Skocz do zawartości
keller

Zamienniki pompy vacuum tandem bosch nr 038 145 209 C

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko że ja już trzy razy aku rozładowałem i dalej nic. Jutro dodatkowo pod układ podłączę dodatkową pompę paliwa elektryczną. A czy przyczyną może być niski poziom paliwa w zbiorniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być niski poziom palia,zdejmij przewód powrotny z filtra paliwa i kręć powinno pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Mam wielka prosbe. Pilnie poszukuję pompy vacum do mojego vw b6 2.0 tdi. Interesuje mnie nowa oczywiscie w dobrej cenie. Ma ktos moze namiary na kogos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam odświeżę temat mam pytanie znalazłem pompę vacuum do mojego silnika AJM o takim numerze 038145209A po wpisaniu go w ebay wyszły mi pompy ale piszę że są do modeli AWX ARL itp czyli mam rozumieć że do mojego AJM taka oto pompa podejdzie bez problemu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam odświeżę temat mam pytanie znalazłem pompę vacuum do mojego silnika AJM o takim numerze 038145209A po wpisaniu go w ebay wyszły mi pompy ale piszę że są do modeli AWX ARL itp czyli mam rozumieć że do mojego AJM taka oto pompa podejdzie bez problemu ?

 

poczytaj temat to byś miał jasność już wcześniej

Szczególne podziękowania po raz kolejny ode mnie dla Kolegi GRZECHHH.

Wszystko podane jak na tacy,

dzisiaj trochu powalczyłem i również potwierdzam, że BOSCH M wchodzi do ATJ/AJM bez trudu.

Na przyszłość - można też szukać pompy BOSCH z końcówką Q - jest to najnowszy zamiennik - również pasuje.

Pozdrawiam :)

 

z końcówką A nie kupuj bo raz że stare a dwa że wadliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam odświeżę temat mam pytanie znalazłem pompę vacuum do mojego silnika AJM o takim numerze 038145209A po wpisaniu go w ebay wyszły mi pompy ale piszę że są do modeli AWX ARL itp czyli mam rozumieć że do mojego AJM taka oto pompa podejdzie bez problemu ?

Kurde, to tylko 3 strony tematu ;)

 

Pompy 038145209 szukaj z jak najwyższą literką, ja u siebie w ATJ mam M z 2005 roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pompe Luk. silnik awx 2001 r. Passat b5. czy ta nada sie do mojego "pastucha"146887005_4_644x461_pompa-vacum-vw-audi-ford-seat-skoda-motoryzacja.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ta nada sie do mojego "pastucha"

Tak. :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje kupić pompe vacum do passata 2002r AWX i moje pytanie jaka pompe wybrac tz z jaką literką na końcu bo jest ich pełno ale nie wiem która by była najlepsza ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej szukaj BOSCH-a z literką Q na końcu - takie będą najmłodsze, ewentualnie z M.

Edytowane przez dominikc200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a ta pompa bosch nr 038 145 209 C to jest zła?? bo łatwiej ją dostać no i jest tańsza

 

Najlepiej szukaj BOSCH-a z literką Q na końcu - takie będą najmłodsze, ewentualnie z M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tańsza i do tego jest starsza, literki odnoszą się do daty produkcji, temu szukać. Zresztą jest data w kółeczku zaznaczona zatem telefon nie gryzie i dzwonić po sprzedawcach autoczęści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po wymianie pompy. Silnik AVF miałem LUKa z końcówka a podeszła pompa bosha z końcówka q bez większych problemów.Wprawdzie trzeba było rozkręcić dużo elementów by mieć dobre dojście ale koniec końców pasuje idealnie. Kilka słów odnośnie samej pompy. Uważajcie na regenerowane pompy sprzedawane jako nowe. Sama końcówka q nie daje 100% pewności. Na obudowie oprocz indeksu jest tydzień i rok produkcji. Ja znalazłem niby nowa a była z 2008 roku, z cala poobijana obudowa, w sklepie twierdzili ze to w transporcie. Ostatecznie znajomy mechanik wziął z hurtowni nowete z 2013 r. Dla mających problemy z odpaleniem auta po wymianie - nie zalana pompa spowoduje lekkie zapowietrzenie. By nie kręcić jak ciołek lub rozładować aku polecam psiakac plakiem lub innym łatwopalnych aerozolem w dolot a druga osoba kręci autem.u mnie za drugim kreceniem po 10 sekund odpalił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa.jpg

Panowie od czego jest ta srubka na imbus zaznaczona na czerwono, bo kupilem pompe i ta srubka tam brakuje i niewiem czy jeszcze cos tam przychodzi pod to srubke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[ATTACH=CONFIG]121051[/ATTACH]

Panowie od czego jest ta srubka na imbus zaznaczona na czerwono, bo kupilem pompe i ta srubka tam brakuje i niewiem czy jeszcze cos tam przychodzi pod to srubke.

 

można tam zmierzyć ciśnienie paliwa jakie pompa podaje a zakręcone tam to musi być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
można tam zmierzyć ciśnienie paliwa jakie pompa podaje a zakręcone tam to musi być

Reszta zostala juz doslana (czarny okragly plastik, sprezynka i srubka na imbus).

Jakim momentem mam to dokrecic i czy ma na gwincie byc jakis klej do zabezpieczenia przed odkreceniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żadnego kleju, dokręcić normalnie jak śrubkę z wyczuciem by nie przedobrzyć i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Reszta zostala juz doslana (czarny okragly plastik, sprezynka i srubka na imbus).

Jakim momentem mam to dokrecic i czy ma na gwincie byc jakis klej do zabezpieczenia przed odkreceniem?

 

Dodam, że przed złożeniem tzn. przykręceniem trzeba dobrze odtłuścić miejsce łączenia z głowicą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam pap pytanie. potrzebuje wymienic pompe vacum. stara mam z oznaczeniem 038145209C z tego co wyczytalem podchodza pod to wszystkie o tym oznaczeniu a najlepiej kupic z M lub Q. ok a czy podejdzie pod to pompa o oznaczeniu 03G145209C ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy problemy z pompą vacum mogą objawiać się gaśnieciem silnika? Otóż tydzień temu pierwszy raz pojawił się ten problem. Auto zgasło w trakcie jazdy i za nic nie mogłem go odpalić. Z bratem zaholowaliśmy auto na podwórko i rozkmina co może być. W pirwszej kolejności sprawdziliśmy czy popa paliwa jest sprawna. Zdjęliśmy przewód z filtra, przewód do słoiczka żeby silnika nie oblać ropą, zapłon i paliwko leci. Dla pewności jeszcze raz zapłon i to samo. Wszystko ok. Postanowiliśmy odpalić samostartem ( czyli taki spray którym pryskamy do dolotu gdy auto ma problem z rozruchem) i silnik odpalił bez większego problemu. Wszystko niby ok, ale następnego dnia w trakcie jazdy historia się powtarza i silnik gaśnie. Znów odpaliłem samostartem i normalnie, przejechałem kawałek i po zgaszeniu już nie mogłem go odpalić. tylko samostart pomagał. Postanowiłem postawić go do serwisu. Dzwonią o mnie i mówią żeby przyjechać. Na miejscu mówią że pompa vacum padła bo olej silnikowy jest w zbiorniku paliwa.Kupiłem drugą na allegro, po wymianie nic się nie zmieniło, przejechałem bez problemu może z 40 km i znów to samo...400zł poszło w piz..:cenzura. Możliwe jest to żeby gaśniecie silnika było spowodowane pompą vacum? NIe mam pojęcia co dalej robić a znów gdzieś stawiać auto to będą lecieć kolejne setki a czy problem zostanie rozwiązany nie wiadomo. Proszę o pomoc :papa2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności