Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów.Od niedawna jestem posiadaczem Nokii E-52.Moje pytanie dla niektórych napewno będzie banalne:debil

ale chodzi mi o GPS w tym telefonie.Z jednej strony funkcje przejrzyste a z drugiej motanina(jak dla mnie) nie chcę żeby łączyło mnie z aGPS ani z gprs-em bo kaska za to leci.

Czytałem już na forum Nokii ale tam same jakieś "mózgi" piszą o rzeczach o których nie mam zielonego pojęcia.:fajny

Czy ktoś jest mi w stanie wytłumaczyć krok po kroku jak konkretnie uaktywnić Gps bo ja to chyba się starzeję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego czy w ogóle masz jakieś mapy wgrane na telefonie. Na forum nokii radzą żeby od tego najpierw zacząć. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek już taki stary to nie jestem mapy są wgrane:hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja tutaj za bardzo ci nie pomogę. Myślałem, że map nie masz wgranych i dlatego to nie działa. Gdybym zobaczył to na "żywca" razem z instrukcją to może bym ci pomógł. Tak na odległość to ci nie pomogę bo może trzeba w telefonie jakąś opcje włączyć.:dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie chcesz żeby kasa szla... Wyłącz A-GPS (wspomaganie z sieci). instrukcja obsługi str. 64:)

 

Ta wbudowana nawigacja jest po to żeby ciągnąć kase i pobierać dane do nawigowania z sieci. chociaż nie musi i może korzystać z zapisanych (możliwość ściągania map przec PC)

 

Dzisiaj na takim instalowalem "zewnetrzny" program do nawigacji i działa.

 

Poczytaj dokładnie instrukcję:

 

"Podczas pierwszego korzystania z aplikacji Mapy być może trzeba będzie wskazać punkt dostępu do internetu, który będzie służył do pobierania map."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj programu do nawigacji Garmin Mobile XT + mapy Polski Europy zależnie co potrzebujesz, i ciesz się w pełni funkcjonalną nawigacją.Sposób aktywacji i instalacji znajdziesz w necie.:lol2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem na pewnym forum o tej nokii nie działa tam Garmin (chyba że coś już się zmieniło). Potrafi sie zwiesić - i to jeden z powodów, dla których ten telefon sprzedaje. Zostaje przy swojej E51 wraz z osobym modułem GPS LD-4W (ten nigdy mnie nie zawiódł).

 

 

 

Kolego polecam ci forum ; http://www.nokia-e52.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poszukaj programu do nawigacji Garmin Mobile XT + mapy Polski Europy zależnie co potrzebujesz, i ciesz się w pełni funkcjonalną nawigacją.Sposób aktywacji i instalacji znajdziesz w necie.

 

Nawet nie szukaj tego bo szkoda czasu...

Poszlo na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem ciekaw co mu zaoferowałeś,Sygnic Mobile-też może być choć nigdy go nie testowałem,za to Garmina tak i sprawował się idealnie a przejechałem kilka tysięcy km.A tak na marginesie uważam że odbiorniki GPS wbudowane w Nokiach są słabe długo wyszukują satelity i potrawią zrywać sygnał.Nigdy nie miałem tego problemu z zewnętrznym odbiornikiem który łączy się z tel.przez moduł bluetooth.A i Garmin bije na głowę Sygnic Mobile możliwością zapisywania wielu tras z wieloma punktami pośrednimi itp.Zapraszam na forum Garniak,a tam znajdziesz potwierdzenie że Garmin na Synbiana doruwnuje najwyższym modelm Garmina.:rumieniec

Edytowane przez bodzio63

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Sygic. Hmmm z laczeniem z satelitami nie bylo problemu. Chociaz zew pewnie jest lepszy, ale skoro jest wbudowany to zew mija sie z celem. heh... do nawigacji i tak lepsza jest "Nawigacja" :D A z garminem cos mi nie chcialo smigac

 

P.S. no i uporalem sie z garminem. Nie widzial map... ale to dopiero po wykryciu sygnalu pokazuje sie mapa. No i zobacze jak sie bedzie sprawowac

Edytowane przez elmi_k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poszukaj programu do nawigacji Garmin Mobile XT + mapy Polski Europy

 

Nie zawiesil Ci sie nigdy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem z nim problemu,nokia n73+zewnętrzny odbiornik-super smiga,N95-nawiguje bez zarzutu-słaby odbiornik gps,n95-8gb niby bebechy te same,a o niebo lepiej,n98-bez zarzutów,n51+zewnętrzny odbiornik gps mogłoby być więcej pamięci,czasami się przycina.Wszystkie testowane przez moich znajomych i mnie.Nie będę niczego zachwalał kwestia gustu,jedni twierdzą że na PL to tylko Auto Mapa, na EU tomTom lub Garmin, a ja twierdzę że każda z nich ma swoje zalety i wady.

Jest jeszcze Tom Tom chodził mi bardzo ładnie ale trudno mi powiedzieć jak z mapami a zwłaszcza PL na tą platformę.Pozdrawiam.:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest jeszcze Tom Tom chodził mi bardzo ładnie ale trudno mi powiedzieć jak z mapami a zwłaszcza PL na tą platformę.Pozdrawiam.

 

Z tego co czytalem to Sygic niby lepszy programowo od Tomka i korzysta z map TeleAtlas. (tak jak Tom Tom)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć tak ale i tak każdy z nas sam oceni po ilości błędów jakie napotka, a w każdej jakieś się znajdą,nie ma ideałów.Kończę dyskusję nie będę nikomu mieszał co sobie zainstaluje na N52 to będzie miał i sam to oceni.Ważne jest aby mieć wybór a on akurat jest.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez mam E52 ...

Mapa oryginalna z NOKIA - ostatnio zostala udostepniona za free.

Wszystko dziala wspaniale.

 

W ogole tel E52 - to super sprzecik ;) maly poreczny i dobrze trzyma bateria ... ale to tak OT ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość shaolinmaestro

Przeciez to bardoz prosciutkie, zeby kozystac tej nawi tylko przy pomocy GPS i zeby nie sciagal danych z sieci komorkowych wystarczy zrobic nastepnujace rzeczy :

 

1.wchodzimy do menu -> panel sterowania -> ustawienia -> ogolnie -> pozycjonowanie -> metody pozycjonowania.

2. odznaczamy wyszytko oprocz opcji Zintegrowany GPS i wtedy juz mozemy sie cieszyc gratisowa nawigacja Nokia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności