc:wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - wymieniam pompe 038145209A na 038145209H w passat AJM. Pytanie - jaka uszczelke musze zamowic? Gumowa czy metalowa - prosze o numer w miare mozliwosci.

 

dziek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności