Skocz do zawartości
keller

Zamienniki pompy vacuum tandem bosch nr 038 145 209 C

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

mam pytanie czy pompa vacuum tandem bosch nr 038 145 209 C, będzie pasować do Passata 1.9 tdi PD z 2001 r. silnik AVB. Gdzie aktualnie ma zamontowaną pompę LUK nr 038 145 209 A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

 

mam pytanie czy pompa vacuum tandem bosch nr 038 145 209 C, będzie pasować do Passata 1.9 tdi PD z 2001 r. silnik AVB. Gdzie aktualnie ma zamontowaną pompę LUK nr 038 145 209 A.

A jest zamiennikiem C

E jest zamiennikiem A

K jest zamiennikiem E

H jest zamiennikiem K

N jest zamiennikiem K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie czy pompa vacuum tandem bosch nr 038 145 209 C

Pompy pasujące do twojego silnika to;

038 145 209 C, 038 145 209 A, 038 145 209 E, 038 145 209 K, 038 145 209 H i 038 145 209 N. Każda z nich podejdzie. :ok:

Dodam ze ta pompa jest dedykowana chyba do wszystkich silników na pompkach, na pewno pasuje do ATJ, AJM, AVB, AWX, AVF, BKC, BLS, BMP, BXE, i pewnie jeszcze wielu innych silników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

 

ps. A o nr 038 145 209 M też podejdzie ?, pytam bo potrzebuje kupić nową, bo starej ma rozchodzony króciec, a na allegro są wszystkie numery alfabetu:doh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A o nr 038 145 209 M też podejdzie ?

Zamiennikiem tej pompy jest pompa o końcówce numeru N, wiec powinna podejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę odgrzeję kotleta.

 

W tej chwili mam pompkę LUK ale nie jestem pewien jaki nr (muszę z lusterkiem zaglądnąć) natomiast ETKA którą mam pokazuje do mojego silnika pompkę o nr 038 145 209 Q i nic innego.

Więc jeżeli kupię Q to na pewno podejdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Troszkę odgrzeję kotleta.

 

W tej chwili mam pompkę LUK ale nie jestem pewien jaki nr (muszę z lusterkiem zaglądnąć) natomiast ETKA którą mam pokazuje do mojego silnika pompkę o nr 038 145 209 Q i nic innego.

Więc jeżeli kupię Q to na pewno podejdzie?

tak będzie :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Więc jeżeli kupię Q to na pewno podejdzie?

Podejdzie, jak i pompy z końcówką numeru A, E, K, H i N.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla sprostowania wszystkiego chciałem potwierdzić iż kupowałem orginalną nową pompe vacum i jest dostępna tylko z numerem 038 145 209 Q zamienna pompy z literką N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy do passata z silnikiem ATJ moge zamontować pompe o numerach 038145209M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mojego auta pasowała bez problemu.Ktoś na forum pisał ,że jeżeli masz świece żarowe w układzie chłodzenia to mogą być problemy z montażem,u mnie jest zaślepka.Pompa o tym nr jest pompą Boscha i jest gabarytowo większa o pompy Luka.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlaśnie dzis zauwazylem ze jest o 1 cm szersza bo dostalem dzis z litera Q i jest gabarytowo identyczna jutro kupuje z litera N "LUKA" i myślę ze bez problemu powinna pasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Chciałem dodać coś od siebie. Właśnie wymieniałem pompę vacuum u siebie. Miałem pompę Lukas 038 145 209 A i zamieniłem ja na Bosch 038 145 209 C. Pierwsza różnica między nimi to ten feralny króciec w Lukas jest on zagniatany w obudowie i z biegiem lat obluzowuje się, natomiast w Bosch jest wkręcany wiec tego problemu nie ma. Druga różnica polega na zastosowaniu innej uszczelki łączącej pompę z głowicą Lukas ma dwie uszczelki o numerze zestawu 038 198 293 natomiast Bosch ma jedna metalowa o numerze 038 145 215. Polecam pompę Bosch ze względu na brak problemów z owym feralnym króćcem oraz solidniejsza budowę. Wszystkie porty wejściowe i wyjściowe obu pomp są identyczne. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam prośbę do ludzi oriętujących się w temacie. Mam paska z silnikiem AVB z 2002 roku. Do wymiany pompa vaccum. Na mojej jest nr 038 145 209 A. Znalazłam na necie w rozsądnych pieniądzach pompę Bosch z nr 038 145 209 M. Kilka postów wyżej widzę że się zamieniają, jednak sprzedwca poinformował mnie że może być problem z kanałami olejowymi.

Jak ktoś może mnie oświecić czy do mojego silnika taka spasuje. Podaję nr budy WVWZZZ3BZ2E374357.

Dzięki za ew. informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę na tej pompie już kilka miesięcy i nic się nie dzieje,przeciwnie lepsze hamulce,auto lepiej się zbiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi generalnie o to czym różnia się pompy oznaczone N i M. Do silnika AVB katalogi przewidują K N H E, i nie ma mowy o M. Obawiam się żę wywalę tyle kasy a coś nie spasuje. Czy ktoś montował do AVB pompę z oznaczeniem M ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa o symbolu N jest pompą firmy LUK a pompa o symbolu M jest pompą firmy Bosch.Pompy pod względem technicznym są takie same,tylko pompa Boscha gabarytowo jest trochę większa.Jak masz świecę żarowe w układzie chłodzenia to podobno są problemy z montażem(u mnie nie ma).Orginalnie miałem pompę Luk ,zamieniłem na bosch i jest OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro zamawiam pompę o nr 038 145 209 M z firmy Bosch, mam nadzieję że wszystko spasuje i turbina zakręci.

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać ,że trzeba dokupić ori uszczelkę w ASO.Koszt ok 28 pln.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności